Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Ulítáváš na tomhle filmovém žánru? Většina holek určitě. Jaké jsou ale největší srdcovky, které se dají vidět znovu a znovu.

Hlasuj: Nejlepší romantické komedie

Nejlepší romantické komedie - 1
zdroj: Archiv distribuční společnosti Nejlepší romantické komedie - 1
aktualizováno 06.05.2011, 10:04 | 06.05.2011, 06:43 | Krasna.cz/trm

Ulítáváš na tomhle filmovém žánru? Většina holek určitě. Jaké jsou ale největší srdcovky, které se dají vidět znovu a znovu.

Romantických filmů pro romantické dušičky je celá řada. Které se ti zažraly pod kůži nejvíc? Vyber jednu z nejlepších romantických komedií.

 

Láska nebeská

 

Britská romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb z předvánočního Londýna je lék i na ty nejhorší nálady. Příběh se skládá z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Láska zamotává lidské osudy, ale na Štědrý večer se určitě zase všechno rozmotá. Film má navíc parádní soundtrack.

 


Deník princezny

 

Která z nás nesnila jako malá o tom, že bude princeznou. Filmová Mia už ale není malá a jako teenagerce jí tahle představa připadá dost podivná. Ale stalo se. Její poklidný život v San Francisku najednou ale naruší příjezd dosud nepoznané babičky, která jí sděluje, že je princeznou jakési neznámé zemičky a má se stát její královnou. Ztřeštěné outsiderce Mie nastává těžké období, kdy se má z ošklivého káčátka stát elegantní dámou.

 

Sleduj Deník princezny se skvělou Anne Hathaway už dnes, v pátek 6. května 2011 od 20:00 na Nově. Deník princezny 2 pak v pátek 13. května 2011 od 20:00 na Nově.

 

Nejlepší romantické komedie - 3
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Muzikál ze střední

 

Trhák, který dal dohromady Zaca Efrona a Vanessu Hudgens. Ti se coby Troy a Gabriella potkávají ve škole a přihlásí se do chystaného muzikálu. Nejen kolem něj a jejich boje o role s Sharpay Evansovou a jejím bratrem Ryanem se toho děje spoustu zajímavého. Ani běžný život na střední není nuda... A nuda to nebyla ani v Muzikálu ze střední 2 a 3.

 

Nejlepší romantické komedie - 2
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Pretty Woman

 

Synonymem romantické komedie je pro spoustu lidí dnes už legendární Pretty Woman. Příběh boháče a polepšené prostitutky s Richardem Gerem a Julií Roberts v hlavní roli se nám prostě dostal pod kůži.

 

Nejlepší romantické komedie - 6
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Něco jako láska

 

Některé páry jsou si prostě souzené. Tak jako Oliver (Ashton Kutcher) a Emily (Amanda Peet), kteří se kdysi potkali na palubě letadla, kde sice mezi nimi určitá chemie proběhla, ale jejich cesty se hned zase rozešly. Osud se je ale rozhodl pravidelně znovu proplétat, i když v ty nejhorší možné okamžiky. Zatímco se potýkají s problémy ve vztazích, střídají kariéry a trpí stále novými rozchody, postupně se z příležitostných kamarádů stávají nejlepšími přáteli, kteří se spolu mohou bavit o všem. Oba zoufale hledají lásku a vztah, které by nebyly odsouzeny ke katastrofickému konci, až je jejich sedmileté přátelství dovede ke zjištění, že je mezi nimi možná... něco jako láska.

 

Nejlepší romantické komedie - 1
(Foto: Archiv distribuční společnosti)


Určitě, možná

 

Komedie ve stylu seriálu How I Met Your Mother. Will Hayes (Ryan Reynolds) vypráví své zvědavé dcerce (Abigail Breslin) o tom, co předcházelo svatbě s jeho ženou. Že to skončilo svatbou, už víme, ale která žena z jeho tří velkých lásek (Elizabeth Banks, Rachel Weisz, Isla Fisher,) se nakonec stala tou pravou?

 

Nejlepší romantické komedie - 5
(Foto: Archiv distribuční společnosti)


Jak ztratit kluka v 10 dnech

 

Většinou řešíme, jak kluka najít. Andie (Kate Hudson) je ale redaktorkou populárního časopisu, pro který má napsat reportáž (založenou samozřejmě na osobní zkušenosti) o tom, jak zapudit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Nemohla si však vybrat horší vzorek, než je Benjamin (Matthew McConaughey). Je sice pohledný, ale možná o to dravějším agentem reklamní agentury, který se právě vsadil se šéfem, že zlomí srdce každé, na kterou ukáže, jen aby získal lukrativní zakázku. Přeroste jejich vzájemné škorpení a naschvály v opravdovou lásku?

 

Nejlepší romantické komedie - 8
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Deník Bridget Jonesové

 

Bridget Jonesová je trochu kulatější "třicítka", která má ve svém životě zdánlivě jednoduchá a splnitelná přání - shodit nějaké to kilo a najít opravdový vztah. Jenže právě v roce, do něhož vstoupila s bezpočtem předsevzetí a rozhodnutím vést si deník, se to na jeho stránkách hemží pohromami. Nápadníky má ale hned dva. Svého pohledného, ale záletného šéfa (Hugh Grant) a suchara Marka (Colin Firth). Kterého si nakonec vybere? Jak to s ní dopadne, ukáže i dvojka Bridget Jonesová - S rozumem v koncích a na letošek tvůrci slibují třetí pokračování.

 

Láska přes internet

 

Internetové seznamky dneska docela frčí. Už v roce 1998 si je jako stěžejní téma do svého filmu vybrala režisérka Nora Ephron. Na jedné straně Tom Hanks, na druhé Meg Ryan. Ale také obrovský obchoďák s knihami a malé knihkupectví s jedinečnou atmosférou. Ti dva se ve skutečném životě nesnášejí, v emailech mezi nimi ale vzniká něco krásného...

 

Nejlepší romantické komedie - 7
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Mejdan v Las Vegas

 

Do Las Vegas míří spousta lidí za rychlou svatbou. Joy (Cameron Diaz) a Jack (Ashton Kutcher) tam právě odjeli zapomenout na své trable a trápení. Každý sám, ale cestičky osudu je svedly dohromady a posilnění alkoholem skončili ve svatební kapli. Bláznivá svatba by se dala zrušit snadno, kdyby ovšem v noci nevyhráli třímilionový jackpot. Protože nejsou schopni se dohodnout a peníze si nějak rozdělit, soud rozhodne, že spolu musí půl roku zkusit žít a pak se uvidí. Pokud se toho vůbec dožijí, protože jejich vzájemné naschvály se neustále stupňují.

 

Nejlepší romantické komedie - 4
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Anketa
Jaká je nejlepší romantická komedie?
1043 hlasů
Láska nebeská
388 hlasů
Deník princezny
1362 hlasů
Pretty Woman
253 hlasů
Něco jako láska
282 hlasů
Určitě, možná
366 hlasů
Mejdan v Las Vegas
Hlasovalo 4881 lidí
 

 

Chybí ti tu nějaká romantická komedie? Máš tip na další? Piš do komentářů.11 hlasů
Vaše hodnocení