Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chtěla bys lépe vycházet se svými spolužáky? Poradíme ti, jak být zaručeně oblíbenější.

Jak vycházet lépe se spolužáky? 10 osvědčených rad

Spolužáci
zdroj: Thinkstockphotos Spolužáci
aktualizováno 17.11.2017, 00:33 | 17.11.2017, 00:33 | tej

Chtěla bys lépe vycházet se svými spolužáky? Poradíme ti, jak být zaručeně oblíbenější.

Každý nemá to štěstí, že je v třídním kolektivu oblíbený. Jsou lidé, kteří dokonce nemají ve škole žádné kamarády a tráví většinu času mimo svých spolužáků. Pokud toužíš po tom, abys byla ve své třídě mnohem oblíbenější, poradíme ti, jak na to!

 

1. Snaž se zapojit do debat

 

Neposlouchej své spolužáky pouze z povzdálí. Pokud se baví o něčem, co tě zajímá, tak se připoj. Samozřejmě to neznamená, že budeš špiclovat rozhovory každého a nutit se do konverzace. Myslíme spíš fakt, kdy se třída baví o něčem mezi sebou a je zapojeno víc lidí. Není dobré zapojovat se do soukromé konverzace mezi dvěma lidmi, ale v kolektivu to je něco jiného a velmi žádaného.

 

 

2. Měj svůj názor

 

Nesnaž se pouze papouškovat názor ostatních spolužáků, ale neboj se vyjádřit svůj vlastní. Klidně i v případě, že s nimi nebudeš v něčem souhlasit. Lidé s vlastním názorem jsou mnohem zajímavější, i když je názor zcela odlišný od jejich.

 

3. Buď svá, ale nepřeháněj to

 

Začali tvé kamarádky nosit barevné oblečení? Nemusíš přeci za každou cenu kopírovat jejich styl, dokonce i v případě, že tak udělala většina spolužáků. Snaž se být svá a nosit věci, které se líbí tobě. Neznamená to ovšem, že začneš chodit třeba v děravém oblečení nebo jakkoliv více extravagantním. Vlastní styl je sice hezký, ale s ničím se nemá přehánět.

 

4. Naslouchej ostatním

 

Pokud si s někým budeš povídat nebo se ti někdo s něčím svěří, snaž se ho plně poslouchat a vnímat co říká. Nikomu do řeči neskákej a počkej, až skončí. Chápeme, že jsou někteří lidé otravní a nepustí tě ke slovu, ale proč bys měla za každou cenu něco říkat? Jsou chvíle, které si tvůj názor zaslouží a chvíle, kdy chce být kamarád pouze vyslyšen. Získáš tak status naslouchavé dívky, která má pochopení a poradí.

 

 

5. Pomáhej ostatním

 

Je spolužačka nemocná a není nikdo, kdo by jí přinesl úkoly? Proč bys to nemohla udělat ty? Snaž se ostatním pomáhat, nikdy nevíš, kdy budeš potřebovat pomoc ty sama. Určitě to neznamená, že budeš skákat, jak ostatní pískají, ale sama se rozhodni kdy a komu pomůžeš. Přílišná ochota však také není dobrá. Snaž se zajistit, aby tvé pomoci ostatní nezneužívali.

 

6. Navštěvuj třídní výlety

 

Během vyučování se všichni dokonale neprojeví a o přestávkách moc času není. Nejvhodnější doba je tak na školních výletech, kde vaše myšlenky nebrouzdají pouze po vyučování, ale máte mnoho času na stmelení kolektivu. Snaž se zapojit do všemožných akcí, které škola pořádá, a poznej své spolužáky blíž. Ukaž, že s tebou není žádná nuda.

 

7. Nepráskej na ostatní

 

Všimla sis během testu, že spolužák používá tahák? Je nám jasné, že to poctivé lidi naštve, ale proč ho hned prásknout učiteli? Tímto si všichni budou myslet, že ti nemohou svěřit žádné tajemství, protože bys ho hned vyslepičila.

 

 

8. Buď kreativní

 

Přemýšlíte, jakou zábavu uspořádáte na závěr školního roku? Ať už se jedná o cokoliv, snaž se vymyslet nějaký dobrý plán, který všechny nadchne. Inspiraci najdi třeba na internetu, ale ukaž, že máš smysl pro humor a dokážeš se o zábavu postarat.

 

9. Nechvástej se

 

Je sice hezké, že máš jako první ve třídě nový model skvělého telefonu, ale mysli také na to, že někteří rodiče tvých spolužáků si něco podobného prostě dovolit nemohou. Samozřejmě se můžeš pochlubit, ale není dobré, aby ses tím vytahovala přede všemi. Závist je špatná věc a chvástání by se ti mohlo vymstít.

 

10. Buď milá

 

Máš špatný den? Přeci to ale nemusí odnášet tvé okolí, které za nic nemůže. Pokud se s nikým nechceš bavit, v klidu to vysvětli. Nemusíš se přeci chovat podrážděně na prvního, co na tebe promluví. V případě dobré nálady se usmívej, mile pozdrav a snaž se zvednou náladu ostatním. 7 hlasů
Vaše hodnocení