Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Známe to všichni. V létě se nám prostě nechce do sneakers v ponožkách, a tak často chodíme naboso, i když víme, že to pro naše boty není to pravé ořechové. Tenisky pak často končí v popelnici, místo toho, abychom se je snažili zresuscitovat.

Jsou tvé boty po létě bez ponožek v alarmujícím stavu? Triky, jak se zbavit skvrn i zápachu

Kufr plný bot
zdroj: Thinkstockphotos Kufr plný bot
aktualizováno 30.08.2017, 16:39 | 30.08.2017, 16:39 | DyA

Známe to všichni. V létě se nám prostě nechce do sneakers v ponožkách, a tak často chodíme naboso, i když víme, že to pro naše boty není to pravé ořechové. Tenisky pak často končí v popelnici, místo toho, abychom se je snažili zresuscitovat.

Naštěstí existuje pár chytrých triků, jak ze starých bot udělat nový pár. Navíc jim druhý dech dáš sama a za minimum peněz.


Problém č. 1 - ZÁPACH
K létu neodmyslitelně patří pocení. Do podpaždí můžeme použít deodorant, ale bohužel nohy před potem neuchráníme. To má za následek nepříjemný pach z bot, který je občas opravdu pronikavý. Zbavit se ho můžeš několika rychlými triky.


K našemu nejoblíbenějšímu rozhodně patří kapesníček s jedlou solí. Je to jednoduché. Stačí, když si vezmeš papírový kapesník, který zasypeš jedlou solí a pěti kapkami eukalyptu. Přeložený kapesník s touto směsí ulož na noc do stélky, a ráno budou tvé boty vonět jako za starých dobrých časů. Pokud doma nemáš eukalyptus, pak ho můžeš nahradit citronem.

 


Další babská rada je založená na libečku. Listy z libečku ulož nejméně na dva dny do bot a nech jej působit. Libeček by měl veškerý zápach absorbovat a boty by měly být krásně provoněné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DIY: Vyrob si obal na čtečku ze starých džín
FLEŠKA v rtěnce? Must have pro všechny stylové holky DIY
DIY: Chceš mít rty k zulíbání? Vyrob si LIP SCRUB


Poslední zajímavé diy se skládá z vody, citronové šťávy a octa. Stačí, když všechny zmíněné kapaliny naliješ do rozprašovače a je hotovo! Všechny boty vystříkej a ihned bys měla cítit příjemnou vůni, která se bude linout z tvých botiček.


Problém č. 2 – SKVRNY
Obzvláště na fesťákách se stává, že do tebe někdo drcne a vylijte ti pití na boty. Ať už se jedná o alkoholický, nebo nealkoholický nápoj, vždy se na tvé boty objeví nepříjemná mapa. Co teď?

 


V první řadě zkus trik s cibulí. Půlkou cibule přejeď poškozené místo a mapa by měla během několika minut zmizet. Pokud se ti to stalo na kožených botách, pak přichází na řadu mléko. Mohlo by se ti to zdát jako šílenost, ale věř, že vlažné mléko má opravdu úžasné účinky, a dokáže mnoho skvrn odstranit.

 

Rada pro příště:

 

Jestliže si nechceš nové boty hned zničit, ale ani se v botách potit v ponožkách, mysli na to už při nákupu a pořiď si do bot stélky navíc. Když se zašpiní, jednoduše je vyndáš, vyhodíš a vyměníš za nové. Je ale lepší myslet na to už při nákupu, aby se ti do bot vešly a nohy netlačily.

 

Případně můžeš stélky překrýt tenkou papírovou stélkou (vyrábí je např. značka Pedag), ta ti objem boty moc nesníží a chrání také spolehlivě. Nejen, že boty udrží čisté, ale také se ti díky ní budou nohy méně potit a klouzat. Jestliže nemáš stélky po ruce, mohou v případě nouze posloužit i obyčejné intimky.0 hlasů
Vaše hodnocení