Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Někteří si akci nedovedou představit bez jediné kapičky alkoholu - jelikož nejsou schopni se natolik odvázat, bavit se a uvolnit v přítomnosti lidí, které znají, nebo však ne.

Alkohol jako nejlepší přítel?

alkohol
zdroj: Thinkstockphotos alkohol
aktualizováno 30.12.2014, 00:00 | 30.12.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Někteří si akci nedovedou představit bez jediné kapičky alkoholu - jelikož nejsou schopni se natolik odvázat, bavit se a uvolnit v přítomnosti lidí, které znají, nebo však ne.

Jiným alkohol naopak chutná - o to je to krapec horší fakt :-D A pak se najdou i tací, kteří nemusejí vyhledávat alkohol, protože se dokážou bavit dobře i bez něj. A jak si na tom ty?

Je alkohol životabudič na akcích? A jsi hned outsider, když nedržíš krok s partou?

Když jsem byla nedávno na zábavě s kamarády, přidali jsme se k partičce - kterou známe celkem od vidění, kde to teklo alkoholovým proudem snad na všechny strany. Kde kdo se k nim přidával a házel do sebe jednoho panáka za druhým. Já se však držela stranou, a to né že bych byla nějaká odpůrkyně alkoholu - rozhodně ne, ale ten den jsem na něj zrovna nijak neměla náladu a ani chuť.

Co mě však zarazilo, byla slečna, která ke mně přišla s panákem a se slovy: "Proč s námi nechlastáš?", a po odpovědi, že nemám chuť, se na mě opravdu "mile" usmála a odešla se slovy: "trapka". A jsem? Nedržela jsem s partou v jejich alkoholovém opojení krok, proto jsem automaticky trapná. I přestože člověk může být zábavný i tak? Klasika. A to mě právě dovedlo k myšlence, zda by se mládež - teď dělám jako kdybych já byla starec, dokázala vůbec bavit i bez něj?

Myslím, že i dokázala. Najdou se totiž tací, kteří to k zábavě nepotřebují, stačí jim trocha na chuť, a dokážou se přesto bavit i tak, mnohdy i lépe. Jiní to však vidí jako východisko, kdy jsou pomocí alkoholu otevřeny snad veškeré cesty, které ve střízlivosti nešly. Co tím myslím?

• Rychleji a lépe se seznámíš.
• Zahodíš stud a nemáš problém mluvit s tím, koho neznáš.
• A co ten krásný kluk od baru, který se ti tolik líbil? Snadno ho teď oslovíš.
• Oddáváš se naplno tanci.
• Špatná nálada a problémy jsou ihned pryč, protože se cítíš mnohem lépe.
• V některých situacích se můžeš cítit i jako neodolatelná diva, opak může být však pravdou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Když se to stane pod vlivem, tak to (ne)platí!

Poraz novoroční kocovinu

Nemilé prvenství: Česká mládež holduje alkoholu a kouření nejvíce v Evropě

 

Ale nezapomínej, že alkohol je tzv. "metla lidstva" a dokáže ti podrazit nohy, takže té krásné a sebevědomé dívce, která nemá problém s ničím, se můžou stát i nějaké ty trapasy, na které budeš nerada vzpomínat. A před tím krásným klukem a ostatními se můžeš právě znemožnit i těmihle způsoby.

• Ztráta rovnováhy a následný pád do neznáma.
• Řekneš určitým lidem do co nechceš a později se za to budeš stydět, nebo se cítit špatně.
• Tvůj žaludek neunese tvou situaci a stane se ti nepříjemná nehoda, na kterou nerada budeš vzpomínat.
• Místo aby ses prezentovala v tom dobrém, na sebe poukážeš ve špatném světle.
• Někdo tě může okrást. Ne že by se to nestalo i za střízliva, ale většinou ti, co nejsou zrovna v "přijatelném" stavu, jsou snadným terčem.
• Přišla jsi na akci nafintěná, ale najednou máš šaty polité, pokapané a tvůj účes a vizáž už nevypadá natolik dobře.
• Nehoda, a teď nemyslím ta, co se týče vzhledu. Ale nedejbože autonehoda či jiná situace, kdy se dostaneš ty, nebo někdo jiný do vážného problému.

Právě zrovna tohle jsou zabijáci v alkoholové zábavě (je jich i více), a věř, že zrovna potom alkohol už nebude tvůj nejlepší přítel. I když, můžeš si říct: "nevadí, nikdo mě neviděl", "pohlídá mě kamarádka".. ale? Opravdu nikdy nevíš co se stane, a pokud piješ jenom proto, že parta jede svou a tobě by se tak smáli, protože by bys s nimi nedržela krok, zamysli se, zda jsou to opravu lidi, které ve svém životě potřebuješ? Protože přátele by tě do ničeho jen tak nenutili a tvou situaci pochopili :-)

A co ty?

Dokážeš se hravě bavit i bez alkoholu?

Zažila jsi nějaký trapas? Pokud nemáš zábrany, klidně se s námi o něj poděl!

Anebo jsi byla svědkem nějaké trapné situace?

Pište, pište, dámy!10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •