Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Odjíždíš na dovolenou, nebo na ní právě jsi, a vzpomněla sis, že vlastně nemáš žádný suvenýr pro svoji nejlepší kamarádku? Nabízíme ti pár tipů, které tvoji kámošku určitě potěší.

Kámoška s tebou nemůže na společnou dovču? Dovez jí suvenýr, který potěší

Dovolená u moře
zdroj: Profimedia Dovolená u moře
aktualizováno 26.07.2017, 00:55 | 26.07.2017, 00:55 | Krásná.cz / sim

Odjíždíš na dovolenou, nebo na ní právě jsi, a vzpomněla sis, že vlastně nemáš žádný suvenýr pro svoji nejlepší kamarádku? Nabízíme ti pár tipů, které tvoji kámošku určitě potěší.

Pohled

 

To je prostě základ, na který bys neměla zapomenout. Napiš si do deníčku: hned po příletu poslat pohled. Proč hned po příletu? Je pěkné, když pohled kamarádce přijde v době, kdy na dovolené ještě jsi. Je to pěkné gesto, že na ni myslíš a zároveň, při správném výběru pohledu, si může prohlédnout místo, kde si dovolenou vlastně užíváš.

 

Pohled je ale takovým milým bonusem. Z dovolené bys měla kamarádce dovézt ještě něco. V nepsaných pravidlech kamarádek to tak prostě je a i když jste si řekly, že si nic vozit nebudete, udělá jí to jednou tak velkou radost. Nejde o cenu, nejde o velikost. Záleží jen na tom, aby jí to udělalo radost a dokázalo, že sis na ní vzpomněla.

 

Rámeček s fotkou

 

V obchůdkách, které jsou na dovolených u moře prakticky na každém kroku, mívají i krásné a tematické rámečky. Rámeček s delfíny, mušlemi, palmami, rámeček ve tvaru srdce, ryby a podobně. Není to drahá záležitost a s pěknou vloženou fotkou tebe a tvojí kamarádky to je super vzpomínka.

 

Šátek přes plavky

 

Kdo byl na plážích u moře, ví, že to je skvělý módní doplněk na přechod od hotelu na pláž, dokonce u nás v aquaparcích, nebo při koupačkách v lomu. Navíc, pokud má kamarádka nějaké to kilo navíc, šátek kolem plavek zakryje nějakou tu nedokonalost a bude vypadat stále in. V mořských destinacích je takových šátků spoustu, od jednobarevných po šátky s nejrůznějšími vzory, třásněmi či batikováním.

 

Cetky

 

Šperk potěší snad každou dívku a ženu. V obchodech se suvenýry najdeš hromady nejrůznějších cetek od náramků, řetízků až po různá pírka do vlasů. Skvělé na tom je, že jejich cena se pohybuje okolo 1 eura. Pokud máš tedy kamarádek víc a nechceš moc utratit, kup každé náramek z mušlí a máš o dárky postaráno.

 

suvenýr
(Foto: facebook)

 

Pochutiny

 

Víš, že tvoje kamarádka není na žádné dárky ani cetky, které sice udělají radost, ale nenosila by je? Kup jí tradiční pochoutku z dané země. Přečti si pár tipů, co z nejoblíbenějších destinací můžeš dovézt za tradiční pochoutky. Díky tobě si pak může kamarádka užít večer například v italském stylu. Ke každé ingredienci jí pak můžeš najít a přibalit recept na tradiční pokrm, který z toho může vytvořit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak vypadají holky, když drbou po telefonu... SKETCH

Jak si udobřit kamarádky ve škole?

VLOG: Jak poznáš, že tvá KAMARÁDKA je FALEŠNÁ

 

Itálie – V Itálii můžeš koupit specifické druhy kulatozrné rýže, které se používají k přípravě pravého italského rizota. Díky nim si bude moct kamarádka uvařit jídlo, které díky kvalitní rýži získá pravou krémovou konzistenci. Pokud už je kamarádka starší, určitě nezapomeň na dezertní víno Marsala či vin santo, ke kterým se ještě hodí sušenky amareli či cantuccini.

 

Francie – Z Francie můžeš dovézt mnohem zajímavější ,než různé druhy vína a sýrů. Má kamarádka ráda sladké? Dovez ji laskonky z mandlového sněhu macarons nebo piškotové madeleines. U nás téměř nesehnatelná je čočka puy.

 

laskonky
Laskonky (Foto: Instagram)

 

Chorvatsko – Nádech chorvatskému jídlu dává směs koření čubrica, která se skládá ze saturejky, mleté feferonky, pískavice, kukuřičného škrobu a soli. Je to určitě zajímavý a netradiční dárek.

 

Řecko - Řecko je svou kuchyní známé. Výraznou chuť mají řecké masité olivy kalamata, které je možné zapéct s rybami nebo sýry. Sýr halami a feta jsou také známou pochutinou.

 

Co vozíš kamarádkám z dovolené ty?0 hlasů
Vaše hodnocení