Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Skrz okna pronikají sluneční paprsky, a tak se oblékneš do mini sukně, crop topu a balerínek. To by bylo moc hezké, kdybys ale ihned po zamčení dveří nezjistila, že sluníčko už dávno nehřeje a naopak začíná studeně foukat.

LEDVINY, PLODNOST I POTÍŽE PŘI SEXU: Co riskuješ, když podceníš počasí a málo se oblečeš?

Prší
zdroj: Thinkstockphotos Prší
aktualizováno 24.08.2017, 16:39 | 24.08.2017, 16:39 | DyA

Skrz okna pronikají sluneční paprsky, a tak se oblékneš do mini sukně, crop topu a balerínek. To by bylo moc hezké, kdybys ale ihned po zamčení dveří nezjistila, že sluníčko už dávno nehřeje a naopak začíná studeně foukat.

Občas se holt neoblékneme podle počasí, ale spíše dáme přednost aktuální náladě. Chceme být za každou cenu sexy a nemyslíme na to, že tímto chováním si můžeme pěkně naběhnout.


Pozor na zánět močových cest!
Studené plavky, chůze bez bot, nebo třeba sezení na studené lavičce, tím vším si můžeš přivodit zánět močových cest. Možná jsi ho sama zažila, a tak víš, že se nejedná o žádnou procházku růžovou zahradu. Nutkavé močení a bolest, která po něm přichází, patří mezi nejčastější projevy zánětu "močáku". Důležité je, abys infekci nepřešla, ale ihned nastolila léčbu. V počátečním stavu by ti mohl pomoci protizánětlivý čaj, který seženeš v každé lékárně. Krok vedle neuděláš ani s americkými borůvkami, které si můžeš pořídit třeba ve formě tablet. Brusinky totiž obsahují PAC. Tato rostlinná látka ti pomůže s bojem proti zánětu. V případě, že úleva nepřichází, vyhledej lékaře, který ti předepíše účinné léky.

 


Jak zánětu předejít?
Určitě tě potěší, že zánětu můžeš předejít vhodným oblečením. Především dbej na to, abys měla ledviny a nohy neustále v teple. Nos teplé mikiny, které si v případě teplého počasí můžeš ovázat kolem pasu. S sebou v kabelce měj vždy pár ponožek, který tě kdykoliv může zachránit. Pokud budeš u moře, nos s sebou na pláž dvoje plavky. Mokré můžeš po koupání vyměnit za suché, a tím pádem se vyhneš prochladnutí ledvin. Zkus být ke svému zdraví ohleduplná a nezanedbej prevenci, která je zrovna v otázce zánětu močového měchýře opravdu důležitá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nemocí, které tě nejvíc ohrožují
Mononukleóza - pozor na "líbací nemoc"
Nemoc zvaná hypochondr – máš ji taky?


Zrádný zánět vaječníků
U zánětu vaječníků je to o něco složitější. Spouštěčem sice může být prochladnutí, ale bakterie se do tvého těla mohou dostat dávnou předtím, a to pohlavním stykem. Pokud však budeš používat kondom, pak se nemusíš nákazy příliš obávat. Jasným příznakem zánětu vaječníků jsou křečovité bolesti v podbříšku či nažloutlý výtok. V tomto případě léčbu opravdu nepodceňuj, a ihned navštiv svého lékaře. Ten ti pravděpodobně předepíše antibiotika, která by ti od zánětu měla bleskově ulevit. Ne nadarmo říkáme, abys léčbu nezanedbala. Určitě bys měla vědět, že neléčený zánět vaječníků může vést k neplodnosti.

 


Nepříjemné nachlazení

Asi znáš klasickou větu všech rodičů: "Teple se obleč, abys nenastydla." Musíme uznat, že na tomto tvrzení něco bude, a rozhodně by sis ho měla vzít k srdci. Ono i takové menší nachlazení může být nepříjemné a otravné. Většinou se projevuje zvýšenou teplotou, rýmou, kašlem a třeba i bolestmi hlavy. Pokud budou problémy přetrvávat, a ty budeš vystavena boji s vysokými horečkami, pak rozhodně navštiv lékaře. Možná ale budeš mít jenom pocit, že na tebe něco leze. V tomto případě zkus s nachlazením bojovat například zázvorovým čajem s citronem a medem. Zázvor obsahuje přes 640 různých chemických látek, a dokáže tělo ochránit před chřipkou i rýmou.0 hlasů
Vaše hodnocení