Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Strach je přirozená lidská reakce, která nás provází celým životem. Někdy se strachujeme příliš, jindy je strach někde hluboko uvnitř nás. I největší „tvrďáci“ pocítí strach právě u maturity. U zkoušky, od které nevíme, co máme čekat.

7 důvodů, proč se nebát MATURITY

Příšerná učitelka
zdroj: Thinkstockphotos Příšerná učitelka
aktualizováno 04.05.2017, 00:50 | 04.05.2017, 00:50 | DyA

Strach je přirozená lidská reakce, která nás provází celým životem. Někdy se strachujeme příliš, jindy je strach někde hluboko uvnitř nás. I největší „tvrďáci“ pocítí strach právě u maturity. U zkoušky, od které nevíme, co máme čekat.

My ti naopak přinášíme sedm důvodů, proč by tě maturita neměla vykolejit. Až budeš sedět na potítku, tak si právě na tyto důvodu vzpomeň. Třeba se budeš cítit lépe.


1. Je to jenom ústní zkoušení

Nejde o výrobu léku na rakovinu, ani o vývoj umělého obratle. Ústní zkoušení jsi za čtyři roky na střední škole absolvovala několikrát. Tentokrát u toho ale nebudeš stát u tabule, nýbrž si posedíš. A to hodnotíme jako velké pozitivum.


2. Prodáš své komunikační schopnosti

U testu se ti nikdy nepodaří něco „okecat“, ale u maturity je tomu naopak. Ukaž, že jsi rozený rétor, mluv spisovně a pokud něco nebudeš vědět, zkus to diplomaticky zahrát do outu. Uvidíš, že i tohle může na učitele zapůsobit.

 


3. Protože to umíš

Jasný, proč se bát něčeho, co vlastně člověk umí? Strávila jsi několik dní učením, látku znáš i pozpátku a od rána se bojíš, že to nedáš? Tohle jsou zbytečné obavy, které ti rozhodně nepomůžou. Zkus myslet pozitivně.


4. Učitelé jsou také jenom lidé

Věř tomu, nebo ne, ale pod přísnou tváří se skrývá člověk, který si moc dobře pamatuje na to, jak skládal svou zkoušku z dospělosti. Učitelé moc dobře vědí, že „okno“ může mít i největší premiant.

 


5. Vypadáš skvěle

Nezapomeň si na maturitní zkoušku vzít pohodlné oblečení, ve kterém se budeš cítit sebevědomě. I tento krok ti pomůže v tom, aby ses zkoušky zbytečně nebála. Věř si!


6. Zasměješ se

Jasný, teď si říkáš, že na maturitě rozhodně není nic k smíchu, ale ty nejlepší studentské hlášky padají právě během maturit. Uvidíš, že tví spolužáci budou perlit. A nezapomeň, smích je ten nejlepší lék proti stresu. Tak se směj z plných plic.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

6 kroků pro úspěšné složení maturity!
MATURITA: 20 klišé vět, které zazní u každé maturity
MATURITA: Jak se (ne) chovat před komisí


7. A o co jde?

Ne nadarmo se říká, že pokud nejde o zdraví, pak jde o … (doplň si sama :-) ). Na potítku si zkus na tohle vzpomenout, uvidíš, že z tebe napětí rázem spadne.0 hlasů
Vaše hodnocení