Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na facebooku jsou tvoji spolužáci, kamarádi, tvůj kluk i starší ségra. Ale co když si profil založí i rodiče?

Pomoc, moje máma je na facebooku!

Stalkerka
zdroj: Thinkstockphotos Stalkerka
aktualizováno 25.03.2018, 00:54 | 25.03.2018, 00:54 | Krasna.cz/trm

Na facebooku jsou tvoji spolužáci, kamarádi, tvůj kluk i starší ségra. Ale co když si profil založí i rodiče?

Svěřuješ se rodičům se vším? i když máte sebedůvěrnější vztah, asi jim nelíčíš, s kým ses líbala na páteční party, že sis na školní výlet s sebou vzala tu minisukni a odvážné tílko, co ti táta zakázal nosit, nebo že ses minulý víkend opila v baru a tančila na stole. Rozhodneš se jim tyhle „detaily“ zatajit, ale je tu někdo, kdo tě práskne. Facebook! Pokud si přidáš rodiče do přátel, uvidí vše, co si na zeď napíšeš nebo přidáš. I to, co tam dají tvoji přející kamarádi.

 

Pokud se tomu rozhodneš předejít a nastavíš si soukromí tak, aby ti rodiče nemohli slídit v galeriích a neviděli statusy, pak se asi budou ptát, co před nimi skrýváš. A vaše důvěra je nemile ohrožena.

 

Facebook - ilustrační
(Foto: tn.cz/ facebook)

 

Jsi první generace, která něčím takovým prochází. Tvoji rodiče vyrůstali v době, která neznala internet, natož pak sociální sítě. Dnešní dvacátníci a třicátníci na facebooku sice jsou, pro většinu jejich rodičů jsou ale sociální sítě pramálo atraktivní. Přesně tvá generace je ale nejvíc „v ohrožení“ střetnutím rodičů a dětí na sociálních sítích.


Anketa
Jsou tvoji rodiče na facebooku?
345 hlasů
Ano.
287 hlasů
Ne.
Hlasovalo 632 lidí
 

 

Co je vlastně tak špatného na tom, mít rodiče mezi přáteli na sociálních sítích? Riziko je hlavně v tom, když k nim nejsi upřímná. Jdeš se učit ke kamarádce a máš u ní spát? Asi se budou divit při pohledu na fotky z hospody, kde vesele popíjíte. Také se těžko vymluvíš, že nekouříš, když máš profil plný fotek s cigaretou v ruce.

 

Anketa
Máš rodiče přidané na facebooku v přátelích?
 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

MY A RODIČE: Škoda facky, která padne vedle
Co rodičům nejčastěji tajíme?
MY A RODIČE: Věty, kterými je totálně ničíme
MY A RODIČE: Tyhle věty nás ničí!


Jenže, i když k sobě máte blízko a nelžeš jim v tom, co děláš a kde a s kým jsi, nejsou všechna rizika zažehnána. Přeci jen, je to jiná generace, mají jiný názor na svět a nemusí se jim vždy líbit tvé statusy, názory a komentáře. A pak přichází malér. Jinak vyzní vaše myšlenkové spory mezi čtyřma očima, a jinak, když se do sebe pustíte na zdi facebooku před stovkami tvých virtuálních přátel.

 

Jak to řešit? To je otázka i pro tebe. Jak jsi na přátelení s rodiči na sociálních sítích vyzrála ty? Kdy se ti vymstilo? Diskutuj pod článkem.9 hlasů
Vaše hodnocení