Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Lenošení u vody, grilovačka a skvělá párty pod širým nebem – ideální představa parádního letního dne. Co když, ale chceme něco víc než se jen flákat u bazénu?

5 tipů, jak si užít léto na plné obrátky!

Kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádky
aktualizováno 17.07.2015, 00:39 | 17.07.2015, 00:39 | Krasna.cz/trm

Lenošení u vody, grilovačka a skvělá párty pod širým nebem – ideální představa parádního letního dne. Co když, ale chceme něco víc než se jen flákat u bazénu?

Vyrazit na čundr jen s batůžkem a spacákem, nasednout na vlak a jet do neznáma... Právě proto vám přinášíme tipy, díky kterým bude tohle léto nezapomenutelné.

 

1. Objevuj nová místa


Nudí tě koupaliště, kde je hlava na hlavě a voda je teplá jako čaj? Není nic jednoduššího než vyrazit kousek za město a vychutnat si pohodu a klídek u zatopeného lomu, na přehradě nebo rybníku. S partou si tam užijete spoustu zábavy a na většině takových míst se dá i kempovat. Koupačka na Adama a Evu taky není k zahození!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Zvládneš prázdniny bez rodičů?
4 knihy, se kterými prožiješ nová dobrodružství i letní lásku
Dobrodružství venku z těla - astrální cestování


2. Nějak se začít musí!


Lákají tě extrémní sporty? Husí kůže po celém těle a ten skvělý pocit, když to zmákneš? Léto je ten pravý čas vrhnout se právě do těch sportů, které byly až doteď jedno velké tabu. Začít můžeš jízdou na longboardu, zapádlovat na paddleboardu, nebo se na to můžeš vrhnout rovnou po hlavě a skočit si bungee jumping. Vem sebou foťák a ukaž všem, jak si užíváš léto. Na Instagramu mrkni na hashtag #LiveForNow, rozhodně tam najdeš plno inspirace. Foť, sdílej a hashtaguj taky.


3. Tím dalším jedem
 

Shodnout se na stejném místě dovolené nebo jen prodlouženém víkendu je pokaždé běh na dlouho trať. Zahoď plány a prostě vyraz. Spakuj batoh, spacák a stan a zamiř s kámoškou nebo kámošem přímo na vlakáč. Sedněte na první vlak, který pojede, a nechte všechno náhodě. Zážitky z cesty a kopec srandy vás určitě neminou. Nechceš sebou vláčet ten urputně těžký stan? Proč taky tahat dříví do lesa. Spát pod širákem je přece paráda.
 

Beats for love
(Foto: oficiální zdroj)

 

4. Vesmírná přání
 

Pouštět vzkaz v lahvi je v dnešní době out. Síla vesmíru, to je záruka úspěchu. Inspirovat se můžeš festivalem Beats for love, kde bylo do vesmíru vypuštěno několik desítek tisíc balónků. Každý z účastníků festivalu na balónek napsal originální přání nebo vzkaz a nechal jej letět vstříc svému osudu. Nestihl si tuhle Pepsi Challenge? Nevadí, udělej to právě teď. Určitě natrefíš hned na několik stánků s balónky, které plní vesmírná přání.


5. Každý den v jiném hotelu


S krosnou na zádech a super parťákem po boku procestovat celou Evropu. Nereálné? Stačí zabalit a vyrazit. Stopem, vlakem, autem, letadlem, čímkoliv! Hledej ty nejlevnější varianty ubytování nebo prostě rozdělej stan, přespi v autě a užívej si tu volnost. Podobně naladěnými lidmi se to bude tohle léto jen hemžit. O zážitky není nouze, stačí jen zvednout zadek a jet.
Nevšední zážitky přicházejí k těm, kteří pro ně něco dělají. Tak neváhej a užij si léto, jak má být!4 hlasů
Vaše hodnocení