Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Máš pocit, že stále nemáš dostatek přátel? Chceš se s ostatními kamarádit, ale oni nemají zájem? Možná děláš něco špatně. Podívej se na těchto sedm obecných důvodů. Třeba některý bod bude sedět i na tebe.

7 důvodů, proč nejsi OBLÍBENÁ!

kolektiv
zdroj: Thinkstockphotos kolektiv
aktualizováno 30.05.2017, 00:28 | 30.05.2017, 00:28 | Krásná.cz

Máš pocit, že stále nemáš dostatek přátel? Chceš se s ostatními kamarádit, ale oni nemají zájem? Možná děláš něco špatně. Podívej se na těchto sedm obecných důvodů. Třeba některý bod bude sedět i na tebe.

1. Nejsi sluníčkářka
Možná, že bereš život víc vážně než ostatní. Neumíš se smát každé blbosti a někdy tě dokáže rozbrečet i špatná známka ve škole. Uvědom si, že okolí si instinktivně vybírá pohodové a veselé lidi, proto odhoď svou zakaboněnou tvář. Uvidíš, že ostatní tento krok velmi ocení. 


2. Nepomáháš ostatním
Zřejmě patříš mezi lidi, kteří dokážou říct na každou žádost NE. Zkus z této zásady občas slevit a být ostatním více nápomocna. Na tom, že jednou za čas půjčíš svým spolužákům domácí úkol k opsání, není nic strašného. Určitě i oni ti naoplátku něco půjčí nebo ti s něčím pomohou. 


3. Neumíš naslouchat
Není ti blízké holčičí drbání, stěžování na učitele a vylévání srdíček? Možná je to chyba! Umění naslouchat je důležité v každém kolektivu bez výjimky. Se spolužačkami více komunikuj a měj zájem o jejich problémy. Určitě se brzy sblížíte.

 


4. Neudržíš tajemství
Kamarádka se ti svěřila se svým problémem a ty jsi slíbila, že to nikomu neřekneš? Ale po nějakém čase ses prokecla a celé tajemství bylo prozrazeno? Tak to je velká chyba. Musíš na sobě opravdu zapracovat a dávat si pozor. Holky, které vyzradí každé tajemství, nemá nikdo moc rád.


5. Ráda si zadrbeš

Snad každý člověk někdy někoho pomluvil, ale pokud patříš mezi notorické drbny, které vypouštějí nepravdivé informace, pak se nediv, že máš málo kamarádů. Dej si pozor na to, co vypustíš do světa.

 


6. Kopíruješ
Spolužačka si koupila nový svetr a ty hned běžíš do obchodu, a pořídíš si stejný? To je hloupé. V obchodech je spousta krásných věcí a je trapné chodit ve stejném oblečení jako stádo. Pro okolí je vždy zajímavější individualita než okopírovaný originál.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Je tvá kámoška skutečně kámoška?
Kamarádství podle znamení zvěrokruhu
Předstírá kamarádství? Tyto triky odhalí FALEŠNOU KÁMOŠKU


7. Není člověk ten…

Znáš to přísloví? Není možné, aby ses líbila všem, a proto se o to nesnaž za každou cenu. Určitě bude lepší, když si najedeš jen několik dobrých kamarádek, se kterými budeš sdílet své radosti i starosti.0 hlasů
Vaše hodnocení