Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máš svůj sen? Jak ho přestat jen snít, ale začít si ho plnit? Našich pět tipů ti pomůže úspěšně vykročit.

Chceš být (nejen) zpěvačka? Jednoduchý návod, jak udělat první krok ke svému cíli

Zpěvačka
zdroj: Thinkstockphotos Zpěvačka
aktualizováno 03.03.2018, 00:52 | 03.03.2018, 00:52 | / krasna.cz/ales-kalina.cz

Máš svůj sen? Jak ho přestat jen snít, ale začít si ho plnit? Našich pět tipů ti pomůže úspěšně vykročit.

Nestačí jen umět zpívat. Abys skutečně uspěla, musíš jít dál, výš, růst. Kde však brát motivaci pro svůj růst? Jak vůbec začít? Kde vzít sílu na to udělat první krok ke svým cílům?

 

Ponoř se do nitra svých myšlenek


Neboj se přiznat si všechno to, co spolu s myšlenkou na vykročení ke svému vytouženému cíli cítíš. Může to být hněv, zlost, vztek, strach i žárlivost. Pokud jsou to mentální nečistoty, všechno si uvědomuj, piš nebo si to říkej. Důležité je nic si nevyčítat! Přečti si po sobě všechny ty negace, které se u tebe objevují. Jsou to bloky, které ti brání v posunu.


Soustřeď se na cestu, která tě baví


Tvůj cíl musí rezonovat s tvým srdcem. Dosáhnout svých cílů musíš chtít hlavně ty! Zapomeň na přání svých rodičů. Ty jsi pánem svého života a tvá cesta se bude ubírat směrem, který si sám určíš. Vybírej si cestu, která baví tebe, ne tvé okolí!

 


Tvá motivace musí vyjít zevnitř


Nikdo jiný než ty sám se nenamotivuje lépe. Jsou to tvoje vnitřní přání, touhy a sny. Je to emoční zabarvení té myšlenky, která přichází s pomyšlením na tvé cíle. Cítíš tu radost? Cítíš tu vášeň? To je tvá skutečná motivace. Neměň tyto pocity za motivaci (manipulaci) svého okolí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nevěříš si? Známe triky, co ti přifouknou sebevědomí!
Největší kaziči sebevědomí: Co nám nejvíc krade odvahu?
Jak být atraktivní? S naším návodem okouzlíš každého kluka


Zapracuj na své sebehodnotě


„Pokud nemá člověk bezpodmínečně rád sám sebe, moc daleko se nedostane. V jedné oblasti snad ano, ale nikdy nemůže být maximálně šťastný a zároveň schopný naplnit svůj vlastní potenciál. Jen při plném přijetí sebe sama se můžeme úspěšným zvládáním překážek posouvat směrem k našim cílům,“ radí koučka Hana Lustiková.


Užívej si i cestu


Někdy zapomínáme na radost z cesty a necháme se vláčet jen vidinou jejího konce. Potom se může stát, že cíl bude splněn, ale co dál? Čekal by nás jen další a další cíl. Proto je dobré užívat si už samotné cesty. Nehnat se zbytečně moc rychle. Nelpět na rychlém výsledku.A co ty, jak zvládáš své cíle? A umíš udělat svůj první krok?0 hlasů
Vaše hodnocení