Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každému z nás se občas zdá nepříjemný sen, o kterém přemýšlíme ještě celý den po probuzení. Horší to je, když se zlý sen opakuje, a stane se z něj noční můra, která nás dokáže pořádně postrašit. Dej se do boje, uvidíš, že nad noční můrou zvítězíš!

Zbav se NOČNÍ MŮRY snadno a rychle!

Noční můra
zdroj: Thinkstockphotos Noční můra
aktualizováno 24.06.2017, 00:13 | 24.06.2017, 00:13 | Krásná.cz

Každému z nás se občas zdá nepříjemný sen, o kterém přemýšlíme ještě celý den po probuzení. Horší to je, když se zlý sen opakuje, a stane se z něj noční můra, která nás dokáže pořádně postrašit. Dej se do boje, uvidíš, že nad noční můrou zvítězíš!

Jednoduché triky, díky kterým ti noční můry dají pokoj.


Dbej na správnou stravu

Ne nadarmo se říká, že bychom neměli jíst dvě až tři hodiny před spaním. Nejen, že si tak udržíme štíhlou postavu, ale především se vyhneme špatnému spánku, který má co do činění s nočními můrami. Večer se rozhodně vyhni těžkým jídlům, ale třeba i čokoládě nebo energetickým nápojům. Místo toho si dopřej heřmánkový čaj, který má blahodárné účinky na naši nervovou soustavu.


Vysportuj to!

Zaměstnej svou mysl sportem! Uvidíš, že ihned zapomeneš na zlé sny a vyplavené endorfiny udělají s tvou náladou hotové zázraky. Je důležité si uvědomit, že sny jsou ventilem naší mysli. Často za nepříjemné sny může stres a napětí, které se v nás nahromadilo. Pohyb ti udělá dobře a pomůže ti zapomenout na předešlou noc plnou hrůzy.

 


Poraď se!

Trápí tě můry již delší čas? Rozhodně by sis o tom měla s někým promluvit. Třeba i tento malý krok ti může pomoci. Pokud se žádná úleva nedostaví, pak se neboj vyhledat zkušeného psychologa, se kterým sny rozebereš, a on ti je pomůže zanalyzovat. Společně určitě najdete příčinu hrůzostrašných můr, a tím pádem i způsob, jak s nimi bojovat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Ráda si přispíš? Budeš v šoku, co s tebou udělá půlhodina spánku navíc
Potřebuješ se uvolnit? Zkus spánek jogínů
Víš, co dělá „spící“ MOZEK? Podívej se!


Večerní rutina
I když se to nemusí na první pohled zdát důležité, věř, že i takový čerstvý vzduch v ložnici může s můrami bojovat. V létě si klidně dej peřiny přes den vyvětrat, a uvidíš, že ihned bude tvé usínání klidnější. Mnoho odborníků také doporučuje, abys v posteli nepoužívala mobil, a pokud to bude jenom trochu možné, abys vypnula všechny elektronické zařízení. Právě ty mají opravdu neblahý vliv na náš spánek.0 hlasů
Vaše hodnocení