Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Hledáš dárek pro svou kamarádku, maminku nebo třeba babičku? Pokud rády čtou, pak jim můžeš pořídit dárky, po kterých sní snad každá čtenářská duše. Nevěříš? Uvidíš, že po obdarování budou mít ohromnou radost.

Čím potěšit knihomolku? 5 dárků, ze kterých bude mít radost

Napínavé čtení
zdroj: Thinkstockphotos Napínavé čtení
aktualizováno 16.03.2017, 00:01 | 16.03.2017, 00:01 | DyA

Hledáš dárek pro svou kamarádku, maminku nebo třeba babičku? Pokud rády čtou, pak jim můžeš pořídit dárky, po kterých sní snad každá čtenářská duše. Nevěříš? Uvidíš, že po obdarování budou mít ohromnou radost.

Ať už dárek koupíš, nebo vyrobíš, určitě s ním uděláš své kamarádce velkou radost.


Obaly na knížky
Nepoškrábat si obal u nové knížky je někdy přímo nadlidský úkol. Naštěstí existují látkové obaly, které knihu ochrání. Pokud jsi šikovná a umíš zacházet se šicím strojem, pak jednoduchý obal můžeš ušít. Pro všechny, kteří se s šitím příliš nepřátelí, jsou tu obchody s hotovými obaly. Podívej se třeba na fler.cz nebo decente.cz, kde najdeš nespočet krásných obalů, třeba by oboustranné, aby se ti motiv jen tak neokoukal. 

 

Obal na knihu
(Foto: Archiv firem)


Dárkové karty

V dnešní době už mnoho knihkupectví nabízí dárkové karty, které můžeš nabít určitou částkou. Tento dárek se hodí především pro rychlo čtenáře, u kterých už jsi dávno ztratila přehled o tom, jakou knihu mají ve své knihovničce. Dárkové karty se dají nabít i na vyšší částku, takže místo jedné knížky můžeš darovat třeba tři.

 


Záložky do knih

Nejde o velký dárek, ale spíše drobnost, která se opravdu hodí pro každého čtenáře. Záložku do knížky koupíš v každém knihkupectví, ale mnohem větší radost dotyčnému uděláš s vlastnoručně vyrobenou záložkou. Stačí, když si ze čtvrtky vystřihneš libovolný obdelník, na který namaluješ obrázek. Poté tento obrázek zalaminuj, a vznikne krásná a funkční záložka. Na jednodušší návod se podívej zde.


Zápisník na knihy

V některých knihkupectvích nalezneš zápisník, který je speciálně vytvořený pro všechny knihomoly. Čtenáři si do nich mohou zaznamenat, co četli, jak dlouho jim to trvalo, jak se jim knížka líbila, no prostě všechny údaje, které se vztahují k přečtené knížce. Pokud na tento zápisník nenarazíš, můžeš ho vyrobit. Stačí, když koupíš větší notes, do kterého nadepíšeš údaje jako: název knihy, datum čtení, názor na knihu, ohodnocení atp. Určitě se tento dárek bude těšit velké oblibě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš originální kabelku? Vyrob si ji z knihy!
Jak napsat čtivou knihu
Papírové knihy vs elektronická čtečka


Čtečka na knihy

Čtečku knih si v poslední době zamilovalo mnoho lidí. Především ji ocení čtenáři, kteří do práce nebo do školy dojíždějí hromadnou dopravou. Je to sice finančně náročnější dárek, ale určitě tvou knihomolku potěší. 0 hlasů
Vaše hodnocení