Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze a harmonii je velice důležité pro kvalitu našeho života. Není to nich příjemného, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci.

Jak přírodní cestou srovnat rozbouřené hormony?

Teen láska - 2
zdroj: Thinkstockphotos Teen láska - 2
aktualizováno 20.10.2015, 16:48 | 20.10.2015, 16:26 | Krásná.cz

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze a harmonii je velice důležité pro kvalitu našeho života. Není to nich příjemného, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci.

Na všechny tyto problémy existuje nespočet hormonálních léků, ale proč, když hormony můžete srovnat například cvičením či popíjením kávy?

 

Cvičením ku zdraví

 

Hormonální systém je nutnou podmínkou dobrého zdraví, zodpovědný za řízení metabolických procesů v těle. „S těmito pochody souvisí také naše psychická pohoda, emoční stabilita,“ říká Jana Černotová, terapeutka a lektorka hormonální jógové terapie a dodává: „Chceme-li si tedy zachovat dobrou kondici, vitalitu, svěžest, zajistit psychickou pohodu a podpořit fungující vnitřní prostředí organismu, hormonální jógová terapie se nabízí jako účinný nástroj prevence, ale i podpora samoléčivých, regeneračních schopností těla.“


To potvrzuje i Lucie: „Hodně věcí se hnulo kupředu. Mám mnohem, mnohem víc energie, ráno odpadla ta tíživá únava, rychleji usnu a spím v pohodě až do rána. Mám stále dobrou náladu a celý den z ranního cvičení čerpám. Milování s mužem se prohloubilo v zážitcích, přestala to být nuda. Už po víkendovém cvičení mne přestalo bolet za krkem. Už jsem zkusila kde co, ale tohle cvičení mi problém odblokoval za dva dny. Dokonce mne přestaly bolet i vaječníky."


Jana Černotová však varuje: „Terapeutické účinky jsou velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez (zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let).

 

Meditace
(Foto: oficiální zdroj)

 

Nechcete cvičit? Pak mlsejte

 

Znáte superpotraviny? Hormonální jógová terapie může nahradit dokonce i konzumaci některých superpotravin. „Bojují totiž proti stejným syndromům,“ říká terapeutka.


Maca – využívá se při snížené imunitě organizmu, anemii, anorexii, nádorových onemocněních (redukuje vedlejší účinky chemo i radioterapie), tuberkulóze, osteoporóze (i jako prevence), syndromu chronické únavy, depresích a neurózách, oslabené paměti a nedostatku koncentrace, menopauze i andropauze, hormonálních problémech, nepravidelné menstruaci, při sexuálních poruchách, impotenci (zvyšuje libido a vitální síly), neplodnosti – mužů i žen, nehojících se ranách, akné, vypadávání vlasů, alkoholizmu a narkomanii, k uchování dobrého zraku a sluchu, nechutenství, psychickém vyčerpání.


Spirulina - Sladkovodní řasa je plná železa a vitamínu B12, je tedy skvělá pro udržení vysoké hladiny energie a tak bojuje proti únavě. Tato drobná vodní rostlina obsahuje více vitamínu A než mrkev a je bohatým zdrojem fytochemikálií, které pomáhají snižovat příznaky menopauzy a osteoporózy, také snižují riziko vzniku některých typů rakoviny.


Pískavice - Běžně se používá v indické a řecké kuchyni. Dá se použit jako čerstvá bylina i sušené koření a je skvělá na snížení cholesterolu. Zlepšuje projevy cukrovku a uklidňuje menstruační křeče i příznaky menopauzy.


Semínka chia - Tato malá hnědá semena jsou plná omega 3 mastných kyselin, ideální pro udržení zdravé energie. Také pomáhají snížit krevní tlak a riziko zánětu. Zpomaluje stárnutí, protože chrání pokožku před volnými radikály. HJT rovněž zpomaluje stárnutí harmonizací hormonů, působí na kvalitu pleti, podporuje elasticitu pleti udržováním kolagenu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co se stane, když přestaneš brát hormonální antikoncepci?
Mýty o hormonální antikoncepci, kterými si ničíš zdraví
Proč nechce kondom? Mohou za to hormony!

  

TIPY PRO HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHU

 

Během víkendového kurzu Hormonální jógové terapie jste schopni naučit se sestavu, kterou pak můžete praktikovat doma. Jedná se o ucelenou a do detailu propracovanou sestavu, kterou je potřeba cvičit v celku, v daném pořadí pouhých 30 minut 3x týdně. Jedině tak je zaručena její účinnost na hormonální systém.
Cena: 2500 Kč/víkendový kurz, více na www.hormonalni-diabetes-joga.cz

 

Bachovy květové BIO esence, Kombinovaná esence Dospívající/Teenager jsou vhodné pro dospívající mládež, která se cítí neschopně, odmítá autoritu, často se rozčílí, je nervózní nebo si nedůvěřuje. Pomáhá dodat sebedůvěru, podporovat požadavky na změnu, zapojit se do společnosti a uznávat autoritu.
Cena: 411 Kč/ 20 ml, více na www.bio-bachovky.cz

 

Hormonální terapie
(Foto: Archiv firem)

 

Ajurvédské kafe Shatawari využijete pro hormonální rovnováhu a regenerační účinky. V ajurvédě je bylina Shatawari používaná především pro podporu sexuálního zdraví žen i mužů. Připisují se jí omlazující účinky, příznivý vliv na reprodukční schopnosti a zmírňování problémů v menopauze. Dále dopomáhá k pravidelné menstruaci a blahodárně působí při normalizaci hladiny estrogenů. Příznivě působí u žen, které mají premenstruační a menstruační potíže (podrážděnost, zadržování tekutin, křeče). Příznivě ovlivňuje průběh menopauzy (návaly horka, nespavost, úzkosti). U kojících matek podporuje tvorbu mléka. Příznivě ovlivňuje poporodní deprese.
Cena: 88 Kč/ 50 g, více na www.dnm-company.cz14 hlasů
Vaše hodnocení