Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Myslíš si, že nezáleží na tom, jakou intimní hygienu používáš? Vyvedeme tě z omylu.

Ideální intimní hygiena: co je málo, a co už je moc?

aktualizováno 16.06.2012, 00:00 | 16.06.2012, 00:00 | tej

Myslíš si, že nezáleží na tom, jakou intimní hygienu používáš? Vyvedeme tě z omylu.

Víš, jak by měla vypadat ideální intimní hygiena? Mnoho dívek v tomto chybuje a problém není ani tak v nedostatečné hygieně, ale spíš v té přehnané. Dívčí přirození má totiž schopnost samočištění, do kterého by se nemělo příliš zasahovat. Poradíme ti, jak bys měla v intimní hygieně ideálně postupovat.

 

Přirozené prostředí ženských genitálií

 

Od puberty se pochva dívky začíná osidlovat různými bakteriemi. Způsobuje to aktivita vaječníků a jedná se o zcela přirozenou reakci těla. Nejrozšířenější bakterií je Lactobacil, který zajišťuje kyselé Ph pochvy. To je důležité pro udržení dalších bakterií a kvasinek v normálních hodnotách. Čas od času je ovšem vhodné tuto kyselost doplnit.

 

 

Mýdlo

 

Jak jsme již zmínili, vyžaduje pochva poněkud jinou péči, než zbytek tvého těla. Je proto naprosto nevhodné používat na intimní hygienu obyčejná mýdla a sprchové gely. V každém případě používej pouze gely, které jsou speciálně určené na intimní hygienu. Udržují totiž hladinu Ph v normálních hodnotách a pomáhají bojovat proti nežádaným bakteriím.

 

Ubrousky

 

Jestli si potřebuješ umýt genitálie i mimo koupel, máš možnost použít speciální vlhčené ubrousky určené pro intimní hygienu. Nedoporučuje se ovšem je používat příliš často. Bohatě postačí jen v krajních případech.

 

Jak často používat přípravky na intimní hygienu

 

Pochva má schopnost samočištění, což je pro ni velmi důležité. Častým používáním speciálních přípravků ji tuto schopnost znemožníš a přestane ji úplně používat. Stane se pak, že budeš mnohem náchylnější k různým infekcím a kvasinkám, což jistě není nic příjemného. Používej přípravky na intimní hygienu maximálně dvakrát týdně! Ostatní dny si pochvu oplachuj pouze čistou vodou, případně můžeš omýt pouze její okolí.

 

 

Ideální koupel

 

Ženské genitálie jsou velmi citlivé, a tak bys s nimi měla zacházet velmi opatrně. Rozhodně je pro ně tedy vhodnější sprcha než dlouhé naložení ve vaně plné šampónu, pěny a sprchového gelu. Určitě to neznamená, že bys nemohla používat vanu jen kvůli tomu, že jsi holka. Spíš je to myšleno tak, že bys měla dávat přednost spíš sprše a koupel volit jen nárazově.

 

Co je málo

 

Možná by ses divila, ale mnoho dívek si myslí, že když je pochva samočisticí, tak ji nemusí oplachovat ani vodou. Určitě to není dobrý přístup. Ideální je tedy používat přípravky maximálně 2-3krát týdně a mezitím jí aspoň ráno nebo večer lehce osprchovat čistou vodou.
 Vaginální mykózy

Vaginální mykóza: Skoncuj s ní jednou pro vždy »

Svědění, pálení, výtok ... A to vše na místě, o kterém bys raději pomlčela. Příšerný pocit! Vaginální mykóza dokáže pořádně znepříjemnit život. Trápí i tebe? Skoncuj s ní – rychle, účinně a jednou pro vždy. ... více»

Oups! Největší postelové trapasy – a jak z nich vybruslit »

Trapasy jsou vždy nemilé. A u těch, které se přihodí v intimní chvilku, to platí dvojnásob. Co vše se může stát a jak z toho vybruslit? Inspiruj se. ... více»

Nuda v kalhotkách? Zkus genitální grafiku »

Přemýšlíš, čím potěšit svého milého? Připrav mu překvapení ve svých kalhotkách. Budeš potřebovat jen žiletku, trochu fantazie a šikovné ruce. ... více»

8 hlasů
Vaše hodnocení