Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nevíš proč, ale tvé okolí tě moc nebere. Jat to změnit, zapadnout ve třídě, najít si přátele a konečně získat i vytouženou lásku?

Jsi sama? Jak si najít kámoše i lásku?

Sama
zdroj: Thinkstockphotos Sama
aktualizováno 07.02.2018, 00:25 | 07.02.2018, 00:25 | Krasna.cz/trm

Nevíš proč, ale tvé okolí tě moc nebere. Jat to změnit, zapadnout ve třídě, najít si přátele a konečně získat i vytouženou lásku?

Někdo samotářem chce být naprosto dobrovolně. Tobě ale tenhle život nevyhovuje? Chtěla by ses skamarádit a ideálně také začít randit, ale máš pocit, že o tebe nikdo nestojí? Důležité je, nepropadnout chmurám. Jakmile uvěříš tomu, že o tebe nikdo nestojí, přestaneš si vážit sama sebe – a tím o tebe nebudou stát ani ostatní.

 

Zkus na to jít jinak. Zamysli se nad tím, jak asi na druhé působíš, s kým ze svého okolí se chceš přáteli a proč by oni měli chtít přátelit s tebou. A snaž se dodržet několik základních pravidel.

 

Nevnucuj se

 

Důležité je se druhým nepodbízet a nevnucovat. Nejsi o nic horší než ostatní, tak se před nimi neponižuj. Chceš se s někým přátelit, protože se ti zdá sympatický? Tak nahoď udičku, ale netlač na pilu. Musí si tě všimnout, ale zda se budeou chtít vídat dál, to nech také na jeho rozhodnutí.

 

Neboj se udělat první krok

 

Máš pocit, že jsi pro ostatní jen vzduch? Tak jim ukaž, že jsi tady. Začni se s nimi bavit, udělej něco, čeho si všimnou. Proč si tě nevšimli doteď? Možná proto, že jsi zvyklá vše spíš sledovat z povzdálí. Postav se jim přímo do zorného pole a ukaž, že jsi zajímavý člověk – a začnou se o tebe zajímat sami.

 

 

Vyhledávej příležitosti

 

Jak trávíš svůj volný čas? U filmů, knížek, malování? Tam nikoho nepotkáš. Chceš-li kolem sebe mít společnost, musíš do ní sama chodit. Odpolední aktivity ve škole, sportovní kluby, turistické oddíly, kroužky, dům dětí... Tam všude můžeš potkat fajn lidi a trávit svůj čas aktivně a ve společnosti dalších vrstevníků. Neseď doma a vyhledávej příležitosti, kde se můžeš seznámit a nová přátelství také utužit.

 

Trénuj nanečisto

 

Jsi hodně plachá a s někým se dát jen tak do řeči, je pro tebe skoro nepředstavitelné? Trénuj on-line. Povídej si s lidmi na chatu, facebooku, různých webech pro děti a mládež. Na internetu ti to půjde mnohem snáz, a když se něco nepovede, nebudeš se tolik stydět. Ber to ale jen jako trénink, neměla bys v sítích internetu uvíznout. Nacvič si to teoreticky a pak vzhůru do praxe mezi skutečné lidi.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Ztráta nejlepšího kamaráda, je jako ztráta sebe samé!
Klučičí zpověď: Čím nás zaručeně ohromíš?
Buď sebevědomá, jsi jedinečná

 

Proč by tě měli mít rádi?

 

Proč by s tebou druzí měli kamarádit, proč by se do tebe měl někdo zamilovat? Zamysli se nad tím, co je na tobě skvělé. Nebuď přehnaně kritická a netvrď, že vůbec nic - každý má něco. Umíš vyprávět vtipy? Je na tebe spoleh? Rozdělíš se? Udržíš tajemství? I to jsou moc důležité vlastnosti, kvůli kterým si tě druzí budou vážit. Klidně si svou charakteristiku sepiš a vyvěs na viditelné místo. Uvidíš, za co se můžeš mít ráda, i co na sobě můžeš zlepšovat.

 

 

Šiř kolem sebe pozitivní energii

 

Když se zasekneš na myšlence, že o tebe nikdo nestojí, budeš se na všechny kolem nejspíš vyčítavě mračit, i když ti vůbec nic neudělali. Přepni svoje myšlení a zkus vysílat pozitivnější vlny. Raduj se z maličkostí, uvědom si, když se na tebe někdo usměje, zalichotí ti, podrží ti dveře. Buď na druhé milejší a usměvavější a uvidíš, že ti to brzy začnou stejně oplácet.

 

Nebuď sběratelka

 

Nemusíš kolem sebe mít stádo kamarádek a houf ctitelů. Opravdových přátel má stejně člověk jen pár. Nesnaž se proto mít co nejvíc kamarádů, vysoké číslo tě neučiní šťastnou. Důležitější než kolik přátel máš, je spíš jak pevné přátelství vás pojí a jestli se na své blízké můžeš spolehnout. Stačí mít klidně jen jednu dobrou kamarádku, když víš, že tě vždy podrží a je na ni spoleh.11 hlasů
Vaše hodnocení