Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Strach z bouřky si mnohé z nás přenášejí z dětství do dospělosti. Při blýskání a dunění hromu se prostě málokdo cítí příjemně.

Bojíš se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít

Deštník
zdroj: Thinkstockphotos Deštník
aktualizováno 27.08.2014, 15:41 | 27.08.2014, 15:41 | Krasna.cz/trm

Strach z bouřky si mnohé z nás přenášejí z dětství do dospělosti. Při blýskání a dunění hromu se prostě málokdo cítí příjemně.

Přičtěte k tomu zprávy o miliónových škodách, způsobených deštěm a vichřicí, a je jasné, kde se v nás ten strach bere. Pojďme se přestat bouřky bát, raději si ji užijme!


Pokud jste si myslela, že ze strachu z bouřky vyrostete stejně jako z dívčích střevíčků a hrátek s panenkami, možná jste zapomněla na televizi, noviny a internet. V médiích se totiž objevují zprávy o řádění bouřek, přívalových deštích a vichřicích s železnou pravidelností. A právě nyní, v období letních bouřek, slyšíme a čteme o zničených domech, odnesených plechových střechách či vyplavených sklepech třeba i několikrát za týden. A ruku na srdce – ani při tom „obyčejném“ dunění hromu není mnohé z nás volno u srdce.

 

 

Samostatnou kapitolou jsou potom probdělé noci, kdy těm z nás, které si neuváženě pořídily střechu z plechu, nedovolí hluk z deště usnout…Bouřka ale také může znamenat pořádnou porci romantiky nebo relaxaci.

 

Přečtěte si naše tipy, jak přeměnit bouřku ve skvělý zážitek! Budete se na ni těšit!


1. Sama doma s pěknou knížkou


Kdy jindy si otevřít svou oblíbenou knihu a začíst se do příběhů plných romantiky, dobrodružství nebo lásky, než když venku prší a oblohu křižují blesky? „Právě při dešti si četbu užiju nejvíc. Má to tu správnou atmosféru,“ říká čtenářka Lucie. Udělejte si čaj, kávu nebo si nalijte skleničku vína, a relaxace s knížkou může začít!

 


2. Oblíbený film


Pokud holdujete spíše filmům než četbě, můžete si místo knihy pustit svůj oblíbený film. Má to navíc tu výhodu, že film v televizi nebo na DVD si užijete společně s partnerem, dětmi nebo třeba kamarádkou. „Ty chvíle, kdy se celá rodina sejde v obýváku a pustíme si film, patří k mým nejoblíbenějším. Jenže to se po většinu roku poštěstí jen večer. Ovšem v létě, kdy máme dovolenou a děti prázdniny, je to jiné. Když se venku spustí letní bouřka, užíváme si pěkně pohromadě domácí pohodu a sledujeme filmy,“ potvrzuje Dagmar z Prahy.


3. Jen vy, sluchátka a skvělá hudba


Milovnice hudby si mohou při bouřce pustit své oblíbené nahrávky. A nejlépe přímo do sluchátek, protož pak neslyšíte lomození deště a nemusíte se bát dunících hromů. „Když prší, ráda si pustím svou oblíbenou muziku,“ říká třicetiletá Katka. „Je sice pravda, že jemné šumění deště je romantické samo o sobě, ale jelikož máme plechovou střechu, každý jen trochu silnější liják se mění v dost nesnesitelné bubnování. A do toho hrom, to by se člověk opravdu bál. Dřív jsem často ani nemohla usnout. Teď, když se zatáhne a spustí se déšť, nasadím si sluchátka a udělám si příjemnou siestu.“


PŘEČTI SI TAKÉ:

Bouře a blesky
Jak se zachovat během bouřky?
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?


4. Romantická večeře ve dvou


Za okny zuří bouřka, déšť bičuje okenní tabulky, stromy se venku ohýbají pod nápory vichru – a vy sedíte s partnerem při svíčkách, pojídáte lahodný pokrm a pijete dobré víno. „Když se k tomu přidá ještě oheň v krbu, nemá takový večer chybu. Nikdy si neužijeme s manželem společnou večeři tak, jako když je venku bouřka,“ potvrzuje Petra ze severních Čech.


5. Venku ledové kroupy, uvnitř žhavá vášeň


A po romantické večeři s partnerem může následovat jen jediné…. „Přiznám se, že se bouřek bojím celý život, vůbec jsem z toho nevyrostla. Hromy, blesky, vítr, to není nic pro mě,“ svěřuje se Zuzana z Teplic. Nakonec však našla recept, jak nepřízeň počasí zvládnout, a to mimořádně příjemný. „Pokud venku začne bouřka a vichřice, nasadíme mnohem silnější zbraň – uragán. Ovšem uragán milostný,“ usmívá se Zuzana. „Tornádo, které se prožene naší ložnicí, mi vůbec neodvolí pomyslet na strach z blesků a hromů.“0 hlasů
Vaše hodnocení