Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Druh vašeho krvácení i nepravidelnosti odhalí mnohé zdravotní problémy.

Menstruaci nepodceňuj! Toto prozradí o tvém zdraví

Bolesti břicha
zdroj: Thinkstockphotos Bolesti břicha
aktualizováno 19.04.2017, 00:41 | 19.04.2017, 00:41 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Druh vašeho krvácení i nepravidelnosti odhalí mnohé zdravotní problémy.

Každá žena musí bojovat s jinými menstruačními obtížemi. Některé mají nepříjemné předmenstruační bolesti, jiné cyklus zvládnou bez problémů. Většina žen však svou menstruaci pozorně nesleduje. A to je chyba. Dokáže vám totiž říci víc, než byste si mysleli.

 

Problémy se štítnou žlázou

 

Máte nepravidelnou menstruaci? Je pravděpodobné, že s vaší štítnou žlázou něco není v pořádku. Dejte si pozor a konzultujte to s lékařem. Takový problém může vést k depresím, vysokému cholesterolu, únavě nebo k nárůstu hmotnosti.

 

Bojujete s váhou

 

Pokud se nedokážete zbavit kil navíc nebo máte příliš nízkou váhu, zřejmě v tom bude hormonální problém. To může vést k nepravidelnostem v cyklu. Často při nadměrném cvičení a striktní dietě můžete o menstruaci úplně přijít. Proto vám právě měsíční cyklus napoví, zda je vaše hmotnost v pořádku.

 

Žijete ve stresu

 

Měla jste pravidelný cyklus, ale najednou menstruace nepřichází? Je tedy čas, abyste zastavila. Adrenalin, který se do těla vylučuje nejen při extrémních sportech, ale i při velkém napětí, menstruaci může zastavit a bránit tím i početí. Pokud je toto váš případ, odpočiňte si. Ohrožujete totiž vaše celkové zdraví.

 

 

Trápí vás hormonální nerovnováha

 

Zdravé ženy menstruují každých 21 až 35 dní. Pokud jsou vaše intervaly delší nebo kratší, může jít o hormonální nerovnováhu. To by se nemělo podcenit. Způsobuje to nejen problémy s početím, ale i bolesti hlavy, obezitu, změny nálady nebo únavu. Lékaři ji však umí účinně léčit.

 

Máte slabé kosti

 

Správná vyrovnanost mezi estrogenem, progesteronem a testosteronem se spojuje se zdravými kostmi. Pokud je menstruace nepravidelná a hormony se dostanou do nerovnováhy, měly byste si na kosti dávat větší pozor.


PŘEČTI SI TAKÉ:

První menstruace – poznáš, kdy už TO přijde?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak vám má holka říct, že to dostala?
Sex a menstruace - jde to dohromady?

 

Nedaří se vám otěhotnět

 

Neobvykle silná menstruace také není v pořádku. Může signalizovat problém s početím. Je to častý znak myomu na děloze, endrometriózy či syndromu polycistických vaječníků. Silné krvácení dokonce někdy hlásí i jisté formy rakoviny.

 

Pokud máte s menstruací problémy, hlavně nepanikařte. Ale v žádném případě to nepodceňte. Navštivte svého gynekologa a poraďte se s ním. Pravidelnou roční prohlídku však berte jako vaši nezbytnou povinnost.0 hlasů
Vaše hodnocení