Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jestli jsi někdy pátrala po způsobu, jak jednoduše odhalit něčí povahu, zjisti, jak dotyčný usíná. Ta pozice, toho hodně prozrazuje.

Spánek o tobě prozradí, jaká jsi

Poloha ve spánku - 2
zdroj: Thinkstockphotos Poloha ve spánku - 2
aktualizováno 17.01.2013, 00:31 | 17.01.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

Jestli jsi někdy pátrala po způsobu, jak jednoduše odhalit něčí povahu, zjisti, jak dotyčný usíná. Ta pozice, toho hodně prozrazuje.

Možná ti to připadá neuvěřitelné, ale vědci se shodují na tom, že poloha, ve které spíš, hodně vypovídá o tvé povaze. Například profesor Chris Idzikowski z Edingburského Centra Spánku provedl výzkum, kterého se účastnilo 1 000 lidí. Profesor zjišťoval, v jaké poloze lidé usínají. Dále zkoumal povahy jednotlivých spáčů a došel k výsledkům, že existuje spojnice mezi tím, v jaké poloze člověk po ulehnutí do postele usne a povahovými charakteristikami. 

Když jsme vzhůru, všichni vnímáme řeč našeho těla i ostatních. A naše podvědomí nepřestane pracovat, ani když si lehneme do postele. Naopak. když "vypneme" mozek, projeví se podvědomí silněji. Velmi zajímavé je, že pozice při spánku o nás často říká něco jiného, než co bychom očekávali. Když pochopíš, jaké signály tobě pomocí polohy vysílá tvé podvědomí, budeš schopná vyhledat k sobě takové lidi, kteří ti sednou na míru.

Lidé spí různě a ve spánku se často převalují, ale pokud chtějí usnout, zaujmou nejčastěji jednu ze šesti poloh. Zkus se zamyslet nad tím, v jaké poloze usínáš ty. Můžeš tvrdit, že pokaždé usneš v jiné poloze, ale pokud se na to zaměříš, zjistíš, že jedna je přeci jen nejoblíbenější. Když třeba pět večerů ze sedmi ležíš rovně na zádech, pak tvou povahu nejlépe vystihuje charakteristika, která příšluší této poloze.

Často se ale taky stává, že ráno se probudíš pravidelně v jiné poloze, než v jaké jsi usnula. Přitom tato nová poloha se opakuje pravidelně (téměř) každé ráno. Pokud si uvědomíš i tuto polohu, věnuj pozornost i druhé charakteristice, protože jak už jsme psali, ve spánku často promluví tvé podvědomí, a to může změnit tvoji polohu.

6 nejoblíbenějších poloh


Embryo

Usínáš stočená do klubíčka, kolena přitažená k tělu, ruce před tváří. Takto usíná až 41 procent lidí, jde o nejoblíbenější polohu, především pro ženy.

 

Poloha ve spánku
Poloha embrya značí citlivou duši. (Foto: isifa.com)

 

Co to znamená

Přestože z venku působíš silná a jistá, uvnitř jsi velmi citlivá a ke všemu novému se stavíš s rezervou. Než do něčeho vložíš svou energii, chceš si být jistá, že se ti to vyplatí. Máš ráda kluky, kteří tě zahrnují pozorností a dávají ti najevo lásku. Jakmile potkáš pečujícího, obětavého kluka, proměníš se v milující přítelkyni.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kvalitní spánek zlepší tvůj den
Vyřeš své problémy - ve snu
Hypnóza může pomoci i tobě

Poloviční embryo

Ležíš na boku, lokty máš u těla a kolena lehce pokrčená.

Co to znamená

Přestože jsi se svým životem spokojená, ráda zkoušíš nové věci. Nebojíš se změn, protože dobře víš, že jsi přizpůsobivá. Umíš dělat kompromisy a tvá vyrovnaná povaha přitahuje lidi jako magnet. Pokud má někdo jiný názor než ty, neodradí tě to a při neshodách s přítelem raději rovnou prohlásíš, co si myslíš, než bys mlčky trucovala.

Na břiše


Ležíš natažená na břiše, s pažemi obvykle položenými nad hlavou, hlava je otočená na stranu. Tato poloha patří mezi ty méně oblíbené, spí tak jen 7 procent lidí.

 

Poloha ve spánku - 3
Poloha na břiše vypovídá o energetické povaze. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Co to znamená

Jsi praktická, energická, máš ráda ve svém životě řád a pravděpodobně to dotáhneš s kariérou daleko. Také jsi družná, společenská a někdy i trochu drzá. Občas však můžeš být nervózní a přecitlivělá, nemáš ráda kritiku a vyhrocené situace. Rozčilují tě kluci, kteří chodí pozdě, vztah neberou dost vážně a hodlají si jen užívat.

Na zádech

Ležíš rovně natažená na zádech, ruce podél těla. Tato poloha je pro tvou páteř nejzdravější, přesto není mezi lidmi moc oblíbená.

 

Poloha ve spánku - 4
Na zádech spí lidé sebejistí. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Co to znamená

Jsi sebevědomá, sebejistá a v kruhu známých jsi okamžitě středem pozornosti. Pravděpodobně jsi nejmladší nebo nejstarší dítě v rodině a je možné, že máš tvůrčí zaměstnání, které tě nutí pravidelně uplatňovat svůj talent. Lidé, kteří usínají v této poloze, potřebují mít po boku silnou osobnost. Hledají přítele, který je natolik nezávislý, že jim poskytne dostatek vlastního prostoru, ale přitom je bude neustále zahrnovat lichotkami, aby se necítili zanedbávaní.

Čáp

Ležíš na boku nebo na břiše, s jednou nohou ostře pokrčenou a druhou nataženou.

Co to znamená

Jsi přátelská, společenská a velice oblíbená, přesto neustále zaujímáš obranný postoj. Život považuješ za vzrušující a nádherné dobrodružství, máš ráda silné pocity a zážitky, občas však podléháš prudkým změnám nálad a bývá těžké se v tobě vyznat. Jsi emočně založená. dělá ti potíže vyjádřit své pocity, takže máš sklon potlačovat v sobě vztek.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz píší:
Orgasmus ve snu! Často se i ve spánku osaháváme
Sexuální pozice, ve kterých si ženy nejvíc užijí

Spletenec


Jakákoliv poloha, při níž se dlaň jedné ruky dotýká ramene druhé ruky nebo jsou nohy pokrčené a kotníky křížem.

 

Poloha ve spánku - 1
Tito lidé by chtěli víc, ale nedokáží se otevřít. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Co to znamená

Ráda bys zkusila veškeré vzrušení, které ti život může nabídnout, ale nemáš dostatečný přístup k sobě samé, takže je ti skryta spousta tvých neprobádaných potřeb a tužeb. Snadno dosahuješ úspěchu, ale tvá nejistota ti brání otevírat se druhým lidem a pouštět si je k tělu. Tvůj ideální partner by měl být citlivý a měl by vždy vyjadřovat, co si myslí, nikoliv své pocity ukrývat a dovedně je tajit.

Za týden ti řekneme, že poloha ve spánku ti prozradí, jací kluci se k tobě hodí a kterým by ses  měla vyhnout.5 hlasů
Vaše hodnocení