Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také už vám chlad zimních měsíců leze krkem?

5 skvělých tipů, jak se v zimě zahřát

Mráz
zdroj: Thinkstockphotos Mráz
aktualizováno 28.02.2018, 00:30 | 28.02.2018, 00:30 | Krásná.cz

Také už vám chlad zimních měsíců leze krkem?

Řešení je snadné – zkuste se zahřát klasickými i netradičními způsoby a uvidíte, že mrazivé roční období přežijete v mnohem větším pohodlí a lepší náladou!

 

1. Poslouchejte staré písničky


Je to tak, poslech hudby, která vyvolává pozitivní nostalgickou náladu, podle vědeckých studií skutečně vyvolává pocit tepla a pohodlí a zvyšuje toleranci těla vůči chladu. Pusťte si například písničku, na kterou jste poprvé tančily se svým partnerem, hřejivé pocity se dostaví raz dva.

 

2. Solná lázeň na nohy


Nechce se Vám do sauny nebo napouštět plnou vanu? Zahřát se můžete klidně jen od nohou – lehce ohřejte na plechu 5 kg soli při teplotě 50 stupňů, nasypte do lavoru či kbelíku a vložte nohy tak, aby sůl sahala zhruba po kotníky. Nechte působit přibližně dvacet minut a uvidíte, jak se vaše tělo hezky prohřeje.

 

3. Uklízejte


Venku se žení čerti a je zima až praští? Zůstaňte doma a zahřejte se prací! Záleží sice na vaší tělesné hmotnosti, ale pro představu – člověk, který váží 68 kilogramů, spálí například při třicetiminutovém vytírání podlahy i přes 150 kalorií.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neuvěříš, která část obličeje dostává v zimě nejvíc zabrat
Zima a mráz: Víš, jak ti škodí a čím tvé tělo nejvíc trpí?
5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě


4. Vlhkost pomáhá


Suchý vzduch je nepřítelem pocitu tepla. Pokud si doma nechcete připadat zmrzlí, udržujte vlhkost vzduchu mezi 30 a 40 procenty – zabráníte tak přílišnému odpařování potu z povrchu kůže a tím pádem jejímu chladnutí.

 

5. Připravte si hřejivé nápoje


Sklenka teplého nápoje vás sice nezahřeje doslova, ale receptory v trávícím traktu lidského těla na ni reagují a skutečně vyvolávají pocit tepla.

 

Vyzkoušejte například:

 

* Horký míchaný nápoj Alžírská oáza


Do sklenice z varného skla nalijte 4 cl aperitivu Metropol Cherry, 1 dl červeného vína, 1 dl pomerančového džusu a přidejte skořici a hřebíček. Svařte a užijte si hřejivé pocity s nádechem exotiky.

 

Horké nápoje - 6
(Foto: Archiv firem)

 

* Hot Apple Kingswood


Svařit můžete i oblíbený cider nebo mošt s voňavým kořením. Nebo si ušetřete čas a ohřejte v hrnci Kingswood Spiced Apple, který už je správně ochucený právě pro přípravu horkého nápoje.

 

Horké nápoje - 5
(Foto: Archiv firem)

 

* Holčičí kávička


Do sklenice s napěněným mlékem přilijte espesso a přidejte smetanový likér Baileys. Nápoj dochuťte skořicí, kakaem, nebo čokoládovými vločkami.

 

Horké nápoje - 2
(Foto: Archiv firem)


* Tea Date

 

Potřebujete 45 ml Becherovky Original, 60 ml šípkového čaje, 20 ml vody s medem (50:50) a 15 ml limetkové šťávy, případně plátky pomeranče a hřebíček na ozdobu. Všechny ingredience nalijte do konvičky, promíchejte a ohřejte. Vhoďte do konvičky jeden plátek pomeranče a hřebíček.

 

Horké nápoje - 7
(Foto: Archiv firem)

 

* Horká rumová čokoláda

 

Na slabém plameni nechte ohřát čokoládu (100 ml) a dochuťte ji semínky z vanilkového lusku. Připravte si vysoký hrnek a nalijte do něj vaječný likér (50 ml) a rum Captain Morgan (50 ml). Přidejte čokoládu a dozdobit můžete také šlehačkou. Drink lze dochutit i skořicí nebo strouhanou čokoládou.

 

Horké nápoje - 3
(Foto: Archiv firem)

 

* Kalimero


Smícháme Božkov Vaječný Likér (3 cl) a Božkov Speciál Mandlový (3 cl) a dobře prohřejeme. Přelijeme do sklenice a přidáme espresso (2 cl). Ozdobíme šlehačkou a servírujeme. Chcete-li si připravit oblíbený drink na způsob známého bombardina, stačí vynechat espresso.

 

Horké nápoje - 4
(Foto: Archiv firem)

 

* Moštový svařák


800 ml moštu nalijte do hrnce a přidejte svitek skořice a 4 hřebíčky. Kousek zázvoru oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Přidejte ho do moštu. Mošt přiveďte k varu a nechte 2 minuty vařit. Poté odstavte. Do moštu ponořte dva sáčky černého čaje a nechte asi 3 minuty louhovat. Poté je vyjměte a mošt sceďte. Svařený mošt rozdělte do 4 hrnků a podávejte s citronem a kousky čerstvého jablka, případně i svitky skořice místo lžiček.1 hlasů
Vaše hodnocení