Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Ráno nemůžeš najít své oblíbené tričko, když už ho najdeš, tak si ho poliješ čajem, po odchodu z domova pospícháš na autobus, který ti ujede. Za dvacet minut nasedáš do dalšího busu, a v ten moment zjistíš, že sis doma zapomněla mobil…tak přesně t...

Nedej šanci ŠPATNÉMU PONDĚLÍ! Triky, jak si užít první den v týdnu naplno

Dívka v depresi
zdroj: Thinkstockphotos Dívka v depresi
aktualizováno 07.08.2017, 00:00 | 07.08.2017, 00:00 | DyA

Ráno nemůžeš najít své oblíbené tričko, když už ho najdeš, tak si ho poliješ čajem, po odchodu z domova pospícháš na autobus, který ti ujede. Za dvacet minut nasedáš do dalšího busu, a v ten moment zjistíš, že sis doma zapomněla mobil…tak přesně takhle vypadá špatný začátek pondělního dne.

První den nového týdne je někdy opravdu náročný. Dokonce tak moc, že někdy svalujeme všechny problémy světa právě na nenáviděné pondělí. Problém je ale někde úplně jinde!


Proč je pondělí ten nejhorší den?

Vlastně je to jenom v naší hlavě. Podobně jako se obáváme pátku třináctého, pak i z pondělí máme občas pěknou husinu. Bojíme se, co na nás v práci nebo ve škole čeká a samozřejmě se nechceme smířit s tím, že víkend je už zase u konce. A protože jsme ještě vláční, tak nám většina věcí nejde od ruky tak, jak bychom si představovali. To bychom ale nebyli my lidé, abychom si nenašli správné odůvodnění, proč tomu tak je. Vždyť je zase to BLBÉ PONDĚLÍ.

 


Co dělat, aby bylo pondělí lepší?

Pravdou je, že pondělí je možná více kritický den než středa. Jak už jsme naznačovali, většina lidí je ještě jednou nohou ve víkendu a těžce si navyká na nový pracovní týden. Pokud chceš, abys už nikdy neměla špatné pondělí, pak začni hezky od podlahy. V neděli večer si zkontroluj svůj program na následující týden. Psychicky se připrav na to, že zítra začíná nový týden, který si naplno užiješ. Nenechávej věci na poslední chvíli, a pokud tě v pondělí čeká něco opravdu důležitého, zkus si udělat přípravu už o víkendu. V pondělí rozhodně vstaň o chvilku dřív, abys všechno stihla do posledního bodu. Nezapomeň se celý den usmívat, protože právě úsměv je klíčovým bodem v boji za lepší pondělí. Uvidíš, že i protivná prodavačka v obchodě ihned roztaje, když uvidí usměvavou zákaznici. A pokud se ti stane něco nepříjemného, nevymlouvej se na pondělí, protože to opravdu za nic nemůže.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš být šťastná? Žij v duchu HYGGE!
6 věcí, kterých se zbavit, abys byla konečně šťastná!
Vyčistěte si život od špatných lidí


Když už je pondělí zkažené…

Ano, můžeš hýřit optimismem, rozdávat úsměvy, ale přeci jenom se jednou za čas nepovede, aby pondělí bylo fajn dnem. Co v takové situaci dělat? Máme pro tebe hned několik tipů, které ti tento den zpříjemní.
1. Udělej si radost. Máš špatný den? Pak si ho zlepši něčím, co máš ráda. Dopřej si oblíbený dortík, kup si novou knížku, nebo se třeba podívej na nové díly tvého oblíbeného seriálu.
2. Poslechni si pořádně nadupaný písničky! Nemá smysl se utápět v depresi tím, že se na svém playlistu budeš mít milion ponurých skladeb, naopak si pusť optimistický songy, které ti zlepší náladu.
3. Vypovídej se. Zavolej mamce, kamarádce, přítelovi, prostě komukoliv, komu budeš moci říct o nepříjemném pondělí a kdo tě podpoří a dodá novou energii.
4. Mysli pozitivně. Neutápěj se v pondělních událostech, naopak se zaměř na to, co tě tento týden ještě čeká. Pozitivní myšlení je půlka úspěchu.

 


5. Zaměstnej se. Pokud se ti něco opravdu nepovedlo, pak zaměstnej svou hlavu i ruce. Vytřiď si šatník, uvař si své oblíbené jídlo nebo třeba napiš krátkou povídku. Udělej cokoliv, abys nemusela přemýšlet nad svými pondělními starostmi.
6. Udělej dobrý skutek. I když nemáš nejlepší pondělí, zkus ho zlepšit ostatním. Nemusíš hned posílat miliony na charitu, stačí, když budeš vnímavá ke svému okolí. Pomoz třeba sousedce s nákupem, nebo nevidomému do metra. Určitě jim uděláš ohromnou radost.
7. Běž brzo spát. Uvidíš, že dlouhý a kvalitní spánek ti napomůže k tomu, aby úterý bylo skvělým dnem.


A pokud by ani tyto rady nepomohly, pak pro tebe máme tutovku! Podívej se na tuto galerii s roztomilými psíky, kteří vyčarují úsměv na tváři snad každému.

 

Fotogalerie

1 / 12 Otevřít fotogalerii

 2 hlasů
Vaše hodnocení