Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Lubrikační gel rozhodně patří mezi ty nejvyužívanější pomůcky co se týče sexu. Přestože se prodávají takřka všude, se ale stále najde spousta mladých i starších lidí, kteří se bojí koupit si je. A proč vlastně? Není za co se stydět.

Lubrikační gel ti může v sexu pomoci

Milování - 2
zdroj: Thinkstockphotos Milování - 2
aktualizováno 08.05.2017, 00:37 | 08.05.2017, 00:37 | Krásná.cz/Mersmerize

Lubrikační gel rozhodně patří mezi ty nejvyužívanější pomůcky co se týče sexu. Přestože se prodávají takřka všude, se ale stále najde spousta mladých i starších lidí, kteří se bojí koupit si je. A proč vlastně? Není za co se stydět.

Na co vlastně lubrikační gel je?

Uvedu dva hlavní způsoby, kdy lze gel využít. První je trošku nezvyklejší a spousta dívek netuší, že to také jde, ale gel lze použít při menstruaci, konkrétně při zavádění tamponu. Stane se, že tampon nejde zavést, hlavně pokud je dívka panna nebo to zkouší teprve chvilku. Kapka lubrikačního gelu ti však může pomoci, aby tampon lehčeji klouzal, aby to bylo naprosto bez jakéhokoliv suchého tření (to může být nepříjemné) a vlastně ti pak půjde zavádění samo. Pokud máš tedy při užívání tamponu problémy a dodnes to nejde podle tvých představ, určitě doporučuju tuhle možnost vyzkoušet.

 

Menstruace
Lubrikační gel můžeš využít možná i trošku netradičně. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Druhý způsob, který je ten primární a kvůli kterému se lubrikační gel kupuje, je zvlhčení při pohlavním styku. Pokud už máš za sebou své poprvé, určitě víš, že ne vždy to jde podle plánu. Když je slečna málo uvolněná, zatíná poševní svaly nebo je málo vlhká (všechno může souviset se vším), její přítel může mít problém se do ní dostat. Na tom není nic divného, chce to jen trošku cviku a pomoci. A pomoct ti může právě zmíněný lubrikační gel, který zvlhčí poševní prostředí a vše pak jde lépe.

Samozřejmě nemůžeš si představovat, že najednou dosáhneš orgasmu a vše bude o 100 procent lepší, tak to nefunguje. Ale může ti pomoci v případech, kdy máš problém s vlhkostí nebo jsi příliš napnutá.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kdy se nelze spolehnout na antikoncepci
Zaručený orgasmus? Jednoduchý trik pro naprosté blaho
Neboj se navštívit sexshop

Kde se dá koupit?

Je pár hlavních míst, kde se lubrikační gel dá pořídit. Asi to naprosto nejznámější je sexshop. Tam najdeš hodně druhů, spoustu značek a variant, bohužel zápor je takový, že se tam mladé (občas i starší) páry bojí chodit – ze studu. Pokud i ty k nim patříš, další místo je lékárna – tam si můžeš být jistá, že narazíš na prověřené zboží, nezávadné. Můžeš ho zakoupit i v drogeriích – tam pravidelně vídám vibrační kroužky a lubrikační gely a vzhledem k tomu, že je tam "samoobsluha“, to bude méně trapné, pokud se bojíš.

 

Milování - 1
Pozor, ne vždy se dá použít! (Foto: Thinkstockphotos)
 

 

A poslední místo, kam můžeš za koupí lubrikantu zavítat je internet. Existuje nespočet e-shopů, na kterých najdeš nepřeberné značky, druhy, příchutě, vůně a obchod ti většinou dokáže zajistit naprostou diskrétnost – to znamená, že nikde na krabičce, kterou obdržíš, nebude velkými písmeny napsáno SEXSHOP, o to se nemusíš bát.

Kolik peněz stojí?

To je různé, hlavně podle značky. Ty se známějším jménem, jako je Pepino, Primeros, Durex a podobně budou samozřejmě o něco dražší, než ty méně známé. Většinou se ale dají pořídit okolo stokoruny v té levnější variantě. Dále se cena odvíjí od toho, jaké plusy a výhody u něj najdeš (příchuť, aroma a podobně).

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Mykózy: způsobuje je i nepravidelný sex!
TESTUJEME: Co skutečně obsahují gely na intimní hygienu?

Pokud nemáš s lubrikanty žádné zkušenosti, doporučuje se vybírat bez příchutě a vůně, zkrátka co nejméně chemický. Může se totiž stát, že se u tebe objeví alergická reakce (tak jako dnes na všechno). V tom případě přestaň gel okamžitě používat a o dalším postupu se poraď se svým gynekologem. Také dávej pozor, jakým způsobem a jak dlouho gel skladuješ. I on má totiž svůj datum spotřeby, a pokud ho nepoužíváš příliš často, může projít dřív, než ho vypotřebuješ. Pak už je, pokud jsi citlivější, užívání rizikové a je potřeba to hlídat. 6 hlasů
Vaše hodnocení