Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Příchod Nového roku se neobejde bez jídla, zábavy, tance, bujarého veselí - a především bez alkoholu. Víš, jak pít, a neopít se?

Jak pít a neopít se?

Diskotéka
zdroj: Thinkstockphotos Diskotéka
aktualizováno 31.12.2014, 00:21 | 31.12.2014, 00:19 | Krasna.cz/trm

Příchod Nového roku se neobejde bez jídla, zábavy, tance, bujarého veselí - a především bez alkoholu. Víš, jak pít, a neopít se?

Užít si oslavu můžeš i se (skoro) čistou hlavou. Zábava nepramení z nadmíry alkoholu, ale z dobré společnosti a zábavného programu. Ale samozřejmě se o novoroční přípitek nemusíš ochudit. Pokud chceš pít, pij chytře, abys nevstoupila do nového roku s nepříjemným bolehlavem.

 

Rozhodně se nezapomeň najíst před tím, než začne oslava, abys neměla prázdný žaludek. Nejvhodnější jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin, které zpomalují vstřebávání alkoholu, takže dej před lehkým salátkem přednost masu nebo sýrům. Ty přikusuj i v průběhu večera, noc je přece dlouhá.

 

Uvědom si, že pití není cílem, jen doplňkem zábavy. Když nebudeš držet tempo spoluslavících, neznamená to, že jsi méně zábavná. Nemusíš se nechat hecovat a do pití nutit, užiješ si i bez nadmíry alkoholu.

 

 

Drž se jednoho drinku. Míchání dokáže napáchat mnohem větší škody než celkové množství. Proto si už na začátku večera urči, co budeš pít, a u toho zůstaň. Pozor na nápoje s bublinkami, jako je šampaňské, ale třeba také víno s colou. Bublinky urychlují vstřebávání alkoholu do krve.

 

Pij pomalu. Když do sebe kopneš několik panáků za sebou, koleduješ si o to, že se půlnoci ani nedožiješ střízlivá. Decentní usrkávání slučí dívce víc, a navíc je to jednoduchý trik, jak oklamat "nutiče" do pití. Když tě stále uvidí se sklenkou v ruce, nebudou ti vnucovat další nápoj.


Nezapomínej na nealko. Víno si můžeš ředit vodou a pít ho jako střik, i jiný alkohol prokládej nealkoholickými nápoji. To ti pomůže odplavovat alkohol z těla.


Když už to přeženeš a druhý den se vzbudíš s pořádným bolehlavem, máme pro tebe pár triků, které ti vyléčí a rychleji vrátí zpátky do normálu.

 

Důležité je pít. A to hned po návratu s party. Snaž se ještě před usnutím do sebe dostat minimálně půl litru čisté vody, nesycené, která ti pomůže s odplavováním alkoholu. Můžeš do sklenice vymačkat šťávu z citronu, pomůže ti regulovat podrážděné žaludeční šťávy. Dej si klidně vodu i na stolek u postele, ať se můžeš napít, hned jak se probudíš.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Buď hvězdou silvestrovské party!
I tvoje pleť má kocovinu! Dostaň ji z toho
Energy drinky: víš, co piješ?

 

Zatáhni si závěsy nebo žaluzie. Je potřeba, aby ses z toho vyspala, takže čím déle budeš spát, tím lépe. Eliminuj tedy vše, co by tvůj spánek mohlo rušit.

 

Jestli jsi schopna postavit se na nohy, dej si sprchu. Raději vlažnou, v horké by se ti mohlo udělat nevolno. Osvěží tě a nebude se ti dělat nevolno z tvých vlasů a kůže nasáklé cigaretovým kouřem.


Snaž se dostat něco do žaludku, aby mělo tvé tělo dost sil bojovat s kocovinou. Osvědčeným lékem je česnečka nebo vývar, vsaď také na mléčné produkty a mléko nebo čerstvou zeleninu.5 hlasů
Vaše hodnocení