Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Koho by nebavilo chodit do práce, když ho živá jeho nejmilejší koníček.

Jen koníček? Jak z něj udělat vysněný job

Kapesné
zdroj: Thinkstockphotos Kapesné
aktualizováno 17.03.2018, 00:42 | 17.03.2018, 00:42 | / krasna.cz/Stanislava Stiborová Mrázková pro zenyzenam.cz

Koho by nebavilo chodit do práce, když ho živá jeho nejmilejší koníček.

Ráda zpíváte, tančíte nebo umíte upéct nejlepší dort na světě či uvázat květinu, při pohledu na kterou zjihne každé oko? Jenže je to jen koníček a i když při něm cítíte život naplno v každé buňce svého těla, je to jen takové flákání, příjemná relaxace. Hodná holka má přece slušnou práci, je užitečná a má své jistoty. Hodná holka nechce hodně peněz a už vůbec ne za něco, co ji baví. Ale tuší, že je z toho cesta ven, tak ráda by své záliby přetavila v podnikání. Ale jde to vůbec…?


Peníze a zábava (ne)jdou dohromady


Dřív, než sáhnete po návodech, které vám ukáží strategie a postupy, jak udělat z vašeho koníčku zdroj příjmů, podívejte se na to, KDO doopravdy jste.


• Co vám v tom dělat to, co vás baví, brání?
• Jaká rozhodnutí ve vašem dětství a dospívání vás dovedla k tomu, že je náročné udělat z vašeho koníčku zdroj příjmů?
• Proč je normální chodit od osmi do čtyř do práce, kterou nenávidíte?
• Kdo vám to řekl? Proč nad tím vůbec přemýšlíte?
• Proč prostě rovnou nejdete a nežijete naplno?
Jsou přeci tisíce lidí, kteří své koníčky ve zdroj příjmů obrátili. Měli štěstí? Talent? A nebo se prostě rozhodli, že jejich vášeň je tak obrovská, že budou danou věc dělat ať to stojí, co to stojí? Že prostě najdou cestu…?
 

„Až se dostanete hluboko pod povrch tam, kde jsou vaše limity, omezení a strachy, až je uvidíte a postavíte se jim čelem, až uvěříte, že váš koníček může být vašim zdrojem příjmů a nejen, že může, ale že uděláte cokoli, co bude potřeba, aby zdrojem příjmů byl, pak je čas na to začít přemýšlet nad strategií,“ radí koučka Stanislava Stiborová Mrázková.


K vlastnímu podnikání se nedostanete většinou přes noc, ale postupně, krok za krokem. Zcela zásadní pro první krok je: Přestaňte přemýšlet sami nad sebou a nad tím, co to přinese vám.

 


Ano, podnikání je úžasné v tom, že vám může do života přinést hojnost a seberealizaci, ale to jsou až důsledky. Základem každého podnikání je pomoc lidem.


Zeptejte se tedy sami sebe:


• Jak tím, co mě baví a mám pro to vášeň, můžu pomáhat dalším lidem?
• Co to lidem do života přinese?
Jedna věc je něco skvěle umět nebo v tom mít vášeň, druhá je přetavit to v byznys.


Každá oblast lidského života má potenciál pro podnikání. Pokud něco nefunguje, pak není na vině špatně zvolené téma, ale špatně pojaté téma a špatně prodávané téma. Špatně promyšlený problém klienta na druhé straně, nepochopení potřeb a toho, že můj produkt má na druhé straně především pomáhat.


Je důležité si uvědomit také to, že lidé nenakupují proto, aby utratili peníze… Lidé přicházejí, protože chtějí vyřešit svůj problém. Lidé vyhledají váš produkt či službu z těchto devíti důvodů:


1. Vydělat peníze.
2. Ušetřit peníze.
3. Ušetřit čas.
4. Vyhnout se námaze. / Najít snadné řešení.
5. Vyhnout se fyzické bolesti. / Najít fyzické pohodlí.
6. Vyhnout se psychické bolesti. / Najít klid v duši.
7. Cítit se milováni, s čímž například nejen u žen může souviset i touha být krásná.
8. Cítit se oblíbení.
9. Pobavit se / mít zážitek / ukojit zvědavost.


Projděte si tedy těchto 9 bodů a zkuste si odpovědět, zda váš produkt, služba, obor, nad kterým pro své podnikání přemýšlíte, plní u každého z nich nějakou funkci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sedm tipů, jak v práci zapůsobit co nejlépe
Čím naplnit školní rok? Najdi si nějaký kroužek
První práce? Nenech se sebou zametat


Dělat to, co nás baví, znamená jít přes překážky


Přejít přes ty překážky, které jsme dostali, a dojít ke svému poslání, ať je jakékoli, a uvědomit si, že pokud je něco, co děláme s vášní, co cítíme, že je ONO, tak pak je jedno, jestli to splňuje společenské podmínky na „jsem dost dobrá“, plány našich rodičů, nebo dokonce naše vlastní plány.


Buď se rozhodnete, že budete cítit ve svém životě radost a naplnění a budete dělat to, co vás baví, nebo budete dělat věci proto, že díky nim dostanete svou stovku na hodinu, máte jisté zaměstnání, splnili jste sny svého táty, okolí s vámi souhlasí, nemusíte vynakládat moc energie navíc a tak dále.


Když si dovolíte dělat věci, které vás baví, cítíte při nich radost, cítíte v nich naplnění, pak je to první krok k tomu, abyste se v životě cítili šťastní.


Je to taky první krok k úspěšnému podnikání. Protože až když jsme šťastní, můžeme být i úspěšní. Ne naopak.0 hlasů
Vaše hodnocení