Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už v pátek 12. ledna vypuknou prezidentské volby. Většina mladých lidí se k volbám příliš nemá, a tak jsme se rozhodli, že sepíšeme sedm důvodů, proč bys k volbám měla jít.

7 důvodů, proč jít k volbám

Prezidentské volby 2018 - hlasovací lístky - 4
zdroj: TN.cz/Jakub Deml Prezidentské volby 2018 - hlasovací lístky - 4
aktualizováno 09.01.2018, 00:49 | 09.01.2018, 00:49 | DyA

Už v pátek 12. ledna vypuknou prezidentské volby. Většina mladých lidí se k volbám příliš nemá, a tak jsme se rozhodli, že sepíšeme sedm důvodů, proč bys k volbám měla jít.

O prezidentský post se uchází Mirek Topolánek, Michal Horáček, Pavel Fischer, Jiří Hynek, Petr Hannig, Vratislav Kulhánek, Miloš Zeman, Marek Hilšer a Jiří Drahoš. Svého favorita můžeš zvolit v pátek 12. a v sobotu 13. ledna v prvním kole prezidentských voleb. Pokud nikdo z kandidátů nezíská alespoň 50 % hlasů, uskuteční se kolo druhé, které proběhne v pátek 26. a v sobotu 27. ledna.

 

1. Máš na to právo


Naši rodiče a prarodiče dlouho usilovali o to, abychom mohli jít svobodně k volbám. Když už tuto příležitost máme, pak by byla škoda, kdybys ji nevyužila.


2. Je z čeho vybírat


V prvním kole prezidentských voleb máme devět kandidátů. To zní jako zajímavá nabídka, ve které tě může alespoň jeden kandidát něčím zaujmout. Podívej se na oficiální stránky kandidátů a přečti si jejich vize a plány, které by jako prezidenti chtěli splnit.

 

Prezidentské volby 2018 - hlasovací lístky - 5
(Foto: TN.cz/Jakub Deml)


3. Politika nás ovlivňuje


Mohlo by se zdát, že politika se nás příliš netýká, ale opak je pravdou. Každý den se přímo i nepřímo setkáváš s politikou. Přemýšlej o tom a nebuď k politice lhostejná.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VOLBA PREZIDENTA: Jak volit? + nejčastější otázky
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o politice v Česku a koho bychom chtěli za prezidenta?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Měla by se znovu vrátit vojna?


4. Iluze jednoho hlasu


Mnoho lidí se domnívá, že jejich jeden hlas nezmůže nic. Nenech se ovlivnit touto myšlenkou, protože je naprosto scestná. Statistika říká, že zhruba 15 % lidí nejde volit kvůli tomuto argumentu. Stejné procento by ale klidně mohlo změnit výsledek voleb! Tak co, ještě si myslíš, že tvůj hlas nic nezmění?

 

Volby
(Foto: Profimedia)


5. Nikdo ti do toho nemůže „kecat“


Můžeš se opravdu svobodně rozhodnout, kterého kandidáta bys chtěla vidět na prezidentském postu. Ať už ti rodiče nebo kamarádi předsouvají kohokoliv, za plentou budeš jenom ty, a to znamená jediné – vyber si toho, kdo tě nejvíce zaujal!

 

Anketa
Chystáš se k prezidentským volbám?
 

 

6. Podíváš se do volební místnosti


Volby jsou svým způsobem specifická událost. Byla by škoda, kdyby ses jich nezúčastnila. Ber to tak, že se alespoň podíváš do volební místnosti, zjistíš, jak to u takových voleb funguje a konečně uvidíš tu všemi zmiňovanou volební urnu.

 

Volby - BN
(Foto: TN.cz)


7. A proč ne?


Ptáš se, proč jít k volbám? A my se zase ptáme, proč k nim nejít? Vždyť deset minut strávených ve volební místnosti tě nezabije. Navíc budeš mít dobrý pocit z toho, že jsi něco udělala pro blaho naší země.0 hlasů
Vaše hodnocení