Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Nejsi oblíbená, nemáš dost přátel, není o tobě dost vědět? Změň to!

Buď magnetem na lidi

Osobnost
zdroj: Thinkstockphotos Osobnost
aktualizováno 20.02.2017, 17:37 | 20.02.2017, 17:37 | Krasna.cz/trm

Nejsi oblíbená, nemáš dost přátel, není o tobě dost vědět? Změň to!

Určitě takové holky znáš. Vždy jsou středem pozornosti, každý je má rád, směje se jejich vtipům, chce s nimi trávit čas. Ale proč? Nejsou výjimečně krásné, chytré ani vtipné. Čím ostatní přitahují – a jak toho můžeš docílit i ty?


V čem tkví její tajemství? Pozornost druhých jí dělá dobře. Čím vyšší je zájem o její osobu, tím víc září, a tím atraktivnější pro lidi je. Hotové perpetuum mobile. To, co k ní lidi přitahuje, zároveň tento zájem vyživuje.


Chceš být také taková? Tak si všimni toho, jak se k druhým chová. Usmívá se, je otevřená, reaguje na ně. Je všímavá k jejich pocitům i k tomu, co říkají. Když někoho poslouchá, zúčastněně přikyvuje, doptává se, projevuje – nehraný zájem.


Zajímej se o druhé. I oni se pak budou zajímat o tebe. Že se ti s ničím nesvěřují? Zeptej se? „Kdes koupila ty skvělé šaty?“ „Viděla jsem tě o víkendu s krásným psem, co je to za rasu?“ „Jsi krásně štíhlá, jaký sport děláš?“ Určitě najdete téma, které nadchne vás oba, a to už je první krok k úspěchu. Pozor ale na okatě falešné lichotky, ty budou působit spíš kontraproduktivně. Vyvolají pocit, že je chceš obelhat, nebo že s nimi nemáš dobré úmysly, či že se jim jednoduše vysmíváš.

 

 

Důležité je, být pozitivně naladěná. Lidé nechtějí poslouchat nářky a hořekování. Pokud budeš na všechno a všechny jen nadávat, nikdo se ve tvé přítomnosti nebude cítit moc dobře. Zkus také dostat své blízké ze špatné nálady, když v ní jsou. Svěřuje se ti kamarádka se svými problémy? Vyslechni ji, buď tu pro ni. Až se příště potkáte, zeptej se: "A co ty tvé starosti? Vypadáš skvěle, už je to určitě v pořádku." I kdyby vše nebylo ještě úplně vyřešené, tvá poznámka ji potěší a okamžitě jí zvedne náladu.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Kamarádství podle znamení zvěrokruhu
Jsi sama? Osvědčené triky, jak si najít kamarády
Najdi si přátele z celého světa

 


Chceš další trik oblíbených lidí? Oslovuj lidi jménem. Když se ti někdo představí, řekni: "Ráda tě poznávám, Marku." Působí to osobněji, upřímněji, navíc si jméno snáz zapamatuješ, když ho sama vyslovíš. Až se příště potkáte, znovu ho oslov. "Ahoj, Marku, jak se vede..." Působí to na lidi jako magická formule.

 

Mysli na to, že nejsi sama. Je mnoho lidí, kteří se cítí odstrčení. Mluvíte v partě a vidíš, že někdo se spíš drží bokem, nemluví, nezapadá? Oslov ho. Dej mu možnost, ať se zapojí. Ukaž, že i na něm záleží. Tím si ho získáš a i ostatní tě budou mít za milou, vstřícnou a dobrosrdečnou.

 

Nezapomínej také na řeč těla. Nelze jen vysílat k druhým slova, signály za tebe dává i tvůj úsměv, pohled, tón hlasu, postoj, mimika a gesta. Buď otevřená, přátelská a vnímej toho, s kým mluvíš. Znuděné pohupování nohou, nervózní klepání prsty nebo ošívání se nepůsobí dobře. Stejně tak nezúčastněné zírání přes rameno nebo bloudění očima po místnosti. Měj na paměti také to, že lidský dotek je silný. Krátce umístění ruku na něčí rameno během hovoru, je skvělý způsob, jak zprostředkovat teplo a přátelství.5 hlasů
Vaše hodnocení