Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Valentýn, světový den všech zamilovaných, je tu. Vyrazíte se svojí drahou polovičkou na romantickou večeři, procházku, nebo zvolíte netradičně nějakou adrenalinovou aktivitu? Ať už bude váš program jakýkoliv, určitě bude stát za to, abyste z něj m...

Jak na nejkrásnější valentýnské fotky? 9 rad pro každého

Focení
zdroj: oficiální zdroj Focení
aktualizováno 14.02.2017, 14:20 | 14.02.2017, 14:20 | Krásná.cz

Valentýn, světový den všech zamilovaných, je tu. Vyrazíte se svojí drahou polovičkou na romantickou večeři, procházku, nebo zvolíte netradičně nějakou adrenalinovou aktivitu? Ať už bude váš program jakýkoliv, určitě bude stát za to, abyste z něj měli pěkné fotky jako nejlepší vzpomínku.

Zkuste některé z následujících tipů od profesionálního fotografa a lektora Nikon školy Michaela Juráka.

 

1) Dávejte pozor na pozadí fotografované scény. Veškerou romantiku, která je znát z páru na fotce, může úplně pokazit nevhodný objekt v pozadí, jako odpadkový koš v parku, nebo znuděně se tvářící obsluha v restauraci.


2) Zkuste na fotkách svého partnera i vás společně jako pár zachytit v situacích „ze života“ okořeněných jemným náznakem valentýnské atmosféry. Nic se nemá přehánět a i když jsou aranžované fotografie někdy fajn, platí to spíše u těch, které aranžoval profesionál. Budete překvapeni, jak krásné fotky mohou vzniknout spontánně bez většího rozmýšlení. Koneckonců, s digitálním fotoaparátem můžete pořídit velké množství fotografií.


3) Zkuste kreativní, například efekty změkčující okraje fotografie působí velmi zasněně. Nebo vyzkoušejte různé filtry pro vintage vzhled fotografií, rámečky apod. Moderní fotoaparáty i chytré telefony mají spoustu kreativních funkcí vestavěných přímo ve svém rozhraní. Vyzkoušejte také funkci selektivní barva – znamená to, že většina fotografie je černobílá, pouze vybrané objekty jsou zabarveny, například do červené a jejích odstínů, které pak úžasně vynikají.

 

Focení
(Foto: oficiální zdroj)


4) Využijte valentýnské „rekvizity“. Opět platí, že méně je více – detaily, jako stejné prstýnky na rukou obou partnerů, sladěné barvy oblečení nebo správně zvolené květiny vám udělají mnohem větší službu, než obří srdce a záplavy růžové barvy.
 

5) Nebojte se zoomovat, zachytíte tak neopakovatelné emoce tohoto dne. Radost z dárku, pohled do očí, propletené ruce apod.


6) Pokud je to možné, využijte přirozené světlo, které je měkčí než blesk a více tak podpoří romatnickou atmosféru výsledného obrázku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak poznat, že fotograf není úchyl?
Jak fotit lepší selfie? 9 rad k nezaplacení
Pořiď si fotky jako profimodelky


7) Při focení portrétu venku v noci se vyhněte použití blesku. Mnoho fotoaparátů má režimy pro focení portrétů za nízké hladiny osvětlení. Jejich použitím se můžete vyhnout úplnému zatemnění pozadí, které často vzniká při použití blesku.
 

8) Zkuste si pohrát s protisvětlem, můžete dosáhnout efektu siluet, které mají také velmi romantický nádech.
 

9) Můžete vytvořit sérii fotografií jako příběh, který postupně zdokumentuje průběh vašeho valentýnského dne, nebo večera. Z nich je pak snadné v různých programech skládat koláže ukazující jednotlivé momenty v časové posloupnosti.0 hlasů
Vaše hodnocení