Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Rodičům pár dní volna pomalu končí, ale tebe a tvé sourozence čekají ještě prázdniny. Ty, jako nejstarší, se máš o ostatní postarat a zabavit je. Jde to i jinak než u telky.

Hlídáš mladší ségru? Jak se zabavit

Hlídání dětí
zdroj: Thinkstockphotos Hlídání dětí
aktualizováno 23.12.2017, 00:49 | 23.12.2017, 00:49 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Rodičům pár dní volna pomalu končí, ale tebe a tvé sourozence čekají ještě prázdniny. Ty, jako nejstarší, se máš o ostatní postarat a zabavit je. Jde to i jinak než u telky.

Nabídka pohádek a pořadů v telce je sice lákavá, nemusíš ale prosedět vánoční prázdniny jen před obrazovkou. Prožijte spolu něco příjemného. Může to být zábavné a zajímavé i pro tebe.

 

Vrať se do dětských let a zahraj si s dětmi, které máš hlídat. Nevíš, jak na to? Poradíme! A nebude to vůbec nákladné.

 

Zimní večery jsou ideální pro hry s dětmi. Pokud se jim nevěnuješ, nudí se. Chceš jim zajistit opravdu dobrou zábavu? Tak vyzkoušej některý z našich tipů.

 

Děti potřebují množství podnětů a milují, když se jim rodiče nebo starší sourozenci věnují. Ideální je, když jim vymyslíš aktivity, které tě budou stát pouze čas a nápaditost. My ti přinášíme několik zajímavých tipů, jak děti zabavit bez kupování hraček a sledování televize. Výhodou je, že se zabavíš spolu s nimi a budeš mít spoustu nezapomenutelných zážitků.

 

1. Stačí toaletní papír

 

I když miluješ řád a neustále se doma učíte, že se věci ničit, někdy je fajn, když si dovolíte něco netradičního. Každé dítě sní o tom, odmotat celou roli toaletního papíru. Tak mu to dovol! Udělej z něj "mumii", omotejte papírem celý jeho pokojíček, nech ho, ať se vyřádit. Za ten smích a dobrou náladu ti ta jedna či dvě role jistě stojí.

 

 

2. Chytání rybiček

 

Udělejte si doma jezírko s rybičkami, které můžete lovit pomocí udice! Je to jednoduché. Na paličku zavěs šňůrku a na konec šňůrky omotej magnet. Jistě doma nějaký nepotřebný najdeš.
Pak společně z papíru vystříhejte a namalujte papírové rybičky, hvězdice, mořské příšery či ježky. Připevni na ně kancelářskou svorku, aby ji magnet snadno přitáhl. A pak si z leporelových knížek udělejte jezírko a můžete začít lovit rybičky. Zabavíte se minimálně na hodinku.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak vyjít s mladším sourozencem?
Sestra jako ta nejlepší kámoška
Je lepší být jedináčkem, nebo mít sourozence?

 

3. Domácí ping-pong

 

Nemáte doma ping-pongový stůl? To vůbec nevadí. Na vařečku lepicí páskou přilep papírové "party" talíře. A máš ping-pongovou raketu. Potom nafoukni balónek a nech mrňouse, ať ho honí. Můžete hrát klasicky ve dvou, ale zabaví se snadno i samo, protože nafukovací balonek se odrazí od okolního nábytku či stěn, aniž by něco poškodil.

 

4. Malování a lepení listů

 

Podzim a zima nejsou příliš přátelské k procházkám. Ale aspoň na chvíli vyrazte ven. Vymrznete, projdete se a prcek je na čerstvém vzduchu. Motivuj ho sbíráním opadaných listů. Ty doma následně vylisujte, a když je druhý den vyndáte, prcek je může lepit na papír, nebo je omalovat vodovými barvami a obtiskat.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Uvařte si spolu neco hravého a jednoduchého. Poklička ti poradí lákavé recepty

Kokosové palačinky s jogurtem a ovocem
Pomerančová miska
Jogurt s meruňkovým kompotem

 

5. Postavte si bunkr

 

Jistě si tuto činnost z dětství pamatuješ! Děti milují stavění bunkrů. Z polštářů, sušáku na prádlo, či pod stolem. Přehoď přes ně deku, nacpi dovnitř polštářky a nech dítě, ať se hraje, že je v úkrytu. Dej mu i baterku, aby si uvnitř ve tmě posvítilo a poznalo kouzlo hry se stínem.

 

6. Párování ponožek

 

Děti milují barvy a třídění! Je to pro ně výborná zábava. Tak co kdybys mu na nohy a ruce navlékla několik párů čistých ponožek a pak mu navrhla, aby se pokusilo najít k sobě patřící dvojice? Zábavné, kreativní a nakonec i užitečné... Klidně takhle můžete mamce poskládat vyprané prádlo.

 

Jak se při hlídání mladších sourozenců zabavíš ty a tvoji svěřenci? Těšíme se na tipy na zábavné aktivity.6 hlasů
Vaše hodnocení