Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také máš pocit, že během menstruace zažíváš ten nejhorší týden v měsíci? Ano, rozhodně nejsi jediná. Naštěstí existuje pět triků, díky kterým bude tvá menstruace alespoň o něco snesitelnější. Nevěříš?

Jak přežít MENSTRUACI? 5 tipů, které ti změní život

Bolest
zdroj: Thinkstockphotos Bolest
aktualizováno 01.12.2017, 00:27 | 01.12.2017, 00:27 | Krásná.cz

Také máš pocit, že během menstruace zažíváš ten nejhorší týden v měsíci? Ano, rozhodně nejsi jediná. Naštěstí existuje pět triků, díky kterým bude tvá menstruace alespoň o něco snesitelnější. Nevěříš?

 1. VEZMI JI NA MILOST
Ano, nikdo se na menstruaci netěší, ale na druhou stranu se jedná o přirozenou věc, kterou zažívá každá žena. Zkus tímto způsobem měsíčky vnímat a přistupovat k nim. Když budeš mít zkaženou náladu ještě před tím, než to dostaneš, tak ti můžeme zaručit, že během menstruace budeš k nesnesení. Také si zkus do mobilu stáhnout aplikaci, díky které uvidíš, kdy to máš přesně dostat. Jedině tak se ti nestane, že bys u sebe neměla tampon nebo vložku. Taková aplikace se vyplatí také ve chvíli, kdy plánuješ dovolenou nebo nějakou důležitou akci.


2. ZACVIČ SI

Jasný, nechceme po tobě, abys během menstruace uběhla půl maraton, ale zkus své tělo alespoň trošku protáhnout. Uvidíš, že se ti udělá lépe jak po těle, tak i po duši. Během menstruace přijde vhod třeba jóga. Zkus se podívat na internet, kde určitě najdeš mnoho jogínských videí, která jsou vhodná pro menstruující ženy. Stačí třicet minut takového pohybu a sama poznáš rozdíl.

 


3. SPRÁVNÉ JÍDLO
Během menstruace naprosto prahneme po nezdravých jídlech. Některé holky vsází na čokoládu, jiné naopak na hranolky nebo smažák. Všechny tyto potraviny ti dodají pocit štěstí, který ti bohužel příliš dlouho nevydrží. Následuje tvrdý dopad do reality a deprese je na světě. Zkus se během menstruace stravovat vyváženě. Do svého jídelníčku zařaď ovoce, zeleninu, bílé maso a naopak si zkus odepřít smažená a tučná jídla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poznej příchod MENSTRUACE dřív, než ti zašpiní kalhotky
Trápí tě nepravidelná menstruace?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak vám má holka říct, že to dostala?


4. ZAPOMEŇ NA KOFEIN
Také se během menstruace cítíš naprosto vyčerpaně? Většina holek rychle sáhne po energetickém nápoji nebo kávě. Rozhodně se ale nejedná o nejlepší možné řešení, spíše naopak. Svému tělu tímto krokem akorát ubližuješ. Zkus se tedy během menstruace těmto nápojům vyhýbat jako čert kříži. Naordinuj si zelený čaj a dostatečně dlouhý spánek.

 


5. ODMĚŇ SE
Ano, menstruace je bolestivá a nepříjemná, a tak je důležité, aby se za ní uměl člověk odměnit. Je jedno, jestli si pořídíš nový svetr, nebo si zajedeš do restaurace na oblíbenou pochoutku. Jednoduše udělej něco, co ti tohle období zlepší. Navíc můžeš menstruaci použít jako dobrou výmluvu v momentě, kdy máš udělat něco, do čeho se ti příliš nechce. :-)0 hlasů
Vaše hodnocení