Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vybrat si správně svou první podprsenku dá pořádně zabrat. Které kroky ti výběr zaručeně usnadní?

Jak si správně vybrat první podprsenku?

Poprsí
zdroj: Thinkstockphotos Poprsí
aktualizováno 03.07.2018, 00:00 | 03.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Vybrat si správně svou první podprsenku dá pořádně zabrat. Které kroky ti výběr zaručeně usnadní?

Výběr první podprsenky je choulostivé téma, ze kterého má spousta mladých dívek smíšené pocity. Zatímco některé se na svůj první nákup těší, jiné se stydí, neumí si o podprsenku říct nebo nevědí, s kým se o výběru poradit. Pokud i vy právě zvažujete nákup své první podprsenky, přečtěte si, na co byste si měly dát pozor.

 

Potřebujete vůbec podprsenku?


V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že každé tělo je jiné. To, že všechny vaše kamarádky už podprsenku nosí, neznamená, že ji také musíte mít. Jak poznat, že se bez podprsenky už jednoduše neobejdete? Obvykle to začíná u obyčejného pocitu nepohodlí. Pokud už vám prsa trochu povyrostla, začaly se vám přes trička rýsovat bradavky nebo cítíte, že byste potřebovaly nějakou podporu prsou během hodin tělocviku, pak pravděpodobně nastal čas koupit si svou první podprsenku.

 

 

Poproste o radu mámu nebo kamarádku


S nákupem podprsenky vám hravě dokáže poradit maminka anebo starší kamarádka. Nebojte se svěřit jedné z nich se svými starostmi. Nejen, že vám dokážou poradit, jestli podprsenku vůbec potřebujete, ale zároveň vám mohou dělat doprovod v obchodě při jejím pořizování.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nenosíš špatnou podprsenku? Odhalí to jednoduchý test

Tvoje první podprsenka – jak na to?

Jak poznat, že ti nesedí podprsenka

 

Vyber si tu správnou


Pokud už jste si jisté, že podprsenku potřebujete, nastává čas na samotný nákup. Nemusíte se bát, prodavačky v obchodech se spodním prádlem jsou zkušené a poradí vám, které podprsenky byste si měly zkusit. Zatímco některým slečnám bude prozatím stačit podprsenka bez výztuže, další už se mohou vrhnout na výběr prádla s kosticemi. Nezoufejte, pokud vám zatím nepadne podprsenka s košíčky, dříve nebo později přijde i váš čas.

 

 

Na co si dát pozor?


V podprsence byste se měly především cítit příjemně. Dejte si proto pozor na výběr vhodného materiálu, velikosti, ale i zvolenou barvu. Jestliže zatím budete nosit jen jednu, nezapomeňte, že její barva by měla být univerzální, tak, aby ladila s většinou vašeho šatníku. Zpočátku je lepší jednoduchost: hladká černá nebo bílá podprsenka se pohodlně skryje pod každé oblečení.

 

U velikosti si dejte pozor na obvod a velikost košíčků, ale i jejich tvar. V žádném případě by vás podprsenka neměla příliš tlačit, ale ani být moc volná. Stejné je to s košíčky. Zkuste i různé střihy, třeba balkonové podprsenky vypadají na ramínku moc pěkně, ne každému poprsí ale sednou. No, a pokud se nebudete moci rozhodnout, dejte nejen na svůj dojem, ale na názor své maminky nebo kamarádky. Konec konců, ony už za sebou pár nákupů podprsenek mají a vědí, které kousk unosily do roztrhání a které nakonec leží v jejich šatníku celkem nevyužité.

 

Trocha inspirace na závěr:

 

Spodní prádlo
(Foto: Archiv firem)

 

* Krajková podprsenka bez výstuže a kostic, Intimissimi

* Hladká bílá push-up pro menší poprsí, Triola, 599 Kč

* Push-up krajková bez kostic, H&M, 399 Kč

 

Spodní prádlo
(Foto: Archiv firem)

 

* Bavlněná Calvin Klein, 899 Kč, prodává answear.cz

* Černá s krajkou, Cellbes, 499 Kč

* Černobílá, Tezenis

 

Spodní prádlo
(Foto: Archiv firem)

 

* Červená, Timo, podprsenka 899 Kč

* Pastelová s emnou krajkou, F&F, 249 Kč

* Hladká modrá, Lindex, 699 Kč0 hlasů
Vaše hodnocení