Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokročili jste se svým klukem do fáze, kdy tě chce představit svým rodičům? Rozhodně se nemáš čeho obávat. Všichni jsme jenom lidé a drobná nervozita je povolena.

7 tipů, jak zapůsobit na potenciální tchýni

Potencionální tchýně
zdroj: Thinkstockphotos Potencionální tchýně
aktualizováno 03.02.2016, 15:42 | 03.02.2016, 15:42 | Krásná.cz / DyA

Pokročili jste se svým klukem do fáze, kdy tě chce představit svým rodičům? Rozhodně se nemáš čeho obávat. Všichni jsme jenom lidé a drobná nervozita je povolena.

Přinášíme ti několik tipů, se kterými u potenciální tchýně zaválíš a staneš se miláčkem rodiny.

1) Nepodceňuj přípravu
Tohle pravidlo si zapamatuj. Domluvte se předem, kdy a kde se poprvé uvidíte. Ať už jde o rodinný oběd nebo večerní setkání v restauraci, vždycky zvol vhodný outfit. Bude lepší, když formálnost oblečení přeženeš, než kdybys přišla v roztrhaných džínech a krátkém tílku. Nezapomeň i na drobný dáreček. Určitě zaboduješ s pěknou květinou nebo bonboniérou. Potenciální tchýně by třeba mohla ocenit i vlastnoručně upečený dort nebo zákusek.

 

Anketa
Jaké bylo první setkání s maminkou tvého přítele?
 


2) Den D

Až nastane očekávaný den, rozhodně neztrať hlavu. Před odchodem se zkus zklidnit. Pusť si oblíbenou hudbu, film nebo si napusť horkou vanu. Udělej cokoliv, co ti dodá sebevědomí a uklidní tě.


3) Dobrý dojem napoprvé

Snaž se zapůsobit na první dobrou. Široký úsměv, srdečné představení a milé vyjadřování, to je zárukou úspěchu. Pokud jsou rodiče tvého kluka příjemní lidé, pak tě určitě nenechají tápat a pomůžou ti, abys lépe zapadla do rodiny. I tvůj kluk tě určitě nenechá na holičkách.

 


4) Mluv, mluv, mluv

Nebuď nemluvka. I když jsi stydlivější typ, zkus se přemoci a rozpovídat se o něčem, co je ti blízké. Snaž se zjistit, co máte s rodiči společného. Ať už jste byli ve stejné prázdninové destinaci, máte rádi stejnou kuchyni nebo seriál. Všechno se počítá! Můžete se začít bavit i o tvých rodičích. A když budeš v úzkých, tak nezapomeň, že téma počasí je věčné.


5) Samé klady
Když už se rozpovídáš o svých zálibách a koníčcích, tak zkus vynechat věci, které naopak nemáš ráda a nesnášíš. Vždy je lepší mluvit o pozitivních věcech než o negativních. Přidej i veselé historky a trapasy. Naopak smutné zážitky vynechej! Nikdo nechce na prvním setkání poslouchat, jak ti zemřel pejsek. Akorát bys přivedla rodiče do rozpaků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zbav se nízkého sebevědomí a trémy
TEST: Ničí tvůj život tréma?
Jsi před druhými nervózní? Jak hravě zvládnout trému


6) Když dojde téma
Pokud jste už vyčerpali konverzační témata a minuta ticha přichází, pak se zabavte jinými aktivitami. Můžete si zahrát oblíbenou společenskou hru, nebo se podívat na dětské fotky tvého kluka. Všechny maminky se rády pochlubí, jak byl jejich chlapeček pěkný a šikovný.


7) Nejdůležitější bod
Po tom všem, co jsme ti zde doporučily, se především řiď tímto bodem. Buď sama sebou! Ano, zkus se přemoci a trošku se rozpovídat, ale rozhodně to nemusíš přehánět. Nikdo po tobě nechce, abys ze sebe dělala někoho jiného. Jistě budou rodiče tvého kluka velmi příjemní a celou sešlost zvládnete v klidu a pohodě.9 hlasů
Vaše hodnocení