Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Je ráno, zvuk budíku vás vyhání z postele a v hlavě přemítáte, co vše budete muset za ten den zvládnout. Vstát s dobrou náladou a energií na rozdávání je téměř nadlidský úkol. Poradíme vám, jaké ranní rituály vám pomůžou začít úspěšný den.

Jak přivolat úspěšný den? Osvoj si těchto pět ranních rituálů

Únava
zdroj: Thinkstockphotos Únava
aktualizováno 21.08.2017, 15:36 | 21.08.2017, 15:36 | Krásná.cz

Je ráno, zvuk budíku vás vyhání z postele a v hlavě přemítáte, co vše budete muset za ten den zvládnout. Vstát s dobrou náladou a energií na rozdávání je téměř nadlidský úkol. Poradíme vám, jaké ranní rituály vám pomůžou začít úspěšný den.

Snídaně jako základ dne

 

Zapomeňte na sladké cereálie, javorový sirup, palačinky a čokoládou polité koblihy. Naše tělo potřebuje ze snídaně získat energii na celý den. Bílkoviny jsou palivo číslo jedna. Snídaně s vysokým podílem proteinů nás nejen nasytí na delší dobu, ale i potlačí chuť na nezdravé pamlsky.


„Zařaďte do svého snídaňového menu vejce, řecký jogurt nebo čokoládový proteinový koktejl. Tento nápoj dodá tělu potřebné bílkoviny a esenciální vitamíny. Navíc je tato snídaňová varianta velice praktická v případech, kdy nemáte čas se v klidu nasnídat. Jednoduše si svůj koktejl vezmete s sebou,“ vysvětluje Susan Bowermanová, výživová expertka společnosti Herbalife.

 

Proteinový nápoj
(Foto: oficiální zdroj)

 

Čaj jako přírodní nakopávač


Ranní rituál s šálkem kávy pro tentokrát odložte na neurčito a pro změnu dejte šanci zelenému čaji. Po ránu vás povzbudí po fyzické i psychické stránce a navíc podpoří váš metabolismus. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které zatočí s volnými radikály a tím zpomalí proces stárnutí. Zelený čaj tak lze považovat za elixír mládí.


A pokud chcete zkusit skutečně energizující nápoj, vsaďte na MatchaTea. Funguje trochu jinak než energetické nápoje nebo káva, obsahující kofein. Kofein je velmi rychle působící stimulant, který okamžitě najde cestu do krevního oběhu. Účinky se projevují během několika minut a vrcholí během 30 až 45 minut. Vrchol je často spojován s nervozitou, pocením a následným oslabením, či otupělostí.

 

MatchaTea
(Foto: oficiální zdroj)

 

„Theofylin funguje zcela odlišně. MatchaTea obsahuje velké množství živin, které omezují vstřebávání theofylinu do krevního oběhu postupně, což vede k pomalému uvolňování energie po dobu 3–6 hodin. Aminokyseliny a theaniny v čaji také pomáhají udržet uvolněnou mysl, což je pro tělo přínosnější. pH čaje Matcha je neutrální, kdežto u kávy kyselé, a to vede často k zažívacím problémům a nechutenství,“ popoisuje přednosti Petr Patočka z MatchaTea.cz.

 

Výživa pleti


„Péče o pokožku je stejně důležitá jako vyvážená a pestrá strava. Zařaďte proto do své každodenní rutiny péči o pleť. Zvolte kosmetické přípravky bohaté na antioxidanty a také vitamíny C a E, které pomáhají neutralizovat volné radikály podílející se na stárnutí pleti. Pořiďte si pečující sadu na ochranu pleti před nepříznivými vlivy – odličovadlo, tonizační vodu, sérum a hydratační krém. Nezapomínejte ani na opalovací krém, který je během slunečných dnů nutností,“ říká Susan.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Klíč ke štěstí máš na dosah ruky
Proč jenom snít, pojďte si také to štěstí vzít!
Udělej si svůj talisman


Životadárná voda


Všichni víme, že dodržovat pitný režim je životně důležité. Věděli jste však, že sklenice vody po ránu je takový malý životabudič? Každá hodina spánku okrádá tělo o hydrataci. Když je tělo dehydrované, cítíte se unaveni, můžete mít bolesti hlavy a špatnou náladu. Proto si každé ráno po probuzení dejte sklenici vlažné vody. Uhasíte žízeň, hydratujete své tělo a nastartujete metabolismus.

 

Energie
(Foto: oficiální zdroj)


Energie a dobrá nálada po celý den


Dobijte si baterky hned brzy ráno a jděte si zacvičit. Začít můžete ranní procházkou do práce, projížďkou na kole, během v okolním parku, nebo si doma protáhněte tělo cviky inspirovanými jógou. Možností je spousta. Aktivní pohyb v dopoledních hodinách vás probudí a rozproudí, dodá vám potřebnou energii na celý den a vyplaví endorfiny, hormony štěstí.


„Vstát ráno z postele na nepříjemné zvonění budíku může být výzvou. Před spaním si nařiďte budík a dejte ho dál od postele, abyste ráno museli vstát a vypnout nepříjemný zvuk. Zvýšíte tím šanci, že se do peřin již nevrátíte,“ radí Susan Bowermanová.
 

Začněte s těmito zvyky hned zítra a uvidíte, že časem vám rána nebudou připadat tak hrozná. Nezapomeňte, že ráno dělá den a zdravé tělo je vždy to nejkrásnější!0 hlasů
Vaše hodnocení