Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nejen ve škole jsme zavaleni hromadou informací a podnětů, které rozptylují naši mysl. Jak pod jejich tlakem vydržet v dokonalém soustředění?

Jak se začít víc soustředit nejen ve škole

Učení
zdroj: Thinkstockphotos Učení
aktualizováno 09.04.2018, 16:25 | 09.04.2018, 16:25 | Krásná.cz

Nejen ve škole jsme zavaleni hromadou informací a podnětů, které rozptylují naši mysl. Jak pod jejich tlakem vydržet v dokonalém soustředění?

Tady jsou čtyři způsoby, jak se konečně začít soustředit na to, na co potřebujete:

 

První tip: Rozdělit si úkol na malinkaté krůčky.

 

Rozdělte si práci na tak malé kousky, že se bude zdát až směšně snadné některý z nich splnit. Měl by být maximálně na pár minut. "Budete mít pocit, že se hýbete z místa, zůstává za vámi úspěšně odvedená práce a ještě k tomu budete vždycky vědět, že na daný úkol stačíte a za chvíli bude po něm. Vaše pozornost se výrazně zlepší," radí jednoduchý trik psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Alžběta Protivanská.


Druhý tip: Ukliďte si kolem sebe.

 

Tak, jak to vypadá kolem vás, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

 

 

Třetí tip: Prsty u nohou.

 

Jestli ztrácíte pozornost, když mluvíte s lidmi nebo vám úplně vypadne nit, když máte něco prezentovat, koukněte se, jak se mají vaše prsty u nohou! Vrátí vám to myšlenky do těla a donutí vás to projet celým tělem, než se dostanete k prstům. Zastaví to splašené myšlení a vám to dá pocit, že máte zase situaci pod kontrolou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nauč svůj mozek novým kouskům s hladinou alfa!
I mozek potřebuje nastartovat! Nakrm ho stravou, která mu pomáhá
Rozpohybuj svůj mozek! Budeš se lépe učit a méně zapomínat

 

Čtvrtý tip: Vědomí vlastního těla

 

Čtvrtý a nejdůležitější způsob, jak zapracovat na své koncentraci je postarat se o sebe. Vstaňte od stolu minimálně každých devadesát minut, pijte hodně vody a čas od času se protáhněte!0 hlasů
Vaše hodnocení