Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Knihy zažívají boom a stal se z nich módní fenomén. Podívej se na přehled těch nejzajímavějších knížek, které by ti neměly chybět v knihovničce.

Knižní HITY, které si musí přečíst každá holka

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 09.03.2017, 00:43 | 09.03.2017, 00:43 | Krásná.cz

Knihy zažívají boom a stal se z nich módní fenomén. Podívej se na přehled těch nejzajímavějších knížek, které by ti neměly chybět v knihovničce.

Je jedno, jestli je ti třináct, šestnáct nebo dvacet. Máme pro tebe knížky mnoha žánrů, které potěší snad všechny čtenáře.


Vztahová témata
Baví tě číst o vztazích mezi mužem a ženou? Pak tě pohltí Okamžiky štěstí (Bourdon) od Patrika Hartla. Knížka mapuje život dvou sourozenců, kteří přijdou o rodiče. Také sleduješ Radku Třeštíkovou na Facebooku? Pak ti asi neuniklo, že vydala knížku Bábovky (Motto), která pojednává o životech rozdílných žen. U některých příběhů se zasměješ, u jiných naopak popláčeš, ale určitě Bábovky přečteš jedním dechem. Také jsi spotřebovala tunu kapesníčků při čtení Než jsem tě poznala od Jojo Moyes? Pak si připrav další zásobu! Louisa Clarkova je zpět a to v nové knize Život po tobě (Ikar). Opět bude Louisa zažívat životní lapálie, které tě nenechají chladnou.

 

Bábovky
(Foto: oficiální zdroj)


Humoru není nikdy dost
Občas je potřeba nebrat život příliš vážně a naopak si od něj trošku odpočinout. S tím ti nejlépe pomůže Poslední Aristokratka (Druhé město) od Evžena Bočka, která se roce 2012 stala nejhumornější knížkou. Aristokratka si získala takovou oblibu, že si vysloužila další dvě pokračování, a to Aristokratku ve varu a Aristokratku na koni. Všechny tři rozhodně stojí za přečtení. Spisovatele Jonase Jonassona znáš především jako autora knihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Teď je na knižních pultech jeho novinka s názvem Zabiják Anders (Panteon) a jeho přátelé, a jak už je u Jonassona zvykem, i tady půjde o pořádně zapletený příběh.

 

Poslední aristokratka
(Foto: oficiální zdroj)


Napětí
Máš ráda thrillery? Pak se ti určitě zalíbí knížka Dívka ve vlaku (Ikar) od Pauly Hawkinsové, ze které se stal doslova světový bestseller. Podobně je na tom i kniha od severského autora Larse Keplera, která se jmenuje Playground (Host). Při jejím čtením tě bude mrazit, ale zaručujeme ti, že ji nedáš z ruku. Ovace zaznamenala i kniha Útěk (Host) od skotského autora Petera Maye, která tě přesune do roku 1965. Napínavý děj, skvělé dialogy a zajímavá detektivní zápletka, to vše je doménou Maye. Třetí případ Cormorana Strika se odehrává v knize Ve službách zla (Host). J. K. Rowlingová, která se pod tuto triologii podepsala pseudonymem Robert Galbraith opět ukázala, že spisovatelské řemeslo umí na výbornou.

 

Ve službách zla
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Knížky, u kterých se určitě nebudeš nudit
Zasni se: Knížky pro nenapravitelné romantičky
Rozhovor s překladatelkou knížek: Je to práce i pro tebe?
Nejlepší weby a aplikace pro všechny milovnice knih!


Od známých, o známých
Také známé osobnosti se poslední dobou rozhodli pro literární dráhu. Kafe a cigárko (Domino) od stále usměvavé Marie Doležalové už přes rok boduje u čtenářů. Fejetonové povídky se čtou opravdu lehce, takže si k nim uvař zmiňované kafíčko a užij si odpoledne. Knížka s názvem P.S. (Ikar) od Ani Geislerové patří k dalším knihám, které jsou napsány laskavým tónem. Aňu a její příběhy si nejde nezamilovat. Miluješ běhání? Pokud ano, pak si určitě přečti knížku o Emilu Zátopkovi. Tento fenomenální běžec se stal naprostou legendou, a ty si jeho příběh můžeš připomenout v knize Zátopek:...když nemůžeš, tak přidej (Argo, Paseka) od Jaromíra 99 a Jana Nováka.

 

P.S.
(Foto: oficiální zdroj)


Pro teenagery
Pro všechny náctileté jsou tu knihy od Johna Greena. Ať už zvolíš Hledání Aljašky, Papírová města nebo Hvězdy nám nepřály (YOLi), nikdy nešlápneš vedle. Pro všechny zmíněné knihy je typické, že jsou napsány skvělým jazykem, který chytne za srdce každou dívku. Podobně zajímavou knížkou je 100 přání (Jota) od Erici Bertelegniové, která tě zavede do života třináctileté Aurory Bílé. A musíme tě upozornit, že to není obyčejný život, těš se na velké dobrodružství.

 

Hledání Aljašky
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení