Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Možná, že se po předchozím článku začínáš na eBayi cítit jako ryba ve vodě. V tom případě je čas si říct o tom, jak se zde za zboží platí.

Jak nakupovat na eBayi, tentokrát o placení

Nákupy přes internet
zdroj: Thinkstockphotos Nákupy přes internet
aktualizováno 22.08.2012, 00:00 | 22.08.2012, 00:00 | Krasna.cz/ipo

Možná, že se po předchozím článku začínáš na eBayi cítit jako ryba ve vodě. V tom případě je čas si říct o tom, jak se zde za zboží platí.

Jak nakupovat na eBay, najdeš ZDE.

Při nakupování na eBay se nemusíš vůbec bát, že by ti za tvoje peníze přišla ona pověstná cihla nebo jen prázdná krabička. Toto si eBay hlídá, a kdyby na něm inzerovalo množství podvodných obchodníků a měl tisíce neplatících zákazníků, už by dávno neexistoval.

Oblíbené komentáře ohledně zboží a služeb vesele fungují i zde. Zákaznící jsou vždy po nákupu vyzváni k tomu, aby prodejci zanechali feedback čili zpětnou vazbu. A totéž dělají prodejci o zákaznících. Důvěryhodnost obou je procentuálně vyjádřená a je jasně viditelná. Pokud si vybereš takového prodejce, který už něco prodal a jehož výsledky se blíží stem procentům, nemáš se čeho bát.

 

 

A o finanční bezpečí se zase stará PayPal. EBay bez něj už nedá ani ránu a naopak. PayPal je nejbezpečnější a nejčastější způsob placení na internetu. A proč? Protože si s nikým nemusíš vyměňovat čísla účtu, karet ani jiné osobní údaje. K celé transakci ti postačí emailová adresa.

PŘEČTI SI TAKÉ:
VÝPRODEJE: Sáhni po nadčasových kouscích a ušetři
Značkoholismus – nesmysl, nebo další riziko moderní doby?

Mnoho obchodníků na eBayi už ani jinou platbu než PayPalem neakceptuje. PayPal funguje tak, že je napojen na tvůj běžný účet. Český účet – kompatabilní s PayPalem – je účet u takové banky, která má IBAN a vystavuje embosované karty Visa nebo MasterCard. IBAN je mezinárodní formát tvého čísla účtu a embosované karty jsou takové, které mají vystouplé číslice – těmi pak lze platit na internetu.

 

Při placení v zahraniční měně si PayPal sám odebere potřebnou částku v korunách z tvého českého účtu. Na PayPal lze ovšem i peníze přijímat. To například využiješ při případných reklamacích. Finanční částka ti přijde na PayPal. Na svůj běžný účet si ji převedeš přes Withdraw. Pokud peníze nepotřebuješ hned, můžeš počkat na příznivější kurz. Peníze na PayPalu zůstávají vždy v takové měně, v jaké byly poslány.

 

PayPal
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Samotná registrace funguje tak, jak to všichni známe. Na paypal.com klikni na Sign up, kde si vytvoříš Personal Account (osobní účet). Vyplníš všechny potřebné údaje jako jméno, adresu a email a dáš Agree a Create Account. Nejprve proběhne potvrzení emailu a posléze platební karty. PayPal ti pro ověření účtu strhne zkušební částku (kolem padesáti korun), kterou si potom zase jednoduše vrátíš. Na výpisu hledej kód transakce, který PayPal chce jako potvrzení. Svůj PayPal máš tímto ověřen a můžeš začít nakupovat nebo si zdarma mezi známými posílat peníze. Happy Shopping!3 hlasů
Vaše hodnocení