Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Léto je doba, kdy cestujeme do jiných zemí, navštěvujeme festivaly a sbíráme neopakovatelné zážitky.

Jak si tohle léto uchovat v paměti? Založte si cestovatelský deník!

cestovní deník
zdroj: Getty Images cestovní deník
aktualizováno 05.07.2018, 00:00 | 05.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Léto je doba, kdy cestujeme do jiných zemí, navštěvujeme festivaly a sbíráme neopakovatelné zážitky.

Byla by škoda si je neuchovat v paměti nebo ještě lépe, na papíře. Jedním ze způsobů, kterým si můžete oživit jedinečné vzpomínky, kdykoli se vám zamane, je založit si svůj vlastní cestovatelský deník. Jak na to?


Jsou dva různé způsoby. První z nich je sestavit si ho kompletně podle sebe. Tou druhou je zakoupení předlohy, kterou si dotvoříte podle své fantazie. Kupříkladu módní plánovací a motivační diáře jsou přesně ten typ zápisníku, který se vám bude hodit nejen v létě, ale i v průběhu celého roku. Ocení ho hlavně ty, které si svůj program rády plánují do posledního puntíku. Je totiž navržený tak, že si můžete sepsat nejen své dlouhodobé cíle, ale i běžný denní program, který si snadno naplánujete do poslední hodiny. Volná místa v diáři pak snadno zaplníte poznámkami o svých letních zážitcích nebo fotkami z akcí, na které nechcete zapomenout. 

 

deník
(Foto: Archiv firem)

 

* Doller se spoustou volného prostoru pro poznámky i kreativní malbičky, 399 Kč, pořídíte na doller.cz

* Roztomilý cestovatelský diář se stíracími mapami (599 Kč, pořídíte na zoot.cz

* Cestovní deník s pevnžm látkovým obalem, stahovací gumou, která udrží po ruce i tužku (385 Kč, pořídíte na papelote.cz)

 
A jak si můžete cestovatelský diář založit sama?


Pořiďte si blok nebo sešit
Prvním a nejdůležitějším krokem je pořídit si blok anebo sešit, do kterého si vaše letní vzpomínky budete zaznamenávat. Ideálně takový, do kterého se vám bude dobře psát. S linkami nebo bez linek, to záleží čistě na vás. Jen myslete na to, aby v něm vynikly také fotky a další detaily, kterými budete diář doplňovat.
 

Zapisujte si ty nejlepší zážitky
Pokud vás něco skutečně „dostane“, zapište si to do svého diáře, dokud jsou vaše vzpomínky čerstvé. Za pár let budete rády vzpomínat na to, jak jste se tehdy s kamarádkami vydaly na „noční bojovku“ anebo jste se poznaly s tím sladkým klukem, ze kterého se později vyklubal váš nový přítel.

 

Doplňte své zážitky o fotky
Ideálním způsobem, jak se při listování cestovatelským diářem vrátit do jedinečných chvilek, je zaplnit ho fotkami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejdůležitějších aplikací pro všechny CESTOVATELKY

21 důvodů, proč odjet poznávat svět

Mých 9 vysněných destinací


Nezapomeňte na barvy
Vyhrajte si s barvami. Podtrhávejte, kroužkujte a doplňujte svůj diář poznámkami. Fixy, pastelky a jiné barevné detaily jsou klíčem k vytvoření toho nejoriginálnějšího diáře. No a také k oddělení skutečně důležitých vzpomínek, od těch obyčejných.

 

cestovní deník
(Foto: Getty Images)


Tip pro vás, jak deník vyšperkovat?


1. Fotky z Instaxu – protože zachytí vaši momentální náladu.
2. Vstupenky z akcí – abyste si při pohledu na ně vzpomněly, jak (a s kým) jste se tohle léto bavily.
3. Poznámky od lidí, co vám utkví v paměti – abyste do svého diáře dostaly „něco navíc“ (anebo třeba kontakt na toho pěkného kluka, se kterým jste si celou akci vyměňovaly žhavé pohledy)0 hlasů
Vaše hodnocení