Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Měli jste někdy v životě „těžkou chvilku“ a nevěděli jste co s tím?

4 kroky, jak směle vykročit ke svým životním cílům

Jaro
zdroj: Thinkstockphotos Jaro
aktualizováno 19.03.2015, 00:58 | 19.03.2015, 00:58 | Krasna.cz/trm

Měli jste někdy v životě „těžkou chvilku“ a nevěděli jste co s tím?

Nezáleží na tom, jestli jsem ředitelka velké firmy, její asistentka, učitelka, maminka na mateřské dovolené nebo vrcholový sportovec… Život nám občas připraví nejedno nečekané překvapení. A někdy není moc milé! Tehdy se projeví naše psychická odolnost, tolik potřebná pro překonání těchto výzev! Záměrně píšu výzev, protože každá situace je pro nás výzva, která nás může něco naučit a posunout nás o kus dál.


Víte, na čem záleží?


Na našem postoji, který zaujmeme při řešení těchto situací. Pokud se rozhodneme nadávat, kopat kolem sebe, obviňovat druhé, trápit se a nepokusíme se ze situace poučit a následně hledat vhodné řešení, náš život zůstane „stát na místě“ a my ho přestaneme mít pod kontrolou.

 


Je to náš život, tak jaký je důvod, že to dopustíme? Nebo to tak není?


Sportovně založeným lidem se těmto situacím daří daleko lépe předcházet. Máme své sportovní cíle, které dokážeme následovat. To nám dává větší sílu do života! Je to jako s maratonem nebo jiným závodem, který chceme běžet a zvládnout. Rok dopředu si naplánujeme, že ho za rok poběžíme a pak se snažíme pilně trénovat. Někdy nás na chvíli zastaví zranění, někdy rodinné nebo pracovní záležitosti, ale vždy si najdeme čas, abychom náš vysněný start dosáhli.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Máš velký sen? Začni si ho plnit
Jak dosáhnout svých cílů?
Kde se vidíš za 10 let?


Jak můžeme dosáhnout změny v životě?


Naplánujme si reálný cíl, který bude natolik motivující, že nám žádná překážka nebude připadat natolik vysoká, abychom ji nemohli přeskočit. Právě ten skok nás posílí a zvedne nám sebevědomí do výšin! Jen odhodlání skočit je na nás! "Nenechme se zbrzdit nějakým vnitřním negativním našeptávačem, který nám to chce překazit například slovy: Nemáš na to, Nedokážeš to, atd. Naopak věřte, že tam uvnitř sídlí ještě jeden pozitivní – naše vnitřní Já, který je daleko silnější a vždy stojí na naší straně. Podpořme ho, kdykoliv je potřeba, pochvalme ho a pak zaměřme pozornost k našemu cíli. Na co zaměříme pozornost, to sílí! Je to jen na nás, je to v naší moci, tak ji využijme naplno a nepromarněme ani chvilinku ze svého krásného života," doporučuje koučka Andrea Změlíková z webu stastnazena.eu. Dívejme se na svět pozitivně a tím si „programujme“ svou mysl správným způsobem! Protože naše mysl, naše myšlenky odráží náš okolní svět. Pokud změníme je, změní se i svět kolem nás!

 


Co můžeme pro sebe udělat hned?


1. Ještě dnes se zamyslete, co chcete ve svém životě změnit nebo dosáhnout. Vztahy, práce, výživa nebo si naplánujte Váš první velký závod.


2. Napište si svůj cíl na papír, pak zavřete oči a živě si ho v mysli představte, že jste ho již dosáhli. Pokud cítíte silné emoce, je to to pravé. Každý den si ho připomínejte a představujte.


3. Začnete k němu podnikat první krůčky. Každý den udělejte něco, co Vás k němu více a více posune. Pokud přijde překážka, směle ji přeskočte a znovu si v mysli přehrajte Váš cíl.


4. Nezapomeňte každý večer ocenit svoji snahu a uvědomit si, co všechno jste dnes zvládla, a že jste zase o kousek blíže ke svému cíli.


Držíme vám palce a nepochybujeme o tom, že to dokážete, jen nezapomínejte, že je to jako s tréninkem. Svaly a kondičku musíme taky déle trénovat, aby se nám naše výkonnost zvýšila. Stejně se vám bude zvyšovat i vaše psychická odolnost!1 hlasů
Vaše hodnocení