Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Tereza Voříšková a Eliška Křenková se i letos společně objevily na filmovém festivalu v Karlových Varech a ukázaly, že spolu umí pořádně zapařit.

3 tipy, jak vybudovat přátelství, které skutečně vydrží

voříšková, křenková
zdroj: Profimedia voříšková, křenková
aktualizováno 06.07.2018, 00:00 | 06.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Tereza Voříšková a Eliška Křenková se i letos společně objevily na filmovém festivalu v Karlových Varech a ukázaly, že spolu umí pořádně zapařit.

Tyto dvě herečky jsou ukázkovým příkladem, že kamarádství může fungovat i přes zdánlivě nepřekonatelné překážky. Poprvé si spolu zahrály ve filmu Rafťáci, mimo jiné s hereckým kolegou Vojtou Kotkem, a od té doby vystupují jako nerozlučné kamarádky. Od roku 2006 se spolu pravidelně objevují na veřejnosti, a i přestože si profesně konkurují, zdá se, že to jejich přátelství nijak neohrožuje. Kromě kulturních akcí rády sdílejí i společné soukromé fotografie na sociálních sítích.
Právě ony byly inspirací pro tento článek. Jak i vy můžete vybudovat kamarádství, které vydrží třeba i navždycky?

 

1. Vzájemně se respektujte
Každá jste nějaká. Kromě společných koníčků se jisto jistě najdou takové oblasti, ve kterých se zkrátka neshodnete. Klíčem k trvalému přátelství je vzájemný respekt. Neodsuzujte své protikladné názory, a naopak se pokuste vzít si z nich ponaučení. A třeba také získat nějaký nový náhled na věc.

 

voříšková, křenková - 2
(Foto: Instagram)

 

I přesto, že tyto slečny spojuje stejné povolání, v reálu jsou každá tak trochu jiná. 

 

2. Nepodrážejte si nohy (obzvlášť ne za zády)
V přátelství neexistuje nic horšího, než je zrada. Pokud už jste se během svého života s pár kamarádkami rozhádaly, pak jistě víte, že podrazit toho, kdo vám věří, je asi tak stejné, jako mu vrazit pomyslnou „kudlu do zad“. Pokud chcete, aby vaše přátelství vydrželo co nejdéle, vyhýbejte se jakékoli neupřímnosti, pomluvám i jakémukoli odsuzování.

 

voříšková, křenková - 3
(Foto: Instagram)

 

I když jsou Tereza a Eliška profesní konkurentky, vzájemně se neshazují. Někdy je jejich práce dokonce svede dohromady. Třeba jako v případě nově chystaného filmu Amerikánka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kamarádka katastrofka? Pryč od ní

TEST: Jsi dobrá kamarádka?

Je důležitější kamarádka, nebo tvůj kluk?

 

3. Buďte si oporou
Naopak nic vás s vaší přítelkyní nestmelí víc než chvíle, kdy je jedná z vás „na dně“. Právě opora a porozumění jsou těmi nejcennějšími vlastnostmi každého trvalého přátelství. Získat kamarádství na život se vám nepodaří ze dne na den. Jsou to dny a roky budování vztahu a každý okamžik se vám může stát osudným – v pozitivním i negativním slova smyslu. Ale není nic lepšího, než vědět, že ať se stane cokoliv, máte po svém boku někoho, na koho se můžete vždycky spolehnout. A to se vyplatí.

 

voříšková, křenková - 1
(Foto: Instagram)

 

Stejně jako Eliška a Tereza nezapomínejte, že přátelství je nejen o veselých, ale i o těch méně šťastných chvílích.0 hlasů
Vaše hodnocení