Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Svíčky jsou neodmyslitelnou součástí romantiky a dokážou navodit příjemnou atmosféru i při relaxování. Chtěla bys taky nějakou, ale trápí tě, že jsou některé tak drahé? Vyrob si svou vlastní!

Krok za krokem: Vyrob si svou svíčku

svíčka
zdroj: Instagram svíčka
aktualizováno 17.08.2017, 00:58 | 17.08.2017, 00:58 | Krásná.cz / sim

Svíčky jsou neodmyslitelnou součástí romantiky a dokážou navodit příjemnou atmosféru i při relaxování. Chtěla bys taky nějakou, ale trápí tě, že jsou některé tak drahé? Vyrob si svou vlastní!

Co budeš potřebovat?

 

Nádobku na svíčku

Knot

Voskové vločky

Netoxické voskovky

Vonný olej

 

Krok 1: Výběr nádobky a nastavení knotů

 

Nádobku můžeš vybrat, jakoukoliv chceš. Může být pomalovaná, nebo s tvým oblíbeným citátem, nebo jenom obyčejná. Knot polož do nádobky na svíčku kovovým stojánkem dolů, natáhni knot nahoru a dvěma tyčinkami nebo špejlemi nahoře oblož a zachyť knot, aby držel napnutý.

 

svíčka
(Foto: Instagram)

 

Krok 2: Odměření voskových vloček

 

Zde platí pravidlo: Použij dvojnásobek voskových vloček, než se vejde do nádobky na svíčku.

 

Krok 3: Roztavení vosku

 

Napusť vodu do hrnce, asi tak do poloviny. Voskové vločky dej do skleněné nádoby, kterou pak ponoř do vody v hrnci. Jak se voda v hrnci začne ohřívat, vločky začnou tát. Občas vločkami zamíchej kovovou lžičkou.

 

Krok 4: Přidání barvy

 

Tento krok není nutný, záleží pouze na tobě, jestli chceš mít svíčku barevnou. Pro obarvení můžeš použít klasické voskovky. Stačí uříznout malý kousek a přidat ho k voskovým vločkám.

 

Výroba svíčky - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Krok 5: přidání vůně

 

Jakmile máš vosk roztavený, sundej směs ze sporáku. Do voskové směsi teď můžeš přidat nějakou vůni a to tak, že přidáš pár kapek esenciálního oleje. Opět vše záleží pouze na tobě, chceš spíš jemnější vůni? Přidej kapek méně, chceš-li silnou vůni, přidej jich víc. Můžeš zkusit i experimentovat a vůně různě nakombinovat. Po přidání oleje směs opět pořádně promíchej.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Už žádné ošklivé sny! Vyrob si svůj vlastní LAPAČ SNŮ

DIY: Vytvoř si květinový věnec!

DIY: Zchlaď se v parných dnech limonádou ze STYLOVÉ SKLENIČKY!

 

Krok 6: Nalévání vosku a nastavení svíčky

 

Roztavenou voskovou směs pomalu nalij do připravené nádobky s knotem. Se svíčkou bys po dobu tuhnutí vosku neměla hýbat. Lepší je nechat svíčku chladnout v normální pokojové teplotě, než ji dát do ledničky. Bude to sice pomalejší, ale zabráníš tak vzniku prasklin.0 hlasů
Vaše hodnocení