Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jsou témata, která jsou tak intimní, že je ti blbé se o nich bavit i s nejlepší kamarádkou. S námi se stydět nemusíš.

7 věcí, na které se stydíš zeptat

Stydět se
zdroj: Thinkstockphotos Stydět se
aktualizováno 16.06.2013, 00:20 | 16.06.2013, 00:00 | Krasna.cz/lk

Jsou témata, která jsou tak intimní, že je ti blbé se o nich bavit i s nejlepší kamarádkou. S námi se stydět nemusíš.

Věci, které se týkají naší sexuality, jsou někdy tak osobní, že je nám trapné to probírat s kýmkoliv - i s nejlepší kamarádkou. A tak hledáme na internetu, protože na své otázky potřebujeme odpovědi. Jenomže na internetu je někdy také spoustu nepravd, které tě mohou naopak vyděsit nebo ti způsobit trauma. Proto jsme se na ty nejintimnější témata podívali, abys znala pravdu a nemusela se trápit.

Během milování jsem až nadměrně vlhká, někdy dokonce nechávám na prostěradle mokré fleky. Stydím se za to, jak to omezit?
Měla by sis zajít k lékaři, aby se vyloučila možnost infekce, která by mohla způsobovat abnormálně silný vaginální výtok. Pokud jsi v pořádku, budeš se s tím muset smířit. Sekret patří ke zvlhčovacímu procesu během sexuálního aktu a je to zcela běžná a normální záležitost.

 

Orgasmus
Rozhodně se nesnaž omezit své vzrušení, to by byla škoda. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Míra zvlhčení závisí na tvém vzrušení. Pokud se ti něco hodně líbí, je pravděpodobné, že budeš vlhká hodně. Nikdy se však nesnaž omezovat své vzrušení jen proto, abys omezila vlhkost. To je hloupost. Naopak, buď na sebe pyšná stejně, jako jsou kluci pyšní na okamžik, kdy se jejich penis postaví. A řekneme ti ještě jedno tajemství - kluci to mají rádi, protože je to pro ně důkaz, že jsou borci, kteří tě dokázali dobře pomilovat. Opravdu tedy není důvod se za něco takového stydět.

Přítel chytil filcky, já ale nikdy ničím takovým netrpěla. Je možné, že to mohl chytit i jinak, než že by mi byl nevěrný? Přísahá, že mne nepodvedl.
Takzvané filcky jsou živočichové, kteří se usazují v ochlupení a přenáší se tělesným kontaktem. Lze je získat také dotykem prostěradla nebo ručníku, na nichž se mohou nacházet. Ano, filcky tedy lze získat i jinak než nevěrou.

Takže pokud se tvůj přítel věnuje nějakému kolektivnímu sportu, jezdí na soustředění nebo se třeba sprchuje společně se svými týmovými spoluhráči, je možné, že tě skutečně nepodvedl. Pokud ale nic takového nedělá, ani nebyl na žádné dovolené, kde by spal v jiné posteli, měli byste si naprosto vážně promluvit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Bolí tě sex? Víme, jak bolest zahnat
Chceš si užít sex? Tak na tyhle věci v posteli nemysli
Kdy jsi dost zralá na sex?

Doposud jsme měli s přítelem krásné milování, poslední dobou mě ale při sexu vagina bolí tak, jako kdyby mě přítel při tom trhal na kusy.
Pokud používáš HA, mohlo u tebe dojít ke ztenčení vaginální sliznice, měla bys vyzkoušet pilulky s větším množství estrogenu. Vyhýbej se také perličkovým koupelím a horkým lázním, neboť i ty vysušují vaginální sliznici. Omez používání sprchových gelů a toaletních mýdel. V každém případě bys ale měla zajít ke svému gynekologovi a s tímto problémem se mu svěřit. Třeba za bolest může jenom nějaká infekce.

Nenajde-li se žádná objektivní příčina, pak musíš pátrat jinde. Tvůj problém může mít i psychický podtext. Bolestivost při souloži totiž může být i křeč neboli bězděčné stažení poševních svalů. Svou roli zde může hrát zlost, deprese, trauma, strach o váš vztah... Jestli nenajdeš zdravotní příčinu, začni řešit své osobní problémy.

Lékař u mne objevil bradavičnaté výrůstky v okolí zevních pohlavních orgánů. Je to vážné? Je možný přenos do úst při orálním sexu?
Toto onemocnění je způsobeno virem HPV, který se usadí na genitáliích či v močových cestách. Některé z 23 kmenů tohoto viru mohou být spojeny s rakovinou děložního čípku či vaginy. Tak jako mnoho virů se i HPV nemusí celá léta nijak projevovat a může odpočívat v lidském těle. U přibližně 1 procenta lidí, kteří v sobě tento virus mají, se začne z neznámých důvodů množit a vytvářet výrůstky od velikosti špendlíkových hlaviček až po velikost nehtu na malíčku. Mohou být červené, ale třeba i černé. U žen se často objevují v buňkách děložního čípku a mohou způsobit předrakovinné změny. Proto by ti gynekolog měl pravidelně dělat stěr s děložního hrdla.

Bradavičnaté výrůstky na penisu (často nejsou vidět, protože je skrývá předkožka) se odstraňují laserem, chemickou cestou, zmrazením nebo chirurgicky. Sice se tělo zbaví bradavic, ale vir v těle zůstává a neexistují žádné léky, které by tě tohoto viru zbavily.

Mému klukovi je teprve kolem dvaceti, ale po milování mu trvá nejméně dvě hodiny, než je schopen další akce. Je to v pořádku?
Klukům trvá zpravidla déle než holkám, než jsou připraveni k dalšímu milování. Ale i mezi nimi jsou veliké rozdíly. Zatímco jeden může znovu téměř hned, jinému to opravdu trvá dvě hodiny. Je to zcela indiviuální záležitost.

 

Problémy s erekcí
Nespěchej na svého přítele, nebo z milování nic nebude. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud to tedy tvému klukovi trvá déle, musíš se jeho tempu přizpůsobit. Povídejte si, mazlete se, odpočiňte si. Tím, že jej hned budeš nutit do dalšího milování, můžeš hodně pokazit a příchod další erekce ještě víc oddálit.

Teprve nedávno jsem přišla o panenství. Někdy se nám stává, že můj kluk má problém do mne vstoupit, jindy to jde celkem bez problémů. Občas při styku i krvácím. Co je to?
Některé dívky mají větší panenskou blánu než jiné, takže pokud jsi měla teprve několik pohlavních styků, je možné, že tvá blána ještě nebyla celá odstraněná. Můžeš však také trpět zánětem pochvy, který se podobá kvasinkové infekci. Soulož zánět zhoršuje, proto tě sex bolí. Dalším problémem může být nedostatečné zvlhčení tvé vaginy, takže dochází k drobnému poranění a krvácení. Ať je to jak chce, měla by ses svěřit svému gynekologovi, aby ti udělal vyšetření a odhalil případné onemocnění.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
Když nás sex bolí…
10 důkazů, že sex léčí. Pomáhá na nespavost i imunitu

Hodně mne trápí kvasinkové infekce, je to kvůli tomu, že se s přítelem často milujeme?
Při pohlavním vzrušení se zvětší množství vaginálního sekretu, což změní hodnoty pH ve vagině z kyselého na zásaditější. Vytvoří se tu prostředí vyhovující tvorbě kvasinek a ty zničí dobré bakterie zvané laktobacilus. Takže odpověď může znít ano. Proto je třeba dodržovat hygienu tvou i tvého partnera.

Také je ale možné, že jsi dostatečně nevyléčila infekci předchozí a ta se stále dokola vrací. Patrně jsi neužívala lék dostatečně dlouho, zřejmě si s tím přestala ve chvíli, kdy vymizely symptomy, ale ještě nedošlo k úplnému vyléčení. Pokud se ti kvasinkové infekce často opakují, měla by ses nechat vyšetřit i svým praktickým lékařem, aby u tebe vyloučil predispozice kvasinkové infekce, tedy cukrovku či HIV.
 3 hlasů
Vaše hodnocení