Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Známe to každá, ten užíravý pocit, když někomu něco závidíme. Je to naprosto přirozené a normální, ale každá závist má své hranice.

Kam až může dojít závist

Závist
zdroj: Thinkstockphotos Závist
aktualizováno 13.10.2012, 00:00 | 13.10.2012, 00:00 | / Krasna.cz/Gabriela Jakoubková

Známe to každá, ten užíravý pocit, když někomu něco závidíme. Je to naprosto přirozené a normální, ale každá závist má své hranice.

V tomto článku se budu snažit zabývat se tou až nezdravou závistí, kvůli které se můžeme ponížit tím, že se toho druhého pokusíme všemi možnými prostředky shodit. Pokud tomu podlehneme a jsme na tom pocitu posedlí, jsme schopni závidět snad i delší chlup v nose.

 

Začíná to nenápadně

 

Představ si to. Jdeš po ulici a naproti tobě bývalá spolužačka. Nejde si toho nevšimnout. Vždyť ona má daleko štíhlejší a vysportovanější postavu, než jak jsi jí znala. A je to tady, závistivému pocitu se zkrátka nejde ubránit. Přidá k tomu kamarádka, když se s ní druhý den sejdeš a začne k té už zmíněné spolužačce vést obdivné řeči. Všechno se v tobě vaří a začínáš být neklidná. Musíš něco vymyslet, nějakou fámu, kterou jí dokonale zesměšníš... Třeba, že podstoupila liposukci, ne, to je blbost. ÁÁÁÁ! STOP! PRÁVĚ JSI NA OKRAJI ZOUFALSTVÍ!

 

 

Nenech se, motivuj se!

 

Zapomeň na všechny podlosti světa. Nechceš se přeci stát zakomplexovanou zoufalkou. Dokážeš si představit, co by nastalo, kdyby se zjistilo, odkud ty hnusné pomluvy vanou?! Vlastně máš dvě možnosti, když nepočítám být mrchou a ponížit svou osobnost. Buďto se smířit s tím, že každý nemůže mít např. tu dokonalou postavu, bezproblémovou pleť atd. Zkrátka přemoct svého závistivého ducha, a pokud se ti to povede, třeba i dokázat dotyčnou pochválit. Věř, že nejenom že překonáš samu sebe, ale i na ostatní bude tvůj přístup působit lépe. No a ta druhá možnost je taková, že se úspěchy druhých motivuješ, a tím závistivého ducha odeženeš. Není lepší brát takové věci pozitivně a motivačně, než se nad nimi po nocích užírat?! Alespoň se nad tím zkus zamyslet.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Slečna závist - zabiják lásky i přátelství
Test: Jsi závistivá?
Plusy a mínusy slavných aneb závist

 

Někdy bohužel závidíme věci, které jsou pro nás nedosažitelné. Ať už jsou to peníze nebo cokoliv jiného, druhá možnost vždy neplatí. Na všem ale hledej svá pozitiva a i když se může zdát, že se má lépe ta, která díky slušně vydělávajícím rodičům má dostatek peněz a značkovkou kabelku, kterou ty si nemůžeš dovolit, podívej se na to jinak. Její rodiče na ni třeba nemají až tolik času, a zatímco ty si s mamkou po večerech povídáš, její někde pracuje.

 

Jak jsi na tom ty? Jsi závistivá a nepřející? Nebo tě závist vnitřně motivuje? Co jsi kdy nejvíc záviděla? Poděl se v komentářích.8 hlasů
Vaše hodnocení