Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Festivalová sezona už je pomalu v plném proudu, a tak máš nejvyšší čas, aby sis naplánovala, na které fesťáky se letos vypravíš. Volba to bude opravdu těžká, protože letošní léto bude nadupané těmi nejlepšími hudebními akcemi. Na své si přijdou ja...

FESŤÁKY, které si nesmíš nechat ujít! KALENDÁŘ + TIPY, jak ušetřit

Hudební festival
zdroj: Thinkstockphotos Hudební festival
aktualizováno 23.06.2017, 00:13 | 23.06.2017, 00:13 | DyA

Festivalová sezona už je pomalu v plném proudu, a tak máš nejvyšší čas, aby sis naplánovala, na které fesťáky se letos vypravíš. Volba to bude opravdu těžká, protože letošní léto bude nadupané těmi nejlepšími hudebními akcemi. Na své si přijdou jak vyznavačky tvrdé hudby, tak i té populární či alternativní.

Vybrali jsme pro tebe seznam těch nejzajímavějších hudebních festivalů.


Rock for People, 4.-6. 7.
Máš ráda rock? A skupiny jako Evanescence nebo Foster the People ti něco říkají? Pak si rozhodně nenech ujít další ročník legendárního festivalu RfP, který se uskuteční ve Festivalparku v Hradci Králové. Žánry jako rock, punk a indie se budou nést okolo tebe, a ty si užiješ skvělý začátek prázdnin.


Hrady CZ - 14. - 15.7., Hrad Točník a dále další zastávky

14. - 15.7. Točník; 21. - 22.7. Kunětická hora; 28. - 29.7. Švihov; 4. - 5.8. Rožmberk nad Vltavou; 1. - 2.9. Bezděz; 11. - 12.8. Veveří; 18. - 19.8. Hradec nad Moravicí; 25. - 26.8. Bouzov; 9.9. Červený Kameň (Slovensko)

Vychutnat si skvělou hudbu na místě, kde je genius loci cítit na každém kroku? To není sen! FestivalHrady CZ se opět uskuteční na osmi historických památkách, a startuje už 14. července na Točníku. Dále se můžeš těšit na Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Těšit se na tebe budou kapely jako Rybičky 48, Vypsaná fixa, No Name nebo třeba Xindl X.

 


Mighty Sounds, 14.-16. 7.
A z Točníku si rovnou můžeš odskočit do Tábora, kde se na letišti Čapí Dvůr uskuteční již 13. ročník tohohle festivalu plného ska a punku. Na programu jsou Gogol Bordello, Agnostic Front, Cock Sparrer, Dubioza Kolektiv a mnoho dalších. Takže pokud se ráda řádíš při bláznivých melodiích, pak rozhodně doraz!


Colours of Ostrava, 19.-22. 7.
Ano, i letos si pro tebe tento festival připravil opravdu nadupaný program, který je složen z těch nejlepších kapel. Mimo skvostů české hudební scény se můžeš těšit i na zahraniční lahůdky jako jsou Alt-J, Imagine Dragons, Norah Jones, Birdy, Moderat, LP, Jamiroquai, Midnight Oil a takhle bychom mohli pokračovat donekonečna.

 


Rozmarné léto, 22.7.
Rozmarné léto není jenom oblíbený český film podle knihy Bohumila Hrabala, ale také český festival, který se uskuteční na Máchově jezeře. Už teď ti můžeme slíbit, že bude nejen rozmarné, ale také pohodové, protože zahrají Wohnouti, Sto zvířat, Pavel Callta, Jakub Děkan a i třeba Michal Hrůza. Hudební program doprovodí i zajímavá divadelní představení, takže se rozhodně máš na co těšit.


Benátská!, 27.-30. 7.

Všichni Liberečáci se asi už nemohou dočkat na Benátskou!, která se letos opět bude konat ve sportovním areálu Vesec. Navštívit by ji ale rozhodně měli i lidé z ostatních koutů české republiky, protože na programu je třeba Pavol Habera a Team, Status Quo, Aleš Brychta, ATMO music, Jelen a mnoho dalších skupin.


Air Festival, 28.-29. 7.
Klasické kapely ti nic neříkají? Co takhle elektro hudba, která se rozezní na Air Festivalu v Hradci Králové? Ti nejlepší DJs se sjedou do Festivalparku, aby ti nabídli vrchovatou porci toho nejlepšího z elektro hudby. Už teď se můžeš těšit na Timmy Trumpet, Brooks, HeatBeat, Lucky Charmes a mnoho dalších.

 

 

Sázavafest, 3.-5. 8.
Již tradičně si můžeš na Sázavafestu poslechnout nejlepší umělce z domácí scény. Lákadlem ti může být třeba účast Vojty Dyka a B-SIDE bandu nebo třeba Majka Spirita. Krásná příroda a kvalitní hudba ti určitě zpříjemní prázdniny! Zaškrtni si tedy v diáři datum od 3. do 5. srpna, a vyraz do Světlé nad Sázavou.


High Jump, 4.-5. 8.

High Jump rozhodně nepatří mezi klasické festivaly, spíše jde o snoubení sportu, dobrého pití a příjemné hudby. Věděla jsi, že se během High Jumpu letos uskuteční již 18. ročník v extrémních skocích do vody v otevřené přírodě? Tak už na nic nečekej, a kupuj lupeny, protože Lom Hřiměždice se brzy zaplní.

 


Hip Hop Kemp, 17.-19.8.
Největší akce plná hip hopu? To je rozhodně Hip Hop Kemp, který se letos uskuteční v Hradci Králové ve Festivalparku. A čí rytmy tě dostanou do kolen? Těšit se můžeš například na Kontrafakt, Oddisee, Little Simz, Kool G Rap a mnoho dalších.


Finlandia Mácháč, 18.-19.8.
Předposlední víkend v srpnu již tradičně patří Máchovu jezeru a festivalu Mácháč, který si i letos připravil pro všechny milovníky taneční hudby to nejlepší, co na tuzemské DJs scéně máme. Samozřejmě se ale můžeš těšit i na zahraniční návštěvy, které tě dostanou do varu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší festivalový outfit pro trendy i pohodlí + co nezapomenou přibalit do kabelky
Co si obléknout na hudební fesťák?
Základní pravidla, jak přežít festival ve zdraví

 

Tipy, jak ušetřit na vstupenkách


Co si budeme povídat, vstupenky na některé festivaly jsou opravdu drahé. Proto neuškodí, když alespoň nějakou tu stovku ušetříš.


- Včasný nákup. Je známo, že s blížícím se datem akce se vstupenky zdražují. Pokud jsi si tedy naprosto jistá, že na nějaký festival chceš vyrazit, neztrácej čas a kupuj!


- VLAK +. S Vlakem+ sice neušetříš na vstupence, ale rozhodně ušetříš na jízdence! A to se také vyplatí. Sázavafest, Rock for People a Colours of Ostrava spolupracují s Českými drahami, a tak se slevou Vlak+ budeš mít zpáteční cestu zdarma. Veškeré informace nalezneš zde.


- ISIC. S kartičkou ISIC můžeš získat slevu na vstupenky. Například pokud si zakoupíš vstupenky na Sázavafest v předprodeji, pak ušetříš až 20 % z běžné ceny. Všechny festivaly a přehled slev nalezneš tady.


- Množstevní slevy. Podívej se na stránky festivaly, který bys chtěla navštívit a pořádně prozkoumej, zda nenabízí množstevní slevy na lístky. Pokud se parta kamarádů dohodne, že si je koupí společně, pak mohou výrazně ušetřit.0 hlasů
Vaše hodnocení