Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ano, blogování. Mánie, která se rychle šíří po celém internetu. Už tolik lidí má dnes blog. Je to totiž skvělé trávení času na internetu.

Blogování: Jak začít?

Bogerka
zdroj: Thinkstockphotos Bogerka
aktualizováno 24.08.2012, 00:00 | 24.08.2012, 00:00 | Krásná.cz/MinnieFox

Ano, blogování. Mánie, která se rychle šíří po celém internetu. Už tolik lidí má dnes blog. Je to totiž skvělé trávení času na internetu.

Určitě už jsi o téhle zálibě slyšela. Není to ale jen způsob, jak trávit svůj volný čas. Rozvíjíš tím i svoje slohové a češtinářské vlohy. Tady je pár rad, jak začít.

 

Krok 1: Nejprve okoukni pár blogů na internetu. Třeba tě nějakým způsobem inspirují. A možná se ti nějaký blog zalíbí a začneš ho sledovat.

 

Krok 2: Určitě sis všimla, že každý blog měl jiné zakončení webové adresy svého blogu (blogspot. com, blog. cz, blogger.com apod.). Je to různými platformami, na kterých si můžeš blog vytvořit. Každá má svá specifika, výhody a nevýhody. Chceš, aby tvůj blog viděli i lidé v zahraničí? Dáš raději přednost uživatelsky vděčnému menu v češtině? Vybrat si správně je důležité.

 

Náš tip: Pokud si vytvoříš blog na blog.cz, můžeš brzy rozšířit řady blogerek, píšící pro Krasna.cz.


Krok 3:
Zaregistruješ se jako blogger. Při registraci po tobě většinou chtějí základní věci jako jméno, příjmení, e-mailovou adresu (na kterou se ti budou zasílat informace o blogu), narozeniny, věk apod. A samozřejmě také název blogu, bloggerské jméno a adresu. To rozvažuj skutečně dobře. Některé blogy mají tuctová jména, snadno pak zaměníš jeden za druhý. Pokud chceš dělat fanouškovský blog nějaké hvězdy, v názvu by nemělo chybět její jméno – snáz se pak na tvůj blog dostanou fanoušci. Na výběr si dej skutečně pozor, pokud se na internetu proslavíš, tak už ho nezměníš. Vezmi si třeba takovou LadyVanilku – té už její nick nikdo neodpáře.

 

 

Krok 4: Do svého bloggerského profilu napíšeš něco málo o sobě. Zase tam ale nepiš slohovku, to si nech až na Krok 5. Stačí jenom nějaké základní informace. Přidat můžeš i svou fotku (pokud možno obličeje). Samozřejmě pokud si chceš uchovat svou identitu v tajnosti, můžeš vystupovat jen pod přezdívkou a uměleckými fotkami, na kterých nebudeš k poznání.

 

Krok 5: Začni psát svůj první příspěvek. Nechci tě nějak navádět, ale nejlepší je v prvním příspěvku popsat sama sebe, důvody, proč bloguješ, nebo to, o čem budeš psát na blogu a na co bude tvůj blog zaměřený.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se stát slavnou blogerkou?
Psát blog kvůli slávě je hloupost!
Lekce blogování
Zopár typov pre začiatočníkov v blogovaníAž budeš psát další článek, tak nezapomeň kromě textů přidávat i fotografie, galerie, vlastnoručně namalované obrázky, videa, grafiky apod. Prostě další materiály, aby článek měl větší efekt, a aby to nebylo jen čtení. Snaž se, aby fotografie, co umístíš na blog, byly co nejkvalitnější, ne rozmazané a nekvalitní, pořízené v rychlosti telefonem.

 

Tak hodně štěstí. Snad tvoje úsilí někam povede a pamatuj si, že hned ze začátku nemůžeš čekat velkou návštěvnost, bude postupem času růst a růst. A jestli ti někdo bude chtít pomoct, nechtěj všechno dělat sama. Občas je dobrý si nechat poradit.

 

Zaujal tě v poslední době nějaký blog svou originalitou? Doporuč ho pro inspiraci ostatním v komentářích.2 hlasů
Vaše hodnocení