Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Abychom se ve svém životě cítili dobře, potřebujeme k tomu jistou dávku sebevědomí. Jak ale rozeznat, jestli jsem či nejsem sebevědomá?

Máš sama sebe vůbec ráda?

Zrcadlo
zdroj: Thinkstockphotos Zrcadlo
aktualizováno 31.03.2018, 00:09 | 31.03.2018, 00:09 | / krasna.cz/Kateřina Chytra pro skola-pro-zeny.cz

Abychom se ve svém životě cítili dobře, potřebujeme k tomu jistou dávku sebevědomí. Jak ale rozeznat, jestli jsem či nejsem sebevědomá?

Se zdravou sebedůvěrou souvisí také zdravá sebeláska. Jedno podporuje druhé a nedají se od sebe oddělit. Máte se skutečně ráda?

 

Jak sama se sebou mluvíte?


Vztah sama k sobě poznáte především tak, když si zanalizujete svůj vnitřní dialog. Jaký je, jaký používáte slovník? Když posloucháte hlas ve své hlavě, říká vám pozitiva či negativa? Nezřídka jsme samy k sobě velmi kritické, častujeme se neslušnými slovy a trestáme se vinou za běžné chyby. Někdy vlastně ani žádný dialog nevedeme a ve shonu běžných dní nevěnujeme sami sobě a svým myšlenkám žádnou pozornost. Pokud je tomu tak, vaše sebeláska se dá rozhodně vylepšit!
Zkuste se bavit sama se sebou, jako s nejlepší kamarádkou. Chvalte se, oslovujte sama sebe co nejpříjemněji a odpouštějte si. Při ranním odchodu do práce nebo do školy se nastartujte pohledem do zrcadla a řekněte si něco hezkého.

 


Jak se chováte ke svým potřebám?


Každá žena má své potřeby a touhy. S příchodem partnera, následně manžela a dětí však své tužby odsouvá na druhou kolej. Vše ostatní je pak na prvním místě a žena se snaží potěšit a uspokojit spíše potřeby svých blízkých. Stává se vám, že pro milovaného uvaříte, avšak pokud jste sama, týden večeříte jen chleba s máslem?


Ve zdravé sebelásce na sebe nezapomínáme! I vedle svých blízkých si proto plňte své představy. Uvařte a načančejte jídlo, povečeřte i sama při svíčce, sama pro sebe se doma oblékněte do hezkého oblečení a staré tepláky nechte ve skříni.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší kaziči sebevědomí: Co nám nejvíc krade odvahu?
Preso pijí rození vůdci, latéčko přemýšlivci. Co oblíbená káva prozradí o tobě?
Jak v sobě překonat blok zvaný "Nic zvláštního neumím"


Jak se chováte ke svému tělu?


V neposlední řadě se ptejte sama sebe, jaký vztah máte ke svému tělu. Pohladíte se někdy, nebo jen tvrdě a bez úmoru cvičíte. Snažíte se své tělo neustále vylepšovat, aniž byste respektovaly jeho potřeby odpočinku? Jaké jídlo jaké kvality svému tělu poskytujete? Ke zdravé sebelásce nepatří ani přehnané přejídání, ale ani přehnané cvičení a umělé vylepšování.


Dopřejte svému tělíčku zdravé potraviny, zdravý pohyb, který vás těší. Pohlaďte svá stehna i bříško ve sprše, hýčkejte se a naučte se mít ráda taková, jaká právě teď jste. Lásku, kterou svému tělu projevíte, vám vrátí zpět. Konečně se pak ve svém těle budete cítit dobře.0 hlasů
Vaše hodnocení