Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Nemusíš si stále dokola kupovat jen samé syntetické kosmetické produkty, které ti mohou uškodit. Jedním ze skvělých způsobů, jak o své tělo pečovat a třeba i ušetřit nějakou korunu, je použít věci, které máš doma. Třeba právě aloe vera!

Aloe vera: Udělej si džus, nebo sirup!

Aloe vera - 2
zdroj: Thinkstockphotos Aloe vera - 2
aktualizováno 09.05.2017, 00:41 | 09.05.2017, 00:41 | Krásná.cz/Mersmerize

Nemusíš si stále dokola kupovat jen samé syntetické kosmetické produkty, které ti mohou uškodit. Jedním ze skvělých způsobů, jak o své tělo pečovat a třeba i ušetřit nějakou korunu, je použít věci, které máš doma. Třeba právě aloe vera!

Už je tu spoustu článků o tom, jaké rostliny a přírodní suroviny můžeš doma využít, aniž bys musela kupovat stovky syntetických a drahých kosmetických produktů. Bavili jsme se už třeba o heřmánku nebo o medu. Tentokrát se podíváme znovu do světa rostlin, konkrétně na rostlinku zvanou aloe vera, která si rozhodně nezaslouží být opomíjena.

Co aloe vera obsahuje?

Obsah látek v aloe, které nám mohou v lecčems pomoci, je skutečně obrovský. Obsahuje spoustu vitaminů (A, C, E, B1, B2, B6 nebo E), obsahuje minerály, jako je hořčích nebo zinek, obsahuje také antrachinony, glykosidy, aminokyseliny nebo mastné kyseliny. I proto je aloe hodně využívaná jak v kosmetických produktech, tak i v samotné medicíně.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Trápí tě tvá pleť? Pomoc hledej na zahrádce
Štíhlá a fit! Jak začít s jarní detoxikací organismu?
Zhubni s osvěžujícícmi jarními saláty!
Spálila ses na slunci? První pomoc najdeš doma

S čím ti může pomoci?


Hodně důležité a asi i největší využití má aloe v hojení kůže. Napomáhá a zrychluje hojící procesy a pomáhá s ranami a popáleninami. Hodně oblíbená je u lidí, kteří trpí různými ekzémy nebo lupénkou.

 

Aloe vera - 3
Pomůže skvěle tvé pleti. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Díky látkám, které obsahuje, ale také pomáhá při gastrointestinálních potížích, jako je překyselení žaludku, a samozřejmě má velký vliv na cukrovku nebo paradentózu. Používá se při snížené imunitě, při virových infekcí, při akné nebo vysušené pokožce. Použití je skutečně velké a ani si to tu nemůžeme vyjmenovat všechno, to by byl skutečně vyčerpávající článek :-)

Tipy na domácí použití

Pokud máš možnost pěstovat tuhle rostlinu doma, určitě se toho chyť – domácí použití aloe vera je skutečně obsáhlé a můžeš si tak připravit spoustu věcí. Jednou z těchto věcí je třeba sirup, který je skvělý ráno, kdy povzbudí organismus a nastartuje metabolismus.

 

Aloe vera - 1
Aloe vera můžeš pěstovat i doma. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Stačí si vzít list z aloe, seškrábnout z něj gelovou vrstvu (ale pozor na slupku, ta hodně dráždí). Až budeš mít větší množství gelu, zhruba 50 až 70 gramů, rozmixuj ho, povař ho s cukrem na mírném plameni (asi 8 minut), přelij do zavírací sklenice a uchovávej nejlépe v lednici. Každé ráno si pak můžeš smíchat lžičku sirupu s vodou.

Na názornou ukázku, jak gel z aloe vera dostat, se můžeš podívat ve videu.

 

 

Skvělé je také samotný gel také použít na nějaké zranění, popáleninu (třeba i na spálenou kůži od sluníčka). Můžeš ho přímo aplikovat na kůži. Chladí a urychlí hojení.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Poklička.cz píše: 
Jak si vybrat správný detox
Doma.cz píše: 
Nejlepší spalovací koktejly na léto!

Džus z aloe vera je taky super záležitost. Stačí si obstarat přibližně 100 gramů dužiny, 300 mililitrů pomerančového džusu, 200 mililitrů neperlivé minerální vody a 2 lžíce medu. Vše promixujeme v mixéru a můžeme podávat vychlazené. Pomůže ti to se žaludkem, osvěží a nastartuje metabolismus! 4 hlasů
Vaše hodnocení