Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Na Nově ho můžeš vídat již od prosince 2012. Jak na své začátky vzpomíná sportovní reportér a moderátor?

Jak se Martin Čermák (25) dostal do zpráv? Inspiruj se jeho zkušenostmi a nastartuj svou kariéru

Martin Čermák
Martin Čermák
aktualizováno 19.07.2017, 00:02 | 19.07.2017, 00:02 | Krásná.cz

Na Nově ho můžeš vídat již od prosince 2012. Jak na své začátky vzpomíná sportovní reportér a moderátor?

1. Proč jste si vybral právě TV Nova?

TV Nova je velký hráč na trhu a je proto logické, že - když se toužíte prosadit v médiích - máte chuť to zkusit právě na Nově.


2. Co si jako první vybavíte, když si vzpomenete na přijímací pohovor na stáž v TV Nova? Zaskočilo vás něco?
Bylo tam strašně moc lidí. Hrál jsem scénku, zkoušel krátké moderování, četl zprávy a nakonci mi bylo řečeno, že “se mi ozvou”. Navzdory pověsti této fráze se opravdu ozvali a já jsem nastoupil na kolotoč dalších castingů a kamerových zkoušek, vždy s odstupem minimálně jednoho měsíce.

 

MĚSÍC STUDENTŮ A ABSOLVENTŮ: Přijď na stáž na TV NOVA!


3. Jaký byl váš první den na stáži?
Začátky byly hodně těžké, můj všeobecný sportovní přehled značně pokulhával za tím, co se ode mě čekalo, takže jsem musel začít intenzivně pracovat právě na přehledu, historii a celkově si doplnit sportovní znalosti. Nicméně, kolegové si ze mě dodnes, za ty nejisté začátky, utahují. Psaní reportáži zas takový problém nebyl, psaní mi vždy šlo, takže jsem si pouze zvykal na to, jak jsou reportáže psány, na co je kladen důraz a co je naopak nepodstatné. Poměrně rychle jsem se také naučil technické věci, jako stříhání materiálů, práci s redakčním systémem a vše co je spojeno s výrobou a vysíláním Sportovních novin.

 

Martin Čermák


4. Když se za těmi roky na Nově ohlédnete, co Vás jako první napadne?
Od začátku si říkám: “Jak ses, sakra, zrovna ty, dostal k takový skvělý práci.” a vždycky si odpovím, že jsem akorát byl vždy připraven, dát do toho všechno. Pokaždé, když se ukázala příležitost, tak jsem neváhal a udělal vše, co bylo potřeba. A také jistě ohromná porce štěstí. Důležité je nebrat žádný cíl jako nesplnitelný. Kdybych si hned na začátku řekl, že obyčejný klučina z Českého Krumlova se nemůže bez protekce, kamarádů nebo podobných věcí, přeci stát moderátorem na Nově, tak bych se jím jistě nestal.0 hlasů
Vaše hodnocení