Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mluvit s rodiči o problémech, špatných známkách nebo osobních záležitostech, je občas velmi náročná disciplína. Mnoho teenagerů neví, jak rodiče na nepříjemnou zprávu připravit a co od rozhovoru očekávat.

Jak mluvit s rodiči o VÁŽNÝCH VĚCECH?

Problémy s rodiči
zdroj: Thinkstockphotos Problémy s rodiči
aktualizováno 20.11.2017, 00:40 | 20.11.2017, 00:40 | Krásná.cz

Mluvit s rodiči o problémech, špatných známkách nebo osobních záležitostech, je občas velmi náročná disciplína. Mnoho teenagerů neví, jak rodiče na nepříjemnou zprávu připravit a co od rozhovoru očekávat.

Rozhodli jsme se, že ti přineseme jednoduchý "návod", jak na rodiče vyrukovat se špatnou zprávu.


NEPODCEŇUJ PŘÍPRAVU
Nikdo po tobě nechce, abys záležitost týden tutlala. Na druhou stranu je podstatné, abys to na rodiče "vybalila" v ten správný moment. Vidíš, že mamka dneska nemá tu nejlepší náladu? Pak svůj proslov odlož na zítřek. Jeden den se to nezblázní a ty můžeš doufat v to, že se mamka zítra probudí se skvělou náladou. V každém případě bys ale neměla dlouho otálet. Čím déle to budeš odkládat, tím více se ti nebude chtít. Buď na sebe přísná a sděl rodičům informaci co nejdříve. Uvidíš, že to velmi ocení.

 


ŽÁDNÉ LŽI
Není nic horšího, než když neřekneš celou pravdu a část zatajíš. K tomuto kroku se rozhodně neuchyluj a mysli na to, že pravda stejně vždycky vyplave na povrch. Nejlepší bude, když půjdeš rovnou k věci. Žádné zbytečné řeči kolem, rodičům narovinu pověz, co se děje a jaký máš na celou situaci pohled.

 

ČTĚTE TAKÉ:

S tímto návodem ti rodiče dovolí VŠE
TEST: Berou tě rodiče vážně?
Chceš TETOVÁNÍ? Víme, jak na to připravit RODIČE!


NABÍDNI ŘEŠENÍ
Dostala jsi špatnou známku? Pak navrhni, že se příští týden necháš vyzkoušet! Chceš větší kapesné? Nabídni, že budeš pomáhat v domácnosti. Každý problém má své řešení, a tak je dobré, abys alespoň jedno řešení rodičům navrhla. Nemusí s ním ihned souhlasit, ale alespoň uvidí, že o problému přemýšlíš a pracu.

 


NEPOUŠTĚJ SE DO HÁDEK

Existuje něco horšího než hádka s rodiči? I když se ti jejich postoj nebude líbit, zkus udržet své emoce na uzdě. Křikem a hádkou nedocílíš řešení ani pochopení, naopak celou situaci ještě zhoršíš. Buď ta, která je nad věcí a zkus do řešení vážného problému zakomponovat i kus humoru. Jedině tak budeš mít nad problémem nadhled.


DEJ JIM ČAS

Někteří lidé potřebují delší čas k tomu, aby vstřebali novou informaci. Buď tedy velkorysá a dovol rodičům, aby ti ihned neřekli své stanovisko. Dej jim čas, aby se s novinkou porvali a doufej, že všechno bude v pořádku. Klidně se může stát, že to rodičům bude trvat delší čas. Klidně se jich zeptej, zda můžeš udělat něco proto, aby se situace zlepšila. 0 hlasů
Vaše hodnocení