Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Někdo preferuje přátelství a lásku, kdy se s danou osobou může setkat, dotýkat se a otevřeně si promluvit a někdo si zase potrpí na výměnu těch několika řádků s osobou, se kterou se prozatím* nesetkal.

Přátelství, láska přes internet, aneb internetové seznámení.

Přátelství, láska přes internet, aneb internetové seznámení.
zdroj: Thinkstockphotos Přátelství, láska přes internet, aneb internetové seznámení.
aktualizováno 27.05.2014, 00:00 | 27.05.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Někdo preferuje přátelství a lásku, kdy se s danou osobou může setkat, dotýkat se a otevřeně si promluvit a někdo si zase potrpí na výměnu těch několika řádků s osobou, se kterou se prozatím* nesetkal.

V poslední době se setkávám jak u cizích osob, tak i u svých známých, kamarádkách (a teď bacha, nemyslím jenom náctileté a mladé slečny) s tím, že jsou zamilované do osoby se kterou se ještě v životě nesetkali. Ano, může se jednat o platonickou lásku ale taky ty city můžou i být opravdové. A pokud daná osoba bydlí klidně na druhé straně státu a máte si přesto co napsat a trvá to, je možné se do ní opravdu zamilovat? Toť otázka za milion dolarů (vtip).

 

Když mi bylo od mé kamarádky řečeno, že se zamilovala do kluka, kterého v životě neviděla (fotky teď nepočítám a ani to skypování) tak jsem nad tím mávla rukou a neřešila to. Upřímně mě zarazil fakt, když jsem se dozvěděla že ta jejich "chatovací láska trvá" měsíc a nakonec i ten rok. Přesto se doposud nesetkali. Protože tady můžou i nastat různé komplikaci milé slečny a to teď promlouvám k těm mladším.

 

Nechci být přehnaně vážná, ale musí se ponechat fakt, že na internetu máte plno podvodníků a uchylaku, kteří čekají na vhodnou příležitost kdy toho zneužijí. Proto, když si dlouhodobě píšeš s osobou nesmíš opomenout fakt, že:

 

1. Fotky, které ti poslal a jakékoliv informace nemusí být pravdivé.
2. Nikdy mu nesvěřuj takové informace, které by tě mohly jakkoliv poškodit, ač se ti to bude zdát nemožné (např: adresa bydliště, tel. číslo aj.).
3. Je sympatický a má stejné záliby, rozumíte si tak dokonale až to není možné? Je to možné, každý uchyl se umí přizpůsobit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
ROVNÁTKA: Od prvního pohovoru k prvnímu týdnu s nimi
Pletený chléb s nutelou
Opticky pryč s plešatostí!

 

Pokud nastane čas, že se s tím dotyčným budeš chtít opravdu setkat, neponech nic náhodě a domluv si setkání na veřejném místě a nezapomeň taky informovat někoho, kde, kam a s kým údajně jdeš. Teď se můžeš usmívat jak to přeháním, ale náhoda je milá dámo, někdy pěkný blbec.

 

A abych to tak nějak ukončila tak dopovím to, jak jsem o pár řádků psala menší informaci o své kamarádce, dejme ji jméno Diuš. Tak má milá Diuš se setkala se svým dlouholetým pisatelem a přítelem a víte jak to dopadlo? Utekla s ním do Anglie v době, kdy měla čerstvých osmnáct a před maturitou. Zavolala své mámě že toho svého neznámého miluje a bude s ním žít. Nemusím ani popisovat fakt, jak se její rodiče složili a byli na dně, tak samo přátele, které zklamala. Ale co s tím udělat? Nic, když je slečna plnoletá. Tam ani policie nezasáhne.

 

A co ty?

 

Jaké máš zkušenosti s internetovým světem a jeho seznamování?
Setkala ses někdy s osobou, kterou si "znala" jen přes internet?
Stal se ti nějaký nepříjemný zážitek?12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •