Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pamatuješ si na adventní kalendář plný čokoládových okének? Pro někoho možná retro, pro jiného hezká vzpomínka na dětství, kdy každé prázdné okénko znamenalo, že jsme zase o krok blíže Štědrému dni. Co si takhle zavzpomínat? Vyrob si moderní adven...

Adventní kalendář není jenom pro děti aneb Jak si zpříjemnit čekání na Ježíška

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 22.11.2017, 16:14 | 22.11.2017, 16:14 | DyA

Pamatuješ si na adventní kalendář plný čokoládových okének? Pro někoho možná retro, pro jiného hezká vzpomínka na dětství, kdy každé prázdné okénko znamenalo, že jsme zase o krok blíže Štědrému dni. Co si takhle zavzpomínat? Vyrob si moderní adventní kalendář, který si můžeš nechat, nebo třeba věnovat svému příteli.

Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář můžeš naplnit sladkostmi, drobnými dárečky, nebo třeba i hezkými citáty, kterými obdarovaného určitě potěšíš. Samozřejmě si kalendář můžeš nechat a naplnit ho věcmi, které máš sama ráda. Co si takhle do každého okénka vložit kosmetické drobnosti, jako jsou bomby do koupele, gumičky do vlasů či vzorečky krémů?

 

Náš tip: Kosmetický, sladký i plný hraček. Mrkni na tipy na nejkrásnější adventní kalendáře, tkeré seženeš v obchodech!


Zápalkový kalendář

Tento adventní kalendář považujeme za našeho favorita především proto, že k jeho výrobě nepotřebujeme mnoho věcí. Stačí krabičky od sirek, které ti poslouží jako okénka. Krabičky pomaluj vánočními barvami (červená, bílá, zelená) a nadepiš číslicemi. Můžeš je nalepit na karton, ze kterého následně vytvoříš otvírací knihu. Jednoduchý a přitom skvělý adventní kalendář, který vyčaruje úsměv na rtech.

 

Adventní kalendář - 10
(Foto: Pinterest)

 

Ramínkový kalendář
Máš doma nepotřebné ramínko? Ano? Tak pak už máš skoro polovinu adventního kalendáře hotovou. Teď už stačí zabalit malé dárečky do balicího papíru, na který následně napiš číslice. Dárečky k ramínku přidělej tenkou bavlnkou stejné barvy. Výhodou tohoto kalendáře je, že si ho můžeš pověsit kamkoliv a nebude ti zabírat příliš místa.

 

Adventní kalendář - 2
(Foto: Pinterest)


ČTĚTE TAKÉ:

Jak si co nejlépe užít vánoční náladu?
Tipy na dárky, které chce letos pod stromečkem najít každý! Pro kluka, kámošku, malou ségru i taťku
Vánoce jsou za dveřmi aneb vánoční DIY

 

Rychlý kalendář
Během předvánočního shonu nemají všichni čas na tvoření adventního kalendáře. Pokud se mezi takové lidi řadíš i ty, pak pro tebe máme skvělý kompromis. Stačí, když dárečky hezky zabalíš a popíšeš čísly, a následně je umístíš do větší nádoby. Celá výroba ti zabere jenom pár minut, ale výsledný efekt rozhodně stojí za to!

 

Adventní kalendář - 14
(Foto: Pinterest)

 

Další nápady na adventní kalendáře nalezneš v naší galerii.

 

Fotogalerie

1 / 16 Otevřít fotogalerii

 0 hlasů
Vaše hodnocení