Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Možná se ti na první gynekologickou prohlídku příliš nechce, ale věř nám, že se rozhodně nemáš čeho obávat. Navíc ti gynekolog může pomoci s problémy, které tě trápí, ale nechceš je rozebírat s kamarádkou nebo maminkou.

6 věcí, které ti nikdo neřekl o PRVNÍ NÁVŠTĚVĚ GYNEKOLOGIE

Gynekologie
zdroj: Thinkstockphotos Gynekologie
aktualizováno 06.03.2018, 00:19 | 06.03.2018, 00:19 | Krásná.cz

Možná se ti na první gynekologickou prohlídku příliš nechce, ale věř nám, že se rozhodně nemáš čeho obávat. Navíc ti gynekolog může pomoci s problémy, které tě trápí, ale nechceš je rozebírat s kamarádkou nebo maminkou.

A co bys o první návštěvě tohoto zapovězeného místa měla vědět dříve, než se tam vydáš?

 

Musím mít stejného gynekologa jako máma?
Mnoho holek se domnívá, že musí chodit do stejné ordinace, do které dochází jejich mamča. To je ale velký omyl! Je jenom na tobě, pro kterého gynekologa se rozhodneš. Pokud si nevíš rady, pak se podívej na internet, kde najdeš nejbližší ordinace i s příslušnými recenzemi. Také není na škodu, když se pozeptáš kamarádek nebo třeba své pediatričky. V neposlední řadě si uvědom, zda ti bude více vyhovovat lékařka, nebo lékař.


Přijď dříve

První prohlídka je z velké části plná dotazů od lékaře i sestřičky. Připrav se na hromadu otázek ohledně tvého zdravotního stavu. Není výjimkou, že se gynekolog ptá i na choroby tvých rodičů a prarodičů. Ještě v čekárně si zkus promyslet, které nemoci tvou rodinu sužují. Navíc neuděláš chybu, když do čekárny přijdeš s časovou rezervou.

 


Bude vyšetření bolet?

Na gynekologické vyšetření se nikdo z nás netěší. Na druhou stranu ale musíme podotknout, že se nejedná o nic hrozného. I když samotné vyšetření nepatří mezi příjemné záležitosti, všechny ženy ho s přehledem zvládají. Navíc trvá jenom pár minut, během kterých můžeš myslet na něco hezkého a příjemného.


ČTĚTE TAKÉ:

Podle čeho si vybrat gynekologa? VELKÁ ANKETA
Tohle je nejvíc sexy gynekolog světa! Objednala by ses k němu?
PTALI JSTE SE gynekologa na vaše intimní problémy!


Před vyšetřením se nemusíš holit
Pokud máš pocit, že před prvním vyšetřením musíš být perfektně oholená, pak jsi na omylu! Lékaři vůbec nevidí problém v tom, když k nim zavítá neoholené děvče. Nejsou tu od toho, aby tě soudili. Jejich hlavním cílem je, aby ti pomohli od problému nebo samotnému problému předešli. Konec stresování ohledně žiletky!

 


Odpovídej upřímně

Tvůj lékař se tě bude ptát i na tvou sexuální aktivitu. V tomto bodě buď opravdu upřímná. Rozhodně nemá cenu, abys mu jakkoliv lhala. Nepohlížej na něho jako na cizího člověka, ale naopak jako na odborníka, který tu je jenom pro tebe. Zapomeň na svou stydlivost, protože ta v gynekologické ordinace rozhodně nemá co dělat.


Gynekolog ti pomůže i s akné

A nejen s akné, ale třeba i s vyšší hmotností. Gynekologové tu nejsou jenom od toho, aby zkoumali tvou vagínu a ptali se tě na sexuální dotazy. Mohou ti pomoci i s pubertálním akné nebo rychlým příbytkem na váze. Neboj se lékaře vyhledat i s těmito potížemi, protože ti určitě poskytne pomocnou ruku.0 hlasů
Vaše hodnocení